• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RSZ: Od18?
    To jako vážně?
    RSZ
    RSZ --- ---
    hele, roztomilá věc do auta za pár korun (a made in japan)
    Nůž parašutistický francouzské armády - žlutý - Army shop a outdoor vybavení
    https://armik.cz/nuz-parasutisticky-francouzske-armady-zluty-18/
    MATT
    MATT --- ---
    Nova radost ;)

    MATT
    MATT --- ---
    tady jsem narazil na typka, co ma docela zajimavy videa o brouseni
    https://www.youtube.com/@OUTDOORS55/videos
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    VOMAJDA: to je jednodussi i levnejsi si splasit jiny zelizko s pilou kterou chces a vymenit ho
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    VOMAJDA: ostra posta, sam jsem nezkousel, ale x lidi mi rikalo, ze dobry a vcelku levny i vcetne zubu/oprav
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    VOMAJDA: co se s nima stalo? Kdybys někoho sehnal, pošli mi pak prosím tip.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    TOMASINO: Pok už je out of busines. Teď tam na schodech seděj bezdomovci a chlastaj čůčo.
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    VOMAJDA: U Poka by to nešlo?
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Když už se tu řeší ty zubatý ostří a broušení - není tu někdo z Plzeňska (nebo nevíte o někom), kdo by mi přebrousil zuby na Victorinoxu na normální čepel? Mám Victorinox Forester ve variantě s půl-zubatou čepelí a zjistil jsem, že mě to hrozně sere, je to nepraktický a nedá se to nabrousit.

    Nebo alternativně, někdo kdo by měl stejnej Victorinox s hladkou čepelí a chtěl ho vyměnit za můj se zubatou? Jedná se o model na obrázku:
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    ... co koukám na fotky z netu, tak to vypadá vážně tak, že v nějakém momentu se zuby nechají jednostranné a druhá strana rovného ostří se lehce zbrousí. Pak je ostří oboustranné bohužel s jedním úhlem ostřejším a ostrostí dle potřeby. Kdybych dřív myslel, než se ptal...
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    IXTREMIST:
    KURE:
    To je právě to. Jestli to není jako u bajonetů, který se udržujou schválně tupý, aby se pakpřed nasazením upravily podle potřeby.
    Na civilní trh jdou potle fotek určitě oboustranná ostří. Kupoval jsem to i kvůli multicamovému pouzdru, které pořád nejde rozumně sehnat, než armáda uvolní zásoby do surplusů. Jestli to ale někdo po ukončení turnusu místo vrácení do skladu střelil, tak bych čekal, že na tom už budou nějaké úpravy, jako u těch bajonetů. Nedává mi to ale logiku, vždyť když armáda kupuje něco u civilních výrobců, má dorazit výrobek ve stavu použitelném rovnou do nasazení, nebo ne?
    KURE
    KURE --- ---
    RSZ: ok, mea culpa. Vytrinovy kousek, pochopitelně zachovat v originálním stavu.
    RSZ
    RSZ --- ---
    KURE: hele tak ASEK je dost specifická věc a vzhledem k tvaru a obří záštitě bych skoro řekl sběratelská, to je fakt lepší nebrousit (nebo nabrousit, až tě sestřelí ve tvém phantomu nad kambodžskou džunglí)
    KURE
    KURE --- ---
    TOMASINO: jak to jako myslíš, vyprdnout? :)
    Jako že to nebudeš brousit vůbec? To není dobrá strategie.

    Jestli to má fakt jednostranné ostří (omg wtf) tak bych to naopak brousil na ty plochý straně, a časem by z toho byl normální vybrus.
    A jestli teda lpíš na tom jednostrannem, tak na ty rovný straně jen strhavej jehlu, jak píšeš. Dělej to pod ostrým úhlem aby sis neosoupal celej bok nože.
    Ale teda jedinej způsob jak si zarucene nepozkodit cernění na cepeli, je nepoužívat ji. Takže nějaký šrámy se prostě stanou. Obzvlášť u takového nože, kterej nemáš nejspíš kvůli krájení sýra a bagety :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TOMASINO: Zoubky na noži brousím v ruce trojhránkem od spyderca.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    TOMASINO: to má jednostranně broušený ostří?
    KURE
    KURE --- ---
    MATT: pokušiteli. :)
    KURE
    KURE --- ---
    MATT: :) já jsem si zase nedávno pořídil Griptilian. Očumuju ho snad dvacet let, ale vždycky do toho něco vlezlo. Tak konečně. A medituju nad tím, že ho pošlu Mydlinkovi, nějak ho vytunit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam