• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HANOUCHThe Ascent
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    LAUNCHER: Ano, ne, ne, ne, ano, ano, ne, ne, ano.

    Na GP je to hra, na myši interaktivní desktop. Howgh!
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TRAGED: Hrál jsi alespoň pár hodin Ascent na myši a zároveň na gamepadu a máš tudíž srovnání? Dohrál jsi ho na hard?
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    LAUNCHER: Ascent, stejně jako jakákoliv jiná Diablovina, je na GP mnohem zábavnější, protože to není jen trapné klikání na pohyblivé ikony.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Ascent na gamepadu je hereze, co jsem mel tu cest na te dovolene.

    Ale v 5yo a tudiz bez vyvinuteho zapesti, nema IMHO jinou sanci. To vsechno prijde, neni kam spechat...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: Vždycky když vidím gamepad připojen k PC, tak nevim proč, ale přijde mi to jako hereze :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    5yo 🙂 Hraje to na easy s mojí high level postavou 😊 Jen čistí mapu, healuje se a přepíná si 2 zbraně postavy. Na opravdické hraní to ještě není, což neva. Mohli bysme zkusit coop, koukal jsem, že to umí cross play PC z Microsoft store vs Xbox, ale zatím jen takhle. Sorry za mobilovku.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Viz [LAUNCHER @ The Ascent] disky v mem PC dle task manageru behem toho vytahu nic nenacitaji, jejich vytizeni je 0 MB/s.

    Zatez je na CPU a bohuzel v jednom vlaknu, kde predpokladam jede nejaka dekomprese.

    Tzn na dalsi snizeni toho casu pod 11s bych potreboval but at tu dekompresi vyvojari prepisi na vice vlaken, nebo presunou na GPU, nebo rychlejsi CPU v jednom vlaknu.

    Ale uznavam, ze tech 11s uz se da, takze zadny stress :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HANOUCH:
    LAUNCHER: Taky záleží jestli to máte na NVME SSD jednotce na ktery mate system, nebo je dedikovana jen na hry.
    Ja mam NVME(levny orezavatko za 15kil) jen na hry a casy mam podobne jak Launcher.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HANOUCH: Mereno ted.

    Vytah z Arcology do Warrens. Od potvrzeni textu do nakresleni sveta.

    PC: ~11s
    XSX: ~27s

    Obe hry jsem spoustel po dlouhe dobe. Na obou jsem tim vytahem 2x projel, at se to ma sanci nabufferovat. Ale ty casy byly subjektivne podobne výslednym casum jiz od prvni jizdy.
    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    LAUNCHER: Ha mam presne opacnou zkusenost. Ascent momentalne parim se synem po druhe tentokrat na couch coop na xsx a to nacitani mi prijde oproti PC o dost rychlejsi ( comp na kterym jsem to hral v dobe vydani neni zadne orezavatko nvme samsung 980 disk a 64 gb ram). Spis to bude postupnou optimalizaci nez zelezem. Schvalne to vecer pustim na pc a poreferuji
    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    TENENTE
    TENENTE --- ---
    Hra The Ascent ohodnocena pro konzole PlayStation - novinka na konzolista.cz
    https://konzolista.tiscali.cz/articles/onearticle?link=hra-the-ascent-ohodnocena-pro-konzole-playstation-yf7t

    (az zaryty XSX a PCckar... jsem rad, ze se ASCENT Rozsiri :)) Treba je to tak donuti k dalsimu, obsahovemu, rozsireni :)
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    The Ascent CyberSec Pack Out Now
    https://youtu.be/43hLEse7yTs
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    AVATAR: tak u aut je podstatná sebereflexe, díky čemuž vynikají metalický barvy ;)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ELECTRICKOTA: njn uz jsme to nacetl. Pustim si quality mode a omrknu to ve forzavista :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    AVATAR: Forza nemá RT na autech ve hře(až díky módu), jen v menu/garážích.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Rychle PC vs XSX, stav par mesicu zpet, aktualne netusim. Na XSX jsem to zacal hrat na dovolene, dohral doma na PC.


    Nahravani:

    XSX pain ve vytahu a v taxiku. Na PC vlezete do vytahu a vylezete ven na dalsim patre. Taxi cca polovicni casy oproti XSX. Tohle jsem si myslel ze bude XSX resit, ale bohuzel, IMHO malo RAMky.


    Ovladani:

    Na XSX pro me bylo prvni setkani s pavoukem problem na normal. Proste se pred nim spatne utika a zaroven presne miri na nej. Je tam v podstate nutnost pouzivat ty zbrane, ktere se sami domiruji.

    Na PC jsem vahal mezi normal a hard a to jsem se nijak zvlast nesnazil. Trefuje se uzasne, protoze mys.


    Grafika:

    Na XSX nejvic mrzi nedetailni textury, coz na velke TV rusi. Je to proste mazle. Ve vytahu extremne mazle, az smesne. Soudim dle me 75" TV, muze byt ze na mensich televizich to neni tolik poznat. Krome teda toho vytahu, tak se dejou (dely?) strasne veci.

    Na PC je pak super RT a zvlast DLSS. U Ascent jako snad uz vsude plati, ze DLSS vypada lepe nez native.


    (Srovnani komfortu nerozumim, prace na PC me zivi, umerne tomu jsem zainvestoval do kresla u PC)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ELECTRICKOTA: ja vidim jen - vypada to popici dobre / ekl hnus fialovej. Treba ve forze, kterou ted hraju je rt na autech a kdybych si to ted negooglil, tak to nevim. Ale krasny to je!
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    AVATAR: Okey tak pak nevím :D HDR normálně na takovýhle TV bezpečně poznám, ale hry na TV nehraju takže tam je to třeba jiný příběh. Chápu že každej máme jiný preference, já bych si ale nezahrál hru bez RT, když teda ta možnost je, např. Metro Enhanced Edition. Ale je fakt ze ja jsem blázen do grafiky od mala, takže to mě taky muselo poznamenat.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ELECTRICKOTA: hele ne kazdej jsme stejnej. Mam novou 120hz 55 oled s hdr10 a krome toho, ze ve hrach pak nic nevidim nijak uzaslej nejsem ;)

    Raytracing jsem ofc uz taky v nemalo hrach videl, ale nejaky odrazy proste moc neregistruju. Nezahral bych si hru jen proto, ze ma raytracing, nelaka me to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam