• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HLOHTříkolky, aneb čtyři kola jsou moc a dvě málo...
    Cokoliv na třech kolech a jakékoliv hystorky s tříkolkami vítány....
    rozbalit záhlaví
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    a zase něco s třemi koly, tentokrát v plné jízdě. .

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Vanderhall Venice GTS vs Velorex 350 - TEST - GARAZ.TV - Rasťo Chvála
    https://www.youtube.com/watch?v=F6yKoitNeus
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Narychlo vyrobená trojkolka v Divokolárně, pro jednoho zraněného člena skautské skupiny . .a budou další přibývat, Svařovánky se blíží!

    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Moc to tu nežije , avsak mam dotaz- shanim vybavenou riksu s kavovarem nebo zmrzlinovym strojem, ma nekdo , znáte? Potřebuju do soupravy s touto.

    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Sidecar ,uveze 3 lidi , pro La putyku. .

    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Cyklosidecar pro male jezdce
    .

    MIRA9
    MIRA9 --- ---
    Z Hradce Králové, napiš mě do pošty a dám ti telefon.
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    MIRA9: a jsi odkud , rad bych s odbornikem probral veci osobne :)
    MIRA9
    MIRA9 --- ---
    TROJKA: tady jsem dost cheatoval. Dělal jsem 2012 - 2015 pro firmu, která prodávala přestavbový sady na elektrokola (evbike). Postavil jsem to s dílů z vrácených reklamací, který výrobce neuznal. Ty jsem odkoupil od firmy za zbytkovou cenu, která byla cca. 1/4. Takže většina z těch motorů nějak bzučí, nebo jsem v nich musel vyměnit hallovky. Regulátory jsem kupoval různě z ebaye, mám tři různý typy, a přesto to paralelně maká vpohodě na univerzální 0-5V plynovej otočnej heft. Baterky opět z reklamací. Na baterkách jsem si vyměnil BMS nebo na pár i repasoval články (způsobem ze tří dvě). Za ty roky co je to v provozu baterky dost zdegradovaly. Nejdřív jsem dojel i do vedlejší vesnice za strejdou na návštěvu a zpět (15 km), teď už nedojedu ani do 1/4 cesty a už to začne slábnout. Bude to chtít zase repásnout, nebo ideálně namontovat jednu centrální baterku pro všechny regulátory. Ale dokud to bude jezdit po dvorku a do hospody, tak na to pochopitelně nešáhnu :-)
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    MIRA9: je videt, ze se nebojis investovat do motoru, kolikatky to jsou(500?) a na kolik te vysly prosimte?
    MIRA9
    MIRA9 --- ---
    TROJKA: nijak, jeden plyn paralelně zapojenej s pěti regulátorama a pěti baterkama. Je to pět elektrokol na jedný soustavě trubek, v podstatě, nic komplikovanýho. On se ten výkon potká na asfaltu a jak má jeden motor trochu větší odpor, tak prostě netáhne tak jako ten co má menší odpor. Když si pár motorů vypnu, nebo mě dojde baterka na některým z nich, tak to pak trochu táhne k jedný straně. Stává se to běžně, jak zapomínám nabíjet, ale redundance maká a neni to nic, co by bránilo v provozu.

    A sranda je vypnout si tříkolku a nechat jen vozejk, pak to pěkně smykuje na prachu nebo na sněhu :-)
    MIRA9
    MIRA9 --- ---
    Momentálně pracuju na trochu důstojnější náhradě. Uvidíme v praxi, jaký to bude a na co vůbec to bude. Zatim mám pocit, že to kolo je praktičtější na práci - tahle fotka je stará, už jsem se jednou projel s potenciometrem v ruce místo žádnýho ovladače plynu. Ale zatim nemám nabíječku na 90V, tak to nesmim moc přehánět, dokud ji nepořídim.

    TROJKA
    TROJKA --- ---
    MIRA9: bomba, fakt. Taky budu muset elektrifikovat,jaks sladil ovladani peti motoru?
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    MIRA9: bomba, fakt. Taky budu muset elektrifikovat,jaks sladil ovladani peti motoru?
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    MIRA9: bomba, fakt. Taky budu muset elektrifikovat,jaks sladil ovladani peti motoru?
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    MIRA9: bomba, fakt. Taky budu muset elektrifikovat,jaks sladil ovladani peti motoru?
    MIRA9
    MIRA9 --- ---
    Ha, koukám, že jsem tu v 2013 psal, že se chystám na projekt. Co jsem nebyl na nyxu od tý doby, tak hlásim, že projekt se povedl a funguje od 2014. Pohon na tři kola mě nestačil, a další lichý číslo bylo pět, takže jsem během těch let přidal i vozejk s dvěma motorama a baterkama. Používám ji fakt často, minimálně každej vejkend s ní něco tahám od někud někam, lepší než chodit a nosit.

    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Postavil jsem nekolik riks pro zabavu v pevnosti Josefov

    TROJKA
    TROJKA --- ---
    .do pripravovane expozice v muzeu hracek v Josefove u Jaromere shanim detske trikolky , kdyby byly nejake k mani. .
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam