• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CONTINUITYÁjurvéda
    Informace, zkusenosti a odkazy tykajici se tradicni indicke mediciny. Byliny, techniky, masaze, oleje, vyvazovani konstituce, knihy a texty, lekari a odbornici a dalsi :)

    Ajurveda.cz - je tam i prehled dalsich odkazu:)
    Ayurveda.cz, ajurvedske centrum Dr. Freje
    rozbalit záhlaví
    RYBICKA
    RYBICKA --- ---
    ahoj, nekdo tip na dobrou masaz v Praze?
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    CONTINUITY: mozna jo, napisu zpravu
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Daruju tento klub, ajurvede uz se nevenuju, chcete ho nekdo?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    FRAKTALEK: Polopranicky praclovek :D
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Chteli byste nekdo tyhle materialy ke kurzu Vedskeho institutu Davida Frawleyho? Jestli ano, napiste, zitra a pozitri jsem v Praze

    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    CONTINUITY: kam ses od te doby posunula? :) zrovna jsem premyslel, ze bych se na ajuravedskou vyzivu podival bliz
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    XARGH: Když jsem hodně věřila na ájurvédskej systém výživy, přišla mě průměrná porce jídla do 10 kč:) A to jsem chtěla mít všechno bio :) Přesně jak říká BHA. Drahé jsou průmyslové výrobky, ne jídlo.
    XARGH
    XARGH --- ---
    kdyby nekdo chtel:
    nabizim vymenu triphaly nebo neem za napr aswagangu, chavanprash nebo veci na soustredeni, spanek a relax. taktez pokud by byl zajem, mohli bychom dat v praze kecaci sraz v cervenci. spise vecer v tydnu v parku nebo cajovne.

    XARGH: Muj oblibenej kram tulsi za pade vyradil, celkove uz jsem tam nenasel mnoho vyhodneho.

    BHA:sna\zil jsem se v tom vyznat, ale videl jsem jen cajove smesi. Maji i jednodruhove veci ve vetsim mnozstvi vyhodne? dal by ti slevu?

    ja tu ajurvedu uz tak moc nezeru. mineno obrazne :D. vic prozivam a jedu suplementy - omega3, vitaminy, zinek. aswagangu, kotvicnik, kratom. mam potize s krcni pateri a soustredenim, vse ostatni ma razem nizsi prioritu. 2. nejvetsi problem - malo spim. moje strava se odviji od meho rozpoctu, jeho navyseni cekam v pulce srpna. do te doby si nevyskakuju...
    XARGH
    XARGH --- ---
    BHA: tulsi je fajn, ale 20g za 50,- je jeste fajn cena. a muj oblibeny kram je stejne zavrenej.
    beru co mam. slo mi o posileni agni hlavne ;)
    XARGH
    XARGH --- ---
    BHA: ja jsem pitta s nerovnovahou vaty :)
    chyawanprash nic nezkazi a hrozne mi chutna. az neco vydelam, zas si koupim.
    XARGH
    XARGH --- ---
    Ayurvedic Perspective on COVID-19
    https://www.ayurveda.com/ayurvedic-perspective-on-covid-19

    co delate pro svou prevenci vy? ja se neustale prolevam zazvorovym cajem - do termosky pul litr hodim polevkovou lzici nasekaneho zazvoru,1-2 hrebicky, uloupnu kus skorice, par seminek koriandru a cerny pepr.

    mam jeste cca 80 kapsli Neem po 475mg. uvazuju ze to doberu, jako prevenci. na obalu pisou 2x3 denne. co myslite?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    KLUZAU: jojo, Sadhguru je skvělej :)
    VIVA_
    VIVA_ --- ---
    XARGH: ok
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    https://trueayurveda.wordpress.com/ tak trochu "jina" ajurveda, naprosty masakr, maximalne doporucuju
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    The Simplest Way to a Healthy Life | Sadhguru
    https://www.youtube.com/watch?v=c_qoYTYCSG8


    - je to velmi populární duchovní učitel, satsangy na stadionech, přednášky na Harvardu a v Tedu...Něco na tento způsob také popisuje někdy Dalibor Štědronský, pokud jste ho někdy slyšeli mluvit o základní povaze lidského těla.
    XARGH
    XARGH --- ---
    ZIVA: diky za odpoved. ano, jde mi hlavne o soustredenost a pamet.
    necham si rad poradit i co se dechovych cviceni tyce, pokud by mel nekdo zkusenosti a chtel se podelit.
    na prochazky chodim do parku, podel reky se podle me v praze akorat koncetruji exhalace, ale vyskousim :)
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    XARGH: zkus mentat od himalaya. imho nejlepsi ucinky, ale je dobry respektovat takovy to nezapijet to kafem nebo pomerancovym dzusem. na povzbuzeni cinnosti mozku teda, pameti, soustredeni? si chtel? anyway, chce to treba dechovy cviceni pred usnutim (okruh) plus prochazka venku nekde u reky (pokud mesto) nebo normalne nekam mezi pole na pul hodky. vysledky rychle.
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    CONTINUITY: ano, omlouvám se za nevyžádanou radu. Ale podle mého názoru to spolu souvisí. Jóga podle mě patří k ajurvédě, a když se člověk zajímá o ajurvédu, mohlo by ho napadnout cvičit tantra jógu. Jsou i terapeuticky zaměřené.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    KLUZAU: Takže jsem se pokusila o nejlepší možnou odpověď na dané zadání otázky :))

    Možná bych k tomu měla ještě dodat varování, z vlastní zkušenosti, už jsem to dole zmiňovala: povrchně pochopenou ájurvédou si jednoznačně jde ublížit. Člověk si snadno může vybrat z rad to, co se jeho egu hodí do krámu.
    Když potom studuje dál a jde hlouběji, zjistí samozřejmě, že se mýlil, ale to už se nějaké škody mohly stát.

    Já jsem takhle před mnoha lety dělala chybu, že jsem se slepě řídila radami pro Vátu, neboli říkala jsem si, pro Vátu je dobré sladké, mléčné, olejovité....
    To sice ano, ale ve chvíli, kdy člověk s převahou Váty má problém s ámou nebo s kvasinkami, je daleko lepší uzemňovat se jinými způsoby, a spousta medu, cukru nebo ghí může být naprosto nežádoucí...uhnala jsem si z toho tenkrát velice ošklivou a dlouhou infekci dýchacích cest, asi 3 měsíce trápení.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    XARGH: Aha, tak to už chápu, s tím pseudodoktorem i ezobullshitem, respekt, díky za vysvětlení.

    KLUZAU: Tak, dotaz byl na ájurvédu, ne na tantru, a na ájurvédu zadarmo :)
    Já jsem taky názoru, že to chce odborné vedení, ale to prostě zadarmo k dispozici není. Leda snad kdyby člověk šel jako dobrovolník do nějakého zahraničního ájurvédského centra dělat asistenta :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam