• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GAISAKANORM-CORE VÝCHOVA - žádné teorie jsme nikdy nepotřebovali
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    AAHHWISEGUY:
    prechodovy ritual kluk => muz nemuze zprostredkovat otec (aspon to tak afaik tradicne nebyva)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    AAHHWISEGUY: Tak to je u každého úplně jiné. Vzpomeň si na svoje dětství.
    Já nahodím spíše filosofickou diskusi.
    Jak poznáš, že chlapec není chlapec, ale muž ? O mužích se říká, že dozrávají později. Proč tedy urychlit přechod chlapce mezi muže ? Není lepší nechat chlapce prožít spíše více dětských let na úkor dospělých ?
    Neměl by ten rituál být třeba více duchovnější než praktičtější ? Třeba, že otec sdělí synovi určité věci doufajíce, že syn je již natolik velký, že to pochopí (unese)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    AAHHWISEGUY: ty cigara nejsou dobry napad
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    ahoj, v poslední době mě zaujala otázka vztahu otce a syna a "rodinných rituálů", kdy otec pomáhá přejít chlapci k dospělosti - např. jedou někam do přírody a většina zodpovědných úkolů leží na chlapci, nebo otec se synem udělají společně něco, co náleží do svět dospělých (13 kluk společně s tátou vykouří pár cigaret a pak je rituálně spálí), atp.
    máte s tím někdo zkušenost? plánujete někdo něco takového pro svého syna, anebo už to máte za sebou?
    budu rád za každou připomínku.

    (ps: nejde mi o nějakou metodu, nebo kurz, jde mi o obyčejný vztah otce a syna, předpokládám, že by to mohlo být téměř v každý rodině :)
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    KOTENCE: Jako aby to moc nebolelo, aby to nebylo "násílí", ale "naplácání na zadek".
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    GAISAKA: hele a proc aby to nebolelo? Jakej to pak ma vyznam?
    RAPAL
    RAPAL --- ---
    The Mother ‘Hood Official Video
    http://www.youtube.com/watch?v=Me9yrREXOj4
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    EWICZZZKA: Tak to je dost dobře možný,)) Nějaké detaily?
    HOBO_MONTANUM
    HOBO_MONTANUM --- ---
    GAISAKA: ajejda, koucourmikes je tu !
    EWICZZZKA
    EWICZZZKA --- ---
    GAISAKA: kdybys znal osobne Baru a Lenu, puklo by ti nad jejich alternativni vychovou tve norm-core srdce.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    GAISAKA: ja dostaval narez umelohmotnou savlickou a kuchynskymi varechami. zlo. neeskaluj.
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    KOCOURMIKES: Vzdy a jen rukou, a to tak, aby je to nebolelo. Ja zazil Makarenka, byt jen jako prizrak, kterym se castoval deda se sousedem.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    bijete svoje deti ? a cim je bijete ?
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    Fuck respektovat a být respektován, Bára a Leňa style.
    Nemůžu si pomoct, je lepší
    Bára a Léňa aka Mateřská.com: Dneska hlídá chlap ft. Vojta Dyk & Dan Bárta (LYRICS)
    https://www.youtube.com/watch?v=3ouLWR7lFw8

    než
    Mateřská.com LIVE Colours of Ostrava: Gangsta matka
    https://www.youtube.com/watch?v=gFi0SQcsNGs
    MALKE
    MALKE --- ---
    GAISAKA: Asi deset měsíců u obou. Oni měli od narození svoji postýlku u nás + spali v posteli (zkoušeli jsme, co se jim bude víc líbit - starší neměl preferenci, mladší byl radši se mnou - různě jsme to střídali, ale v ložnici byli furt). U staršího jsme zhruba v těch deseti měsících usoudili, že se dost budí, tak jsme postýlku cvičně přelifrovali - a heuréka. Kdyby to nebylo oučinné, tak bychom si dítko zase vzali zpátky.

    A mladýho vysloveně ruší kdokoliv kromě bratra - jakmile s ním v pokoji spí někdo dospělý (opakovaně testováno tchyní u nás a námi u tchýně na chalupě), vstává v pět. Když je s bratrem, spí do šesti nejmíň, většinou dýl.
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    MALKE: ...a ten okamžik byl zhruba ve věku...?
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KEIKIN: helehele, mluv za sebe, jo? ;-) s nama spi v posteli oba synove (6 let, 20 mesicu) a peklem bych to teda nenazvala :-)
    MALKE
    MALKE --- ---
    GAISAKA: já ne:-) děti spaly obě jako mimina u nás, odstěhovány byly v okamžiku, kdy jsme se usnesli, že je vlastně spíš rušíme.
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    KEIKIN: My máme matrace od začátku, a dítě spadlo minimálně pětkrát,)
    Ano, ten šok poprvé byl, ale to zas opravdu není nic...
    A krom toho, může spát uprostřed,)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    GAISAKA: A jednou nám taky děcko spadlo z postele. Od té doby máme matrace na roštu.
    ------konec spaní---------------
    Určitě ale už každému z vás nějak upadlo dítě od jednoho roku. Já si dyckl oddechl, že se nic vážného nestalo a že už to v hlavě nebudu řešit (co by kdyby).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam