• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RENDALFDotace a dotační programy
    Přehled aktuálních dotačních programů z EU a jiných fondů, vlastní zkušenosti s žádáním a získáním samotné dotace a pod.
    rozbalit záhlaví
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Zdravím všechny, jdu s dotazem.
    Koupili jsme dům, novostavbu, která je ve fázi hrubé stavby: střecha, zdi příčky, okna, vchodové dveře.
    Chceme žádat o dotaci na stínící techniku-venkovní žaluzie. Na stránkách výrobce: kasko.eu, ale píšou, že: "Žádat lze pouze v kombinaci s dotací na zateplení."
    Dům je postaven z Ytong Lambda 37cm, která už další žádné zeteplení nepotřebuje.
    Rozumím tomu správně, že na tu dotaci na venkovní žaluzie nedosáhnu?
    O dotaci na novostavbu nežádáme.


    Díky
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    SHEALA: Ahoj,možné to je. Obvykle se to spojuje i další rekonstrukcí výtahů, odazbestování atp - vyžaduje to u hodně budov povolení památkářů. Mluvím teď ze své zkušenosti z Plzně, Vlašimi nebo Prahy. Jen jeden dům nebyl pod památkovou péčì a ten je fully bezbariérový. V ostatních případech je třeba bezbariérový jenom vstup a do sklepních prostor už vedou schody. Přibyli bezba záchody, ale pro elektrovozík to není.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Měli byste někdo tušení, jestli jsou v Čr vůbec nějaké dotace na bezbariérové rekonstrukce klubů?

    Píšu článek, který se týká aktuálního způsobu jak dělat charitu a neobjektifikovat lidi, co jsou cílem té charity.

    Protože občas hraju jako DJ, a byla to akce v klubu (psy_Ctr, psytrance) tak z toho vyplynul požadavek na bezbariérovost klubů .

    Vyhláška požaduje bezbariérovost pouze i nových objektů a rekonstrukcí. Neřeším že staré kluby jsou bariérové, řeším jenom, jak to udělat bezbariérové správně – zapojit do toho lidi s postižením – ne pečující, ne lidi bez zkušenosti, pokud teda nemají za sebou už několik let úspěšného projektování. Je to proto, že člověk s postižením má zažité na vlastním těle, co bezbariérovost je, a nebude dělat zbytečné ústupky.

    Kluby můžou být například schované pod restaurace, vyhláška č. 398/2009 Sb. mluví v § 6 o stavbách pro kulturu a duchovní osvětu.
    Klubová kultura je ale jiná než hospodská, není primárně orientovaná na chlast, ale na sociální vztahy a tvoření vztahů, přátelství a podobně, je paradoxně vstřícnější pro introverty, protože se jde schovat do davu a tancovat, a není trávit čas náročným small talkem. Proto mi přide duležitý, aby byly kluby inkluzivní, a nedělaly se akce pro postižené - naopak byly akce přístupné pro všechny.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Budeme potřebovat zateplení našeho bytového domu
    dům je družstevní a je v památkové rezervaci
    je možné žádat dotace z programu Nová zelená úsporám jako družstvo?

    2.1 Oprávnění žadatelé a příjemci podpory
    a) Žadatelem o podporu může být pouze:
    - vlastník stávajícího bytového domu,
    - stavebník nového bytového domu,
    - společenství vlastníků jednotek stávajícího bytového domu,
    - pověřený vlastník jednotky,
    - nabyvatel nové bytové jednotky (v postavení žadatele muže být také zájemce o koupi nové
    bytové jednotky, který tento zájem prokáže písemnou dohodou uzavřenou se stavebníkem nebo
    prvním vlastníkem tohoto domu),
    - osoba, které svědčí právo stavby.
    - v případech územního samosprávného celku, který splňuje podmínky být oprávněným
    žadatelem, může, po předchozím písemném souhlasu zřizovatele, podat žádost a přijmout
    podporu i příspěvková organizace zřízená v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových
    pravidlech územních rozpočtů.
    Oprávněným žadatelem nejsou obchodní společnosti a fondy, pokud jejich majitelé (koneční
    příjemci) nejsou uvedeni v evidenci skutečných majitelů dle zákona č. 37/2021 Sb., o evidenci
    skutečných majitelů, v platném znění
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Ahoj, nemáte někdo přehled o jaké dotace na lze v letošním roce žádat na výstavbu malých vodních nádrží, případně tůní? Moje gúgl-fu nachází jen programy na loňský rok :/, případně programy, které nejsou určeny pro FO.
    MRMNK
    MRMNK --- ---
    hura Stát vyčlení další miliardy na kotlíkové dotace. Vyměnit chce sto tisíc starých kotlů
    https://zpravy.aktualne.cz/...ich-600-milionu-na-kotlikove-dotac/r~4698be2081ab11eb9f15ac1f6b220ee8/
    PAD
    PAD --- ---
    Je nejaky zpusob, jak ziskat podklady, na zaklade kterych byla udelena dotace Operacnim Fonderm Zivotni Prostredi? Zkousel jsem hledat nejaky archiv, ale neuspesne. Diky predem!
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    JPLABS: Viz prispevek muj nize, nakonec jsem dopadl podobne. V nasem pripade naklady na (ne 100% jiste) ziskani a administrovani dotace zdaleka nevyvazi benefity z pripadne dotace plynouci.

    Podle moji zkusenosti z dotaci benefituji firmy venujici se dotacnimu poradenstvi, predatorske firmy a konsorcia typu Agrofert primo zrizene za ucelem cerpani dotaci, v lepsim pripade pak VaV pracoviste (casto ale recyklujici vyzkumna temata, z nichz aplikacni vystup nakonec spise neni - koho to vsak zajima, kdyz mira podpory je 85-100% a zbytek kryje instituce, at uz to dopadne jakkoliv :).

    Takze souhlasim s poslednim radkem. Fráze typu "programy kladou důraz na rozvoj vědecké excelence, inovací, konkurenceschopnosti, malých podniků, zemědelců a řemeslníků" znějí opravdu honosně a ušlechtile, ale nějak se nám to zvrtlo. Nic nového to není, ale kdyz to vidim na vlastni oci, je mi z toho vice smutno (a blivno).
    JPLABS
    JPLABS --- ---
    vloni na jaře jsem se účastnil dotačního programu na nádrže na dešťovou vodu. Jednalo se o dotaci ve výši 1600 Kč. Po vyplnění velkého množství formulářů jsem dostal odpověď, že musím ještě doložit znalecký posudek odborného znalce o tom, že umístění vodní záchytné nádrže na dešťovou vodu na mém pozemku povede skutečně k zachycení dešťové vody.
    Odborný znalec byl současně zaměstnanec ministerstva, které dotační program vypsalo. Za znalecký posudek si znalec požadoval znalečné 8200 Kč.
    Z dotačního programu jsem raději vystoupil a obešel jsem se bez ministerské dotace . Nádrže jsem si pořídil za vlastní a zachycuji 2200 litrů dešťové vody, která slouží na ěstování rajčat.
    Tomu se říká státní podpora. Pouze mi uniká, k čemu na tom ministerstvu ti úředníci vladtně jsou.
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Obecne, jakou firmu zabyvajici se dotacnim poradenstvim byste doporucili pro soucasnou vyzvu OP PIK - Aplikace? Slo by o VaV projekt s komercializovatelnym vystupem (konkretni produkt), v konsorciu VaV instituce - maly podnik. Odbornou cast na zaklade zkusenosti sepsat umim(e), u administrativni casti a formalit si zcela jisty nejsem ( = to je ta oblast, kde bych ocenil poradenstvi).

    Mam nejake zkusenosti z minula (pozitivni i negativni), ale z ruznych duvodu hledam noveho partnera a uvitam vase zkusenosti a doporuceni.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    MARKKY13: vyhoď si inzerát na LinkedIn nebo na neziskovky.cz, tak se jistě někdo chytne.
    MARKKY13
    MARKKY13 --- ---
    Zdravim ;) Prosim, nevite o nejake brigade ve fondech formou DPP? Jsem norm. zamestnana, tudiz psani projektu nyni moc nehrozi, spise lehci vypomoc ;) napr. Oblibene ISKP atd., nejlepe cinnost, kterou lze delat z domu po praci a o vikendech ;) s fondy pracuji vic jak 10let- OPZP - vodohospodarske projekty, OP VVV- excelentni vyzkum..... dekuji za pripadne tipy ;)
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    ASIG: zkus jeste najit nejakou MAS, pokud jste z vesnice nebo malomesta. My mame program na nezemedelske podnikani na venkove
    ACKO
    ACKO --- ---
    ASIG: koukni se na OPPIK
    OPPIK.cz | Dotazník žadatele o poskytnutí dotace
    https://www.oppik.cz/...eznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=T-SEA:+OPPIK+-+Brand&utm_content=OPPIK+-+P
    Dotace na vybavení firmy | enovation
    https://www.enovation.cz/dotace-na-vybaveni-firmy
    ASIG
    ASIG --- ---
    MORPHLER: Díky moc, koukám teď na to (středočeský kraj), ale zatím nic nenacházím. Uvidím. Slyšel jsem, že bylo i něco od EU. Víte o tom něco?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    ASIG: existoval a podle webu ve spouste kraju stale existuje. byva to pod nazvy neco jako program pro podporu podnikani a vice podrobnosti zjistite na prislusnem uradu prace, kde to maji pod palcem.
    ASIG
    ASIG --- ---
    Ahoj, existuje nějaká dotace nebo podpora pro začínající řemeslníky, resp. podnikatele (momentálně se jedná o matku na rodičovské)? Potřebovali bychom především postavit a zařídit brašnářsko-sedlářskou dílnu. Digy!
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KETHAMINA: mno oficiálně v tom nic že soft-skills nebylo, ale na "základě rozboru komise" to za to ze považovat... spíš jsme to blbě okomentovali v žádosti.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    CERMINEK: tak sorry, ale pokud je něco vyloučeno z aktivit, tak se nedív, že ti neprojde projekt, který to realizuje.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    CERMINEK: tak Liberecký kraj tedy záruky má, detail zde:
    Záruky pro mladé v Libereckém kraji
    http://portal.mpsv.cz/...lizaci/regionalni_individualni_projekty/zaruky_pro_mlade_v_libereckem_kraji
    a těch projektů tam má ÚP víc, mrkni na to
    Projekty v realizaci
    https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/lbk/evropsky_socialni_fond/projekty_v_realizaci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam