• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    B42base48 Brno - hackerspace/dílna/laboratoř
    LOMIEN
    LOMIEN --- ---

    LOMIEN
    LOMIEN --- ---
    I když náš zajímají hlavně nejnovější technologie, v bejsu máme i pár retro-nadšenců...

    LOMIEN
    LOMIEN --- ---
    A nedávno někdo dotáhl další starej osciloskop :)

    LOMIEN
    LOMIEN --- ---
    LOMIEN
    LOMIEN --- ---
    Tadz je trochu aktuálnější video z Base48 https://www.youtube.com/watch?v=efTH2KtZ-T4
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    MUXX: pajeni se nedoporucuje ale kdyz neni zbyti... Ja pajim články tak, ze vezmu měděný drát z elektroinstalace (cca 1.5mm2 průměr) namotam na jeho konec cca 5-10 otoček nejtenciho cinu co mám a výtvorům takovou palicku. To udělám na obou stranach, pak to prilozim na články a pájkou rozehratou na max přiložim na chvilku. Takove vidlacke "bodování". Samozrejme se snažím o co nejvíce citu, ale zadny článek si zatím nestezoval:)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    B42: No neni to idealni zpusob spojovani.
    B42
    B42 --- ---
    SPECZ: nope, dokonce maji 0V, ale pry by mohly jit rozsvitit kladivem?

    Jinak jsem mel za to ze pajeni clankum nesvedci, tak jestli se nam podari vyloupat dost pouzitelnych asi zacnem shanet/vyrabet spot welder.
    MUXX
    MUXX --- ---
    HARVIE: Dik, to zni dobre. Mel jsem strach abych ty baterie neprehral a neznicil, az jsem to nakonec vzdal.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    MUXX: vzhledem k tomu ze to je velkej kus kovu, tak bych doporucil vetsi teplotu. treba o 30-50C vic nez normalne pajis... (pokud teda nejsi ten zacatecnik co si to dava na maxi :-) dejme tomu aspon 360C. Ale musis pak pracovat rychle, abys je neusmazil. Velka teplota pomuze tomu aby se to prohřálo lokálně dřív než se prohřeje celej článek. takze to neznamena, ze to budes smazit 2 minuty v kuse.

    jak rika SPECZ . zkus to trochu obrousit jemnym smirglem. potom pokydat kalafunou (na to je jeste lepsi nizsi teplota abys ji zbytecne neprepaloval (pod 300C). Pod tou kalafunou to mirne poskrabat hrote pajky. nechat vychladnout a potom uz na tu velkou teplotu do ty kalafuny pridavas cin a furt pajkou skrabes povrch abys ho jakoby ocistoval od oxidu. Mel bys co nejrychleji pokrejt nejakou rozumnou plochu souvislou vrstvou cinu. a nechat to zas vychladnout.

    Pak si podobne nakalafunujes a pocinujes drat nebo co k tomu pajis. A kdyz bude clanek zas chladnej, tak uz jen ty dve pocinovany veci prilozis k sobe a velkou teplotou rychle prohrejes jen ten cin (mozna ho trochu pridas, aby ten spoj byl dostatecnej). V tuhle chvili uz se snazis vubec nenahrejvat clanek, na kterym ten cin uz drzi a drzet bude i po pretaveni, o to uz se bat nemusis.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MUXX: Udelat z toho hruby povrch, kuprikladu pilnikem. Nebo si poridit (postavit) bodovacku.
    MUXX
    MUXX --- ---
    ja jsem pajeci lemra a nic mi na tom hladkym povrchu nedrzi. co delam spatne? jak to spravne pripajet?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    B42: Uměj ty 18650 svítit i bez modré led ? :-)
    B42
    B42 --- ---


    B42
    B42 --- ---
    OVERDRIVE: Dik za info, dame si na nej pozor!

    Prikladam aktualnejsi fotku nasich prostor jako bonus.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes me pobavil nejaky “reziser”, ktery sice nemel scenar, vsichni lidi z CRo jsou pro nej debilove (zvlast datova zurnalistika), ale sam je na volne noze, a nepredstavil se nicim, ale chce tocit “dokument” o hackerpacech, a to stylem jako vsichni ostatni “jsem zacinajici xyz a chtel bych mit firmu, muzete mi vyrobit abc produkt?!” (Bezny mail na mailinglistu, typu gtfo):

    [ OVERDRIVE @ OVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: When the life is jolly rotten ]
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    JPLABS: víš, v jaké jsi diskuzi? :) náš hackerspace je komunitní prostor, máme přes 30 členů a tato fotografie byla pořízena ještě v procesu dostěhovávání z 64 m2 prostor, do kterých už jsme se fakt nevešli.
    JPLABS
    JPLABS --- ---
    VOZKA: a co v té dílně děláš? Já mám dílnu jen 19 metrů čtverečních, zato ji v ní dokážu udělat spoustu užitečných věcí. Ta tvoje dílna je hala pro fabriku. Jenže je absolutně nevyužitá.
    SPECZ
    SPECZ --- ---

    Výbuchy v laboratořích, aneb zrádný isopropylalkohol :: Třetí Ruka
    http://m.tretiruka.cz/news/vybuchy-v-laboratorich-aneb-zradny-isopropylalkohol/
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    CYBERSTORM: udelej to jako wifi ap a bude to v pohode... jen potrebujes vyresit napajeni... treba vylyzt na lampu a dat tam solarni panel s baterkou a maly raspberry. investice ponekud vetsi, ale vyhnes se nekterejm zminovanejm problemum.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam