• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WEWERKAČtverečkování, Tile hunting
    Cely svet je rozdeleny na ctverecky a tvym ukolem je projet na kole co nejvic ctverecku. Sbiraji se hlavne projete ctverecky a maximalni ctverec vsech projetych ctverecku. To te zavede na mista, ktera bys jinak nikdy nenavstivil.

    Klub pro sdileni informaci, vyjizdek a fotek z nich, screenshotu ctverecku. Rady ohledne jetelnosti vybrane trasy.

    Pro ucast v hrani je treba evidovat jizdy na Strave a pote si je nacist pres https://www.statshunters.com/
    Registruj se na Strave https://www.strava.com/ a pridej se do klubu "NYX - lidi z internetu". Po nacteni Statshunters jdi do sekce Clubs a uvidis svuj nyx ranking.

    Statshunters obcas byva vytizene a zpracovani vyjizdky trva i par hodin. Klidne vyckej, ono je to nafrontovane a postupem se to nacte.
    Prvni nacteni trva dlouho.

    Pro planovani pouzivam rozsireni Statshunters.
    Link do Firefoxu https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/statshunters/
    Na mapy.cz se pak zobrazi projete a neprojete ctverecky. Muzete pak planovat svoji vyjizdku a gpx soubor si exportovat do navigace.

    Dejte si pozor pri prejezdu rohu u Statshunters.com. Pokud zrovna neni evidovano, ze jedete, tak vam projeti nebude uznane. To je rozdil oproti veloviewer, ktery to (pry) uzna.

    Pokud mate problem s neuznanim ctverecku, kliknete na trasu a dejte Update activity precision. To zpresni trasu a muze to tak po prepoctu uznat i puvodne neuznane projeti ctverecku.


    Nasledujici popis zkopirovan z https://www.bike-forum.cz/forum/tile-hunting

    Co to je?

    hra, ve které prozkoumáváte mapu (svět), který je rozdělený do čtverců
    snaha o navštívení co nejvíce čtverců, nejlépe sousedících a vytváření co největšího navštíveného území

    Velikost čtverce

    získáme ze vzorce: strana čtverce = obvod Země * cos(zeměpisné šířky) / 214 (více zde)
    má rozdílnou velikost na různých místech planety, u pólů úzký obdélník, směrem k rovníku pak stále větší čtverec
    ve střední Evropě je to cca 1,5 km. Na rovníku je to téměř 2,5 km, pokud byste obešli severní nebo jižní pól (stačí metr od něj), získáte hned celých 16 384 čtverců :-)

    Jak sbírat čtverce

    každý čtverec, kterým jste někdy projeli (prošli, plavali) se počítá jako navštívený. Je jedno jestli ho projedete celý, nebo do něj jen nahlédnete na pár metrů. Osobně preferuji návštěvu alespoň 20–30 metrů, vyhnete se tak problémům s nepřesnosti GPS.

    Čtverce, clustery, největší čtverec

    čtverec (tile) je libovolné navštívené políčko
    cluster je navštívený čtverec, jehož všechny 4 sousední čtverce (sever, jih východ, západ) jste již také navštívili. Pokud je jich více vedle sebe, postupně se vám zvětšuje území a vzniká tzv. max cluster (více zde)
    největší čtverec (max square) se snažíte vytvořit ze všech navštívených čtverců, které spolu sousedí. (více zde)

    Kde vizualizovat svoje jízdy?

    veloviewer.com
    statshunters.com
    u obou aplikací je potřeba propojení se Stravou

    VeloViewer

    zde myšlenka tile huntingu vznikla
    bohužel se jedná o placený nástroj, ve kterém je tile hunting pouze jednou z mnoha statistik, který veloviewer nabízí. Respektive zdarma se dá nahrát pouze 50 aktivit a žádné další.
    preciznější zobrazení informací a vícero statistik
    obsahuje žebříčky a možnost ukázat svůj pokrok celému světu

    StatsHunters

    jedná se o mladší aplikaci, která nabízí i spoustu dalších výzev k zdolání
    je přístupná zdarma a bez omezení (aspoň prozatím)
    na rozdíl od velovieweru mi přijde že je méně přesná a některé čtverce navštívené na okraji se zde nezobrazují
    má úžasnou „featuru“, která umožní upravit přesnost vašich aktivit, která je okamžitě nahrána zpět do stravy (více zde)
    chybí zde žebříčky a možnost odkázat na svoje úspěchy (těžko říct jestli tohle bude někdy implementováno, ale aplikaci postupně přibývají nové funkce)

    Další zdroj informací – rideeverytile.com

    pár celosvětových žebříčků o maximálních čtvercích a clusterech (přebírají se z velovieweru)
    národní žebříčky, soutěž o největší čtverec za jedinou jízdu
    celosvětová heatmapa navštívených čtverců
    pár tipů jak sbírat čtverce
    rozbalit záhlaví
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Tvl a já jsem na 18x18 :)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    Posunuto na max sq 45. Občas mě mrzí že nemám cargo kolo ale jen silnicku

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: nakonec sorted. Server nejspis byl pretizenej, postupne se nacetly vsechny aktivity.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    nevim, esi je problem ve Strave nebo SH, nicmene posledni aktivity za poslednich 5 dni se mi ted do SH nenahraji. Je to njakej docasnej vypadek?

    mam uz vsechny activity "private", ale predchozi se normalne nahraly. ted nic.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    KURE: řešil jsem stejný problém :-)
    KURE
    KURE --- ---
    HOLAKAC: lol omg. Ne to jsem neměl.
    WEWERKA: jj dal, ale zároveň jsem na stravě naklikal že chci odtajnit svoje aktivity.

    Díky oběma, už to něco ukazuje, teď ještě reload všech aktivit :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    KURE: No a to update activity jsi dal? To je ta ikonka hodinek se sipkou napravo.
    Zkus jeste prenacist celou aktivitu znova ze Stravy. Dal jsi tomu vsechna prava? Nic dalsiho me ted zatim nenapada.

    SUMAC: Taky pekny. Ja ted za chvili narazim na doly v Moste, ktery asi nepujdou projet. Pak mam jeste oboru Klokocka, ktera taky nejde projet.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    KURE: tohle mas ?

    KURE
    KURE --- ---
    KURE: trochu mě zaráží to "no aktivity data, no map to show "
    KURE
    KURE --- ---
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    Ideální střed;)

    SUMAC
    SUMAC --- ---
    WEWERKA: nice, jak se kvůli cerstvemu potomkovi zasekl na 45 tedka, ale do konce roku vidím realistický gól 51, pokud manželka dovolí víkendové rána outdoors.

    Všechny ctvrece ma max sq. 51 jsou sjízdné a většina po asfaltu. Akorát občas nějaká polnacka. West Midlands je asi nejideálnější místo na to udělat n kole100x100 bez žádných zakázaných prostoru nebo jezer atd.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    KURE: Tak rozklikni nejakou aktivitu a tam vpravo je Update activity precision. Zkus to modry tlacitko, pripadne nejakou variantu tech spodnich.
    KURE
    KURE --- ---
    WEWERKA: ano
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    KURE: Takze kdyz se prepnes do zalozky Activities, tak ve sloupecku Tiles je vsude 0?
    KURE
    KURE --- ---
    Mám dotaz. Proč v tom statshunters.com nevidím ctverecky, jako že žádný čtverečky?

    Stravu jsem si pořídil, spojil s garminem.
    Na statshunters jsem připojil Stravu.
    Stathunters ukazuje 40 aktivit a 2 badge.

    Ale žádný čtverečky:(
    Jsem teď bez PC a celý to sleduju na androidu.
    Jo a ty aktivity jsou "chuze" nikoliv cyklistika.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Tak jsem si dneska zvetsila max square na 57x57.

    FINSON
    FINSON --- ---
    PEDRO: Tvl, ty to teda hraješ na hard 😁

    ... jsem si uvědomil, že na tohle sbírání, speciálně v mém revíru, bude nejlepší kolo - wait for it - gravel 🤦
    Na západ to mám pro čtverečky na otočku 90 - 120 km po silnicích, dost jich je tam slušně rozdrbaných, a sem tam potřebuju do sousedního čtverečku udělat výpad po polňačce nebo po ní přejet z jedné silnice na druhou 🙂
    PEDRO
    PEDRO --- ---
    Jak ja vam zavidim ty ctverecky, na hlavu je kombinovat to s aplikaci Horobrani a krom prazdnych ctvercu jeste po ceste posbirat co nejvic vrcholu a na zadny idealne nezapomenout :)

    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Cenné kousky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam