• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYKEZKingdom Come: Deliverance - A first-person, open world, realistic RPG that will take you to Medieval Europe.



    Diskuze o RPG titulu od Warhorse Studios (Dan Vávra, Martin Klíma a další) ve stylu Dungeons and No Dragons ze středověkých českých luhů a hájů.

    Oficiální stránky hry

    Kickstarter

    Warhorse Studios

    Oficiální fórum

    Očekávané datum vydání: Q4/2015 (lol, takhle to původně vážně bylo :))
    rozbalit záhlaví
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MIGHTYLEMON:
    Kingdom Come 2 | Příklad selhání státu i trhu
    https://www.youtube.com/watch?v=Tp2PdL46x3o

    twl, tak tady někdo nepochopil že komouši se maj ignorovat a ne popularizovat
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Je to jen blogísek, to ani nemá cenu číst.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Podle mě má ten chlap za to, že to je placený z daní nebo co. Jinak je to šílenec.
    MIGHTYLEMON
    MIGHTYLEMON --- ---
    AIAX: ale je děsivý, že někdo takhle přemýšlí, bez ohledu na KCD
    AIAX
    AIAX --- ---
    MIGHTYLEMON: No jo, prostě internet. Dnes se může intelektuálně projevit úplně každý, a podle toho to taky vypadá.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MYKEZ: jasný, ale zrovna teď, když byla oznámena dvojka....a hype to má obrovskej... Hra je pro mě obrovská zábava na ps5, na kompu je tam podle mě moc různejch tlačítek
    Jo, moc se těším, až budu dřepovat v poli s hezčíma kytkama
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    MINERWA: Diskuzi o Eurovizi jsem smazal, jen pro jistotu dodam, ze "kingdom come" je bezna fraze: https://www.merriam-webster.com/dictionary/kingdom%20come
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    vítěz eurovize je trošku bizár, ale mě si dostal tím "thats where I found my kingdome come, my heart beats like a drum" :))
    Nemo, Sinfonie Orchester Biel Solothurn - The Code (Orchestral Version)
    https://www.youtube.com/watch?v=_DqP-Xdj3jk
    TOFI
    TOFI --- ---
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Tak on existuje HD pack a dá se zadáčo stáhnout... To jsem asi blesk, že?
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    BAT: tvoje první dva odstavce mi ušetřily spoustu času, jen podepsat
    BAT
    BAT --- ---
    AIAX: S par vecmi nesouhlasim...

    - celkem snadno můžeš rozbít ekonomiku a do pár hodin si koupit krále Václava i s Pražským hradem.
    Megabohac se z tebe nestane nahodou zatimco hru normalne hrajes. Chce to investovat velkou porci prace a casu navic (napr. do leveleni zlodejskych skillu), a exploitovat herni mechaniky.
    Typicky to znamena vykradat obchody a pak ten lup chodit prodavat jinam, neprodany lup skladovat a cekat nez zase vendori budou mit penize, pak pro to zase jit a jet to prodat, atd.
    Ze tohle muzes delat je dobre, jsem neustupny zastance toho, at si hru kazdy hraje jak chce, ale je to exploit, ne normalni zpusob jak hru hrat.
    Tomu nelze zabranit bez zasadnich omezeni hracovy volnosti.

    - pokud nehraješ na Hardcore tak většinu skillů leveluješ příliš rychle, i když se moc nesnažíš. Když se snažíš, jsi ještě před Přibyslavicemi nezastavitelný, neviditelný, nepolapitelný, neodolatelný tank, který se ze všeho vykecá líp než pražský politik
    Ja mam vyrazne jinou zkusenost, ale to je vlastne vedlejsi, protoze jinymi slovy rikas, ze reseni existuje (HC mod).
    Krome toho, otazkou je, nakolik je ta tvoje zkusenost ovlivnena tvym pripadnym dobrovolnym exploitovanim vselijakych mechanik, viz. predchozi bod.

    Ale s vetsinou ostatnich bodu se pomerne ztotoznuju.
    Snad jen k Master Strikes nemam zasadni vyhrady, nebo si uz nevybavuju.

    Co se tyka boje proti vice protivnikum, nemam zasadni vyhrady pokud jde o opancerovane protivniky, ale kdyz se do oplatovaneho Henryho klidne pusti 4 vesnicani s klacky a slamenymi klobouky, misto aby utekli uz jen kdyz ho vidi, tak to mi prislo hodne hloupe.
    Dalsi velky nesvar je temer totalni zamrznuti botu, kdyz clovek vyleze na kone a zacne po nich strilet z luku...
    Nesnazi se kryt, nebezi se schovat nebo vtahnout hrace do prilehleho lesika, misto toho naopak za hracem vybehnou na pole, kde chvilemi bezradne stoji, chvilemi popobehnou aby pak zase stali jak kul v plote, a nebo se za hracem honi jako by jejich stamina nemela dno.
    Jinak ale pesi boj proti srovnatelne vybavenym protivnikum byl docela v cajku - mineno, ze bylo lepsi radeji utect (pokud jsi tedy nemel Henryho nejak moc OP).
    Bylo by moc prijemne, kdyby tu "inteligenci" nepratel v KCD2 trochu vylepsili.
    AIAX
    AIAX --- ---
    HUGH_BOYLAN: Inventář byl jakž takž s myší a klávesama, ale s ovladačem peklo. Což vadilo, protože zase souboják byl peklo s myší a mnohem lepší s ovladačem. Tak jsem to holt střídal. Značka ideál to nebyla.

    Jinak presety prý ve dvojce budou, vypadlo to z několika rozhovorů s Warhorsáky.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    HUGH_BOYLAN: Zrovna o těch presetech jsem myslím slyšel, že by ve dvojce měly být. Však uvidíme.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    AIAX: Zrovna to Charisma mi přišlo úplně mimo. Celý od krve se umyješ před tou mlynářovou dcerou, převlékneš se do měšťanského, ona tě celou dobu pozoruje a pak ti řekne, jak ti to sluší. A obecně mi tam chyběl nějaký systém presetů pro oblečení a vybavení. Chtěl bych tam něco jako "jedu lovit vysokou", "jedu do Sázavy za černoprdelníkama", "jedu vyzabíjet Kumány", "jedu krást v noci" atp. Tohle neměli vychytané. Snad se to zlepší. Celý ten inventář byl otravné zlo.
    CHRMLE
    CHRMLE --- ---
    HC obtiznost a vsechny negativni perky byla ta nejlepsi vec ever. Doufam, ze to bude dostupne hned od zacatku.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    BUCKOWSKI: AIAX to shrnul víceméně přesně. Prostě nezkušenost designérů herních mechanik. A to jsem to taktéž prošel na HC obtížnost.
    AIAX
    AIAX --- ---
    BUCKOWSKI:
    - celkem snadno můžeš rozbít ekonomiku a do pár hodin si koupit krále Václava i s Pražským hradem.
    - pokud nehraješ na Hardcore tak většinu skillů leveluješ příliš rychle, i když se moc nesnažíš. Když se snažíš, jsi ještě před Přibyslavicemi nezastavitelný, neviditelný, nepolapitelný, neodolatelný tank, který se ze všeho vykecá líp než pražský politik
    - master strajky dělají ze soubojáku bramboračku (což nedávno přiznal i sám Viktor)
    - rubec proti více než jednomu panákovi se nakonec nějak naučíš, ale že by to byla kdovíjaká bžunda, to se říct nedá
    - komba jsou lautr k ničemu - proti polonahému Lojzovi s vidlema v ruce je nepotřebuješ a proti borcům v plné plátové jsou spíš na škodu, protože protivníci je berou jako vítanou příležitost k master strajku
    - čtení probíhá strašně rychle, všechny související perky vypadají, že byly designované na mnohem pomalejší čtení, ale pak to zrychlili, takže většina perků je teď k ničemu
    - na to, kolik různých způsobů manipulace s Charismou existuje (šaty, šperky, mytí, praní prádla, perky, jídlo, kůň, pes, různé statusy atd., jako fakt hromady), se charisma checky objevují dost málo a většinou nejsou moc podstatné
    - ten systém reputace je hodně vratký, kolikrát je člověk obviněný ve městě, kde nic neproved (jednou mi visela ikona vězení nad dávno vypálenou Skalicí)

    Na tyhle věci jsem během hraní remcal nejvíc, ale stejně jsem se bavil parádně, hlavně na Hardcore. Fakt doufám, že Hardcore bude i ve dvojce.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    HUGH_BOYLAN: nějaký příklad nyvyvážených herních mechanik?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam