• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MAR_TINA: Omg. Proč jsi schopna tak dobře vyfotit a udělat jídlo s konzervou?! How?!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Díky za nasměrování k rybičkám.

    Lehký upgrade pomazánky mého dětství.

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Js dělala zase boloňskou s moc dobrými těstovinami a gran Moravia.

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Trosku pozdni obed dneska.

    Pecena treska a peceny brambory. Recepty z jedny trouby!

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Dneska máme línou sobotu, takže žádná hóch gastronomie, ale jen jsem lehce naklepal plátky krkovice a v remosce je upekl na lůžku z nasekaný cibule spolu s česnekem a zbytkem hub. Ta cibule ve výpeku je pak jednak fajn na brambory, jednak výrazně usnadňuje následný umejvání remosky (nic se nepřipeče atd.)

    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    ANYSA: V Lidlu: Nixe Sardinky v rajčatové omáčce (mají i v oleji,ale ty nekupuji). Nejsou v nich páteře, ani ocásky, jsou hezky očištěný, chuťově skvělý. Mají dobrý i ty ostatní rybičky.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Pravidelná páteční dávka mikroplastů z mořa. Treska obecná.

    ANYSA
    ANYSA --- ---
    KAIAFOX: A jaký sardinky kupuješ? Za ty roky mi přijde že tak klesla kvalita a musím je obirat od šupin že si je kupuju čím dál min. Kostičky tam patří, ale každý "tělo" oškrabávat mi vadí a ztratím.pak na to chuť.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    KURE: Čemu nerozumíš na "přesný recept"?

    Ale ano, bylo to vodítko/inspirace, ať si v případě zájmu ostatní najdou jiný recept, kterých je Internet plný. Jen neručím za to, nakolik bude blízko tomu mému kdysi oblíbenému, jelikož poměry surovin si už prostě nepamatuju (ale bude to nejspíš podobné).

    Chceš po sobě ještě něco dál rozmazávat? :)
    KURE
    KURE --- ---
    SPIKE411: nauč se používat ty internetu ;)
    Švédský koláč - Recepty.cz - On-line kuchařka
    https://www.recepty.cz/recept/svedsky-kolac-2431
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    BERRUNA: V téhle míse jsem dělal švédský tvarohový koláč kdysi taky. :)

    Bohužel přesný recept už nenajdu (web je mrtvý), ale šlo o to smíchat polohrubou mouku, cukr, prášek do pečiva.
    Půlku nasypat na dno nádoby.
    Na to směs tvarohu a vajec (a rozinek?).
    Na to druhou půlku sypké směsi.
    A na to plátky másla.
    Pak už jen upéct. :)
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    ILLUZE: tak jsem dnes taky zkusila, jen teda z toho co dům dal :)

    Nízkotučný tvaroh
    3 odměrky vanilkového proteinu
    1 vejce
    pečící prášek
    1 lžíci medu
    Ovoce mražené - obalené v proteinu ;)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Další z rychlých a zdravých - teplý salát s marinovaným tofu, cizrnou a Balkánským sýrem.

    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    KOCHANSKA_CH: zajímavé s tou čekankou, nevěděla jsem, dík. Takže čekankový sirup je OK jen do studených věci...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KAIAFOX: no to s tím asi nesouvisí :D. Ale hele to je jedno. Pro mne je dělání řízků taky celkem sváteční věc. Jinak většinu svého života děti jedí těstoviny s pestem, rýži s tuňákem a musli s mlíkem, ale je to jejich oblíbený, tak ok :) to sem taky dávám jen to, co občas si jako dám záležet.
    Já k těm čtyřem dětem chodím na prezenční studium na vysoký, takže taky každej den fakt nemají musaku :))
    Knedlíky taky dělám svátečně jednou za půl roku a sama je skoro nejím.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    KAIAFOX: přesněěě
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    KAIAFOX: Jsou dny, kdy se mi jídlo za pět minut hodí, když lítám mezi třema dětma a treninkama. Někdy to prostě nevyjde, abych si tu chystala tříchodový menu. Já si v kuchyni dokážu poradit s kdečím, i kvasovej chleba si peču, zpracovávám sezónní výpěstky ze zahrady, ale někdy to není v my moci (objednaná na čas, ale přesto čekám dýl, než můžu, letím na trénink, po kterým hned letím do školky, pak uvařit pro sebe a malýho, a s nima pak do školy pro třetího.. klasický klacky v kýblu).
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    GRANTORINO: Ok, no, hele.. mám to prostě jinak :D. Já zas nejím řízky a knedlíky...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KAIAFOX: no pomazánka ze sardinek je klasika. Do zeleninový polívky taky moc nechápu. Bílkoviny asi jo, ale tak to radši zeleninovou polívku bez sardinek a potom kus lososa nebo burger z krůtího, prostě bych radši pak zvlášť. Neumím si moc představit, že by to mohlo být chuťově dobrý ta kombinace v polívce...
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    FERRYH: Však ty v Oliveira jsou pěkně mastný:D.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    VSICHNIMAME: Já jim sardinky tak 2-3x týdně, i ve formě pomazánky s tvarohem, nebo si je dám na rýži/těstoviny. Dost často střídám s treskou/štikou z mrazáku, občas tuňákem/lososem (a nejradši pstruhem od táty). Ryby můžu jíst denně (střídám to s hovězím a krůtou). Chápu, že to je trochu Babica, ale je to fakt dobrý a zároveň si nemůžu dovolit jíst jídlo bez pořádný porce bílkovin, tak to rvu, kde se dá :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam