• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKAndroid development
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Češtík, kdyby někdo zvažoval změnu. Sháníme fulltime kolegu na vývoj android verze appky v Kotlin, preferujeme seniora, ale junior má taky šanci, musí ale zvládnout navázání na současnou code base. Start up, velmi neformální a otevřený kolektiv. Na fakturu, neřeší se čas ani dovolený, ani kde tu práci děláš ale s úvodním syncem je třeba počítat. Vejplata není vysoká jako v korporátu, páč furt řešíme runway, ale senior by kolem 70-100k mohl dostat, plus stock options. Záleží na domluvě, nejsem v hiringu procesu, ale jedinej tu jedu na nyxu.

    Android/Kotlin Developer – Práce v Angelcam | Cocuma
    https://www.cocuma.cz/job/androidkotlin-developer/1330/


    O nás, plus další dvě otevřené pozice.
    Angelcam – Skvělá firemní kultura | Cocuma
    https://www.cocuma.cz/company/angelcam/
    DACAN
    DACAN --- ---
    BRAP242: tady jsem si musel pridat nejaky novy potvrzeni licenci.

    gitlab-ci-android/Dockerfile at master · danielcerny/gitlab-ci-android · GitHub
    gitlab-ci-android/Dockerfile at master · danielcerny/gitlab-ci-android · GitHub
    https://github.com/danielcerny/gitlab-ci-android/blob/master/Dockerfile

    ale vychazi to z jangrewe/gitlab-ci-android, kterej tam mel na to pull request - ja to ptreboval hned
    ADM
    ADM --- ---
    BRAP242: tohle napr. instaluju v jednom docker image pro buildovani android apk (ionic)
    RUN $ANDROID_HOME/tools/bin/sdkmanager --update \
    && $ANDROID_HOME/tools/bin/sdkmanager 'build-tools;26.0.3' \
    'build-tools;27.0.3' 'build-tools;28.0.3' 'extras;android;m2repository' \
    'platforms;android-26' 'platforms;android-27' 'platforms;android-28'
    ADM
    ADM --- ---
    BRAP242: myslim ze kdyz das jen bez parametru 'sdkmanager' tak ti to vyplivne co mas nainstalovano a vsechny mozny installation candidates. platform tools je malo, ted to tu nikde nemam abych se podival, ale je toho potreba doinstaloval mnohem vic
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    ADM: to se povedlo, nainstlaoval jsem platform a platform tools. Nicmeme, flutter furt tvri ze:


    • Android SDK at D:\SDK\AndroidSDK\
    • Android NDK location not configured (optional; useful for native profiling support)
    • ANDROID_HOME = D:\SDK\AndroidSDK\
    X No valid Android SDK platforms found in D:\SDK\AndroidSDK\platforms. Candidates were:
    - android-28

    furt nejsem schopnej vygooglit co mu sakra jeste chybi...
    ADM
    ADM --- ---
    BRAP242: ad 2, ano, stahnes si sdk-tools https://developer.android.com/studio/#downloads a z nej pouzijes sdkmanager, kterym nainstalujes konkretni sdk verze, extensions apod.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    Zdar,

    microsoft vydal android emulator kterej misto Intel HXM akcelerace vyuziva HyperV (coz je sikovny protoze se to da paraelne provozovat s dockerem)
    Nicmene - netusite nekdo, kdy to bezi pod tim hyperV? V task manageru furt vidim ze to pouziva ten quemu386.

    a druhej dotaz:
    prechazime na flutter - da se nejak nainstalovat Android SDK bez toho aniz by clovek nainstaloval Anddroid Studio?

    To co se da stahnout ze stranek, mi prijde malicko osekany....

    dik
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    MAJACHUNATA: Android Studio ti vygeneruje celkem příčetný gitignore už při založení projektu :-). Nicméně dneska už bych šel rovnou do Kotlinu. Názory se mohou různit :-).

    MIKULAS: Pokud takhle Kotlin vnímáš, tak ho nepoužíváš správně :-)). Javovský kód v Kotlinu se pozná na první pohled. Bohužel to je přesně to, co dělá ta automatická konverze, takže až si člověk ten jazyk osvojí, tak to může po AS zase celé nějak důstojně přepsat :-D. Rozhodně bych se ale nebál, že půjde podobnou zpětně nekompatibilní cestou jako Swift. Já už bych dneska do Javy nešel; určitě ne u nového projektu.
    SUK
    SUK --- ---
    MAJACHUNATA: Tohle hledam na googlu, najdes treba tohle.
    MAJACHUNATA
    MAJACHUNATA --- ---
    Dobrá, zkusím praktičtější dotaz. Svou samovýukovou appku se chystam dělat v androidStudiu, repozitář držet na GitHubu a psát v Javě (přijímám protesty proti tomu rozhodnutí). Studio je pro mě úplně nové a Java je řekněme oprášená základní vědomost. Proto trochu tápu, jak nastavit gitignore. Máte doporučení? Jde mi o co nejčistší repozitář, jen úplně nevím, co za balast vygeneruju.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    DACAN: Kotlin vnimam jen jako zjednodusovadlo psaní Javy, ovsem na enterprise projekty značně nezralý. Za rok bude uplně jinde a kdo to má pořád refaktorovat? :) Obdobná situace u Apple - ObjC vs Swift
    MAJACHUNATA
    MAJACHUNATA --- ---
    Ok, dobrý vědět, že jde o tak populární jazyk ikdyž původní dotaz směřoval spíš na motivaci Googlu do jeho propagace investovat. Nezavislost na Jave je asi dobrá motivace. A na Kotlin se tedy kouknu ikdyž to nebylo původně v plánu. Doufám, že ono "čím víc jazyku umíš..." platí i na ty programovací
    DACAN
    DACAN --- ---
    YAZZMAN: Properties (get, set) mi v Androidu chybely uz od doby, co jsme skoncili s vyvojem v AS3 (Flash, Flex) - v tom se psalo nadherne. Na Javu jsem si pak samozrejme zvyknul.
    DACAN
    DACAN --- ---
    ADAMH: ten tool existuje (udelej si Kotlin file vloz tam ze schranky nejaky Java kod - zepta se te to na konverzi, umi to asi i jednotlivy Java files, ale ted nemam zadny po ruce). ale chce to v Kotlinu psat po kotlinovsku, ne jen slepe interpretovat Java styl.

    Kotlin Playground: Edit, Run, Share Kotlin Code Online
    https://play.kotlinlang.org/koans/Introduction/Hello,%20world!/Task.kt

    Jinak nikomu Kotlin necpu, nejsem zadnej honimir.

    Nicmene pokud se nekdo bude chtit nesmyslne porovnavat Java vs Kotlin, tak nema prilis moc argumentu. Ten jazyk je soucasnej, skvele se hodici na vyvoj mobilnich app, treba s pouzitim Rx. Podivejte se na iOS Swift, je to prakticky obdoba Kotlinu. A naopak.
    DACAN
    DACAN --- ---
    TOOMIX: Ja o koze, ty o voze. Xamarin jsem kdysi zvazoval, ale chtely se delat prilis low-level aplikace a tenkrat to bylo v zacatcich a narazil jsem hned s prvotnima pozadavkama - delala se bankovni app s velkou securitou.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    Pro mě jako starého človeka :) to je zas další změna. Nějak se mě nedaří se odhodlat skočit do toho kotlina namísto javy. Hádám, že asi není žádny builtin tool který by mě aktuální projekt v jave převedl na kotlin :)
    YAZZMAN
    YAZZMAN --- ---
    MAJACHUNATA: no... Pokazdy, kdyz pisu v Jave, si rikam, jak moc jednodussi a lepsi by bylo psat to v Kotlinu. Ale opacne se mi to nestalo nikdy :) Pise se v tom krasne, elegantne, mnohem min radku...

    Implicitni pristupove metody, null safety, if a when dokazou vracet hodnoty, high order functions, extensions (!!!), datove tridy... A tak :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DACAN: na javu jsem si nevzpomnel od ty doby, co jsem potkal Xamarin
    MAJACHUNATA
    MAJACHUNATA --- ---
    ADAMH: To zní jako důvod. Jednoduchost mi připadá jako příliš malá výhoda na vynaložené náklady
    DACAN
    DACAN --- ---
    MAJACHUNATA: Kotlin to chce vyzkouset v realnem "provozu", tzn. neco v tom napsat. pak uz si na Javu ani nevzpomenes.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam