• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIRRIL_NEMESISPsi záchranáři
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: nahoď :o)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: no super! Já jsem si říkala, že bych sem mohla hodit fotky z Lostu z minulého roku, ale včera mi skoro vůbec nešel internet.. :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: vo štvrtok idem s Aminou na MZO (také cvičenie pre kynológov určených pre medzinárodné záchranné operácie) niekam do severných čiech tak snáď budú fotky i zážitky :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Tak jak trenujete, deti? Nejaky fotky, zazitky.. at to tu tak neumira.. :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    JULYZ: pár fotiek zo zásahu






    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: viacmenej až potom je to prežívanie iné... počas zásahu mi to práve prišlo ako štandardné cvičenie :o) každopádne aspoň sa mi potvrdilo, že chodiť na veľké cvičenia s hasičmi a zdravotníkmi sa fakt oplatí, človek pak presne vie ako sa tam chovať.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Super příspěvek July, děkuju :) Věřím tomu, že najednou psovod prožívá situaci úplně jinak.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    a je to fakt psycho s tým včerajším zásahom, furt trošku trniem, že snáď tam ozaj nik nebol zasypaný. je to ohromná zodpovednosť povedať "nik tam nie je". kým som to nezažila v reále tak by ma nenapadlo, že si to budem tak riešiť... :o)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Včera prebehol náš prvý ostrý zásah s Amálkou. Od telefonátu od hasičov sme boli na mieste do pol hodiny. Sutinu sme prehľadali, prekryli druhým psom a zhodnotili, že tam nik nie je.
    V Rychvaldu na Karvinsku se zřítila štítová zeď domku, nikdo nebyl zraněn | POŽÁRY.cz - ohnisko žhavých zpráv - AKTUÁLNĚ
    http://www.pozary.cz/...72-v-rychvaldu-na-karvinsku-se-zritila-stitova-zed-domku-nikdo-nebyl-zranen/
    Amina bola skvelá, ako štandardne :o) natešená, pohyblivá, jedine čo sa jej nepáčilo, že sutina bola tak malá a práca tak krátka.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: jasne, že pochválim :o) v praktickej záchranarine už nie je vyššej méty :o) teda okrem reálneho nasadenia vedúceho k zachráneniu ľudského života. čo by sa nám vďaka atestu mohlo teraz tiež podariť... i keď prakticky v sutinách moc živých nebýva...
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: cekala jsem jestli se pochlubis. Gratuluju :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Včera som s Amálkou úspešne zložila sutinový atest MV :o) Amálka bola úžasná, pracovala samostatne, s chuťou a nasadením, poradila si perfektne s terénom i úkrytami. Mám z toho obrovská radosť :o)

    JULYZ
    JULYZ --- ---
    JULYZ: našli sme v sutine krabice, tak sme pre psov pripravili taký krátky tréning rozlišovačiek. V pozadí je sutina, do ktorej si mysleli, že sú vysielaní, ale všetci hneď na prvý krát zapli nos a pekne natiahli človeka v krabici. Na druhý pokus už väčšina z nich išla rovno ku krabici, kde bol predtým človek a on tam nebol :o) Dalo sa pekne pracovať s vetrom a vzhľadom k voľnému terénu i natáčať :o)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Niečo z dnešného tréningu :o) Škoda, že ma natočiť si to napadlo až pri Kairosovi, takže Amina zas nemá žiadne video...
    Kairos a krabice - záchranársky tréning
    https://www.youtube.com/watch?v=Bm0l9vfNGKo&feature=youtu.be
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: ale tak holt strávím večer s ctrl+c a ctrl+v ;)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: mě se právě líbí jak je to tam rozvedený, jen kdyby to bylo jako PDFko, bylo by to super :D
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: bych si to chtěla vytisknout, a je hrozná pakárna to po jednom otvírat, kopírovat, formátovat... :D
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    však tu http://www.zachranari.cz/cs/10/narodni-zkusebni-rad-szbk-cr/ je to dobre rozpisane akurat po odkazami? to si myslela?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Vážně není nikde ke stažení NZŘ SZBK ČR? Našla jsem ho jen rozkouskovanej na www.zachranari.cz, chci si ho vytisknout a v klidu přečíst, ale dávat to dohromady z web stránek je fakt vopruz..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam