• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIRRIL_NEMESISPsi záchranáři
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Včera prebehol náš prvý ostrý zásah s Amálkou. Od telefonátu od hasičov sme boli na mieste do pol hodiny. Sutinu sme prehľadali, prekryli druhým psom a zhodnotili, že tam nik nie je.
    V Rychvaldu na Karvinsku se zřítila štítová zeď domku, nikdo nebyl zraněn | POŽÁRY.cz - ohnisko žhavých zpráv - AKTUÁLNĚ
    http://www.pozary.cz/...72-v-rychvaldu-na-karvinsku-se-zritila-stitova-zed-domku-nikdo-nebyl-zranen/
    Amina bola skvelá, ako štandardne :o) natešená, pohyblivá, jedine čo sa jej nepáčilo, že sutina bola tak malá a práca tak krátka.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: jasne, že pochválim :o) v praktickej záchranarine už nie je vyššej méty :o) teda okrem reálneho nasadenia vedúceho k zachráneniu ľudského života. čo by sa nám vďaka atestu mohlo teraz tiež podariť... i keď prakticky v sutinách moc živých nebýva...
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: cekala jsem jestli se pochlubis. Gratuluju :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Včera som s Amálkou úspešne zložila sutinový atest MV :o) Amálka bola úžasná, pracovala samostatne, s chuťou a nasadením, poradila si perfektne s terénom i úkrytami. Mám z toho obrovská radosť :o)

    JULYZ
    JULYZ --- ---
    JULYZ: našli sme v sutine krabice, tak sme pre psov pripravili taký krátky tréning rozlišovačiek. V pozadí je sutina, do ktorej si mysleli, že sú vysielaní, ale všetci hneď na prvý krát zapli nos a pekne natiahli človeka v krabici. Na druhý pokus už väčšina z nich išla rovno ku krabici, kde bol predtým človek a on tam nebol :o) Dalo sa pekne pracovať s vetrom a vzhľadom k voľnému terénu i natáčať :o)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Niečo z dnešného tréningu :o) Škoda, že ma natočiť si to napadlo až pri Kairosovi, takže Amina zas nemá žiadne video...
    Kairos a krabice - záchranársky tréning
    https://www.youtube.com/watch?v=Bm0l9vfNGKo&feature=youtu.be
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: ale tak holt strávím večer s ctrl+c a ctrl+v ;)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: mě se právě líbí jak je to tam rozvedený, jen kdyby to bylo jako PDFko, bylo by to super :D
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: bych si to chtěla vytisknout, a je hrozná pakárna to po jednom otvírat, kopírovat, formátovat... :D
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    však tu http://www.zachranari.cz/cs/10/narodni-zkusebni-rad-szbk-cr/ je to dobre rozpisane akurat po odkazami? to si myslela?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Vážně není nikde ke stažení NZŘ SZBK ČR? Našla jsem ho jen rozkouskovanej na www.zachranari.cz, chci si ho vytisknout a v klidu přečíst, ale dávat to dohromady z web stránek je fakt vopruz..
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: IPRK? Ja nie. Pohybujem sa skôr na Morave, do Čiech keď na nejaké väčšie a dlhšie cvičenia aby sa mi to oplatilo.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Nebude někdo z vás v sobotu na sutinovém workshopu v Chrustenici? :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    ZMYJKA: :o) aha. on docela premýšľa, v tom je fajn.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    JULYZ: jop, měla jsem pocit, že je to trochu ten typ psa, co pro samou radost z práce občas moc nemyslí :D
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    ZMYJKA: jj i s Kairosom. Kairosa som si zaobstarala prioritne na záchranarinu :o) a ide mu to celkom dobre, rýchlo pochopil, že sa má čuchať. jeho najväčší problém je nesamostatnosť, po nejakej dobe už čaká povely odo mňa, kam ho budem posielať a tak. takže na tomto potrebujeme najviac makať. ináč poděs asi nie je vôbec (teda ak si ten výraz dobre vykladám - akože je zbrklý, príliš skákavý a tak?)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    JULYZ: S Kairosem taky záchranaříš? Jak mu to jde, není na to moc poděs? :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    cez víkend sme štekali a zlaňovali :o)










    JULYZ
    JULYZ --- ---
    JULYZ: Tak ani o rok bohužiaľ... opäť politika. Som zvedavá ako dlho sa ešte budú staré kádre držať vedenia záchranných brigád. Snáď nie príliš.
    Ničmenej ako satisfakciu tu mám pozvánku na sutinové atesty MV, čo je v skutočnosti asi do praxe dôležitejšie i keď na splnenie náročnejšie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam