• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KURVASKRETLinux pro NetBooky ? doporučte
    RAYINER
    RAYINER --- ---
    ja odporucam mint 12 s LXDE. potom este mozete skusit ubuntu s XFCE :-)
    CHORSUKONG
    CHORSUKONG --- ---
    LUDWIG_: no to uz je tezsi no... proto mam na netbooku arch;-D ja jen polemizoval s vyrokem ze "Archlinux je nej distro vubec"
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    CHORSUKONG: gentoo na netbook?
    WHITERABBIT
    WHITERABBIT --- ---
    CHORSUKONG: :) ... no musim uznat , ze mas recht. navic maj i peknou wiki ...
    CHORSUKONG
    CHORSUKONG --- ---
    whiterabbit: mno tak to nesouhlas :-DD - v tomto ohledu vladne gentoo - to si postavis cely sam...
    WHITERABBIT
    WHITERABBIT --- ---
    CHORSUKONG: jo tak Archlinux je nej distro vubec :) clovek si nainstaluje holy system a doinstaluje vse co potrebuje,.. Archace ti schvaluju :)
    CHEMIX
    CHEMIX --- ---
    puvodni eee ubuntu je dnes http://www.geteasypeasy.com/ nekdo zkusenosti ?
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Xubuntu je dnes dosti tucne.

    Doporucuji cokoliv s LXDE, cili:
    - Lubuntu (ma primo integrovanou netbook plochu), materske Ubuntu zarucuje... to co zarucuje
    - Debian +LXDE (pokud si s tim clovek vyhraje tak super)

    RPM distra moc neznam.
    ADAMVYBORNY
    ADAMVYBORNY --- ---
    (k)Ubuntu Netbook Remix
    CHORSUKONG
    CHORSUKONG --- ---
    co musim rict dle vlastni zkusenosti, tak na mam na mojem eee901 archlinux uz cca rok a funguje perfektne... kdyz clovek vyhodi ty graficky blbosti tak to se z toho stane to, na co to ma.. nikdy sem nechapal jak muze nekdo 1.6ghz a 1g ram povazovat za ne moc vykonnou masinku na prohlizeni internetu atd.. takze muzu jen doporucit archlinux a fluxbox = vazne osvedcena vec:-)
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    WHITERABBIT: j j xubuntu je dobra volba :)
    WHITERABBIT
    WHITERABBIT --- ---
    Hlavní stránka | Xubuntu
    http://www.xubuntu.cz/
    WHITERABBIT
    WHITERABBIT --- ---
    SARGONOUT: :)) Puppy je fakt rychle no, ale prijde mi az moc velky krok zpet, ja bych pro netbooky volil Xubuntu ,kt. je vylozene designovane(XFCE desktop) pro low-performance masinky
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    KURVASKRET: kolega ma puppy linux na eee901 a nestazuje si ale men to prijde ze tam moze bezat aj nieco lepsie ako puppy (tusim ze to bezi na fvwm)

    mam na stole nokia netbook 3g a skusal som na tom eeebuntu z flashdiku a nic moc :( bolo to cele nejake zabrzdene teraz ale nemam cas sa tomu venovat ale ked bude viac casu skusim to hodit na hadr a uvidime ako to poslape :)
    KURVASKRET
    KURVASKRET --- ---
    Ještě jsem se díval na PUPPY linux... je ještě jednodušší ... Ale teď co mám KUKi to jede úplně v pohodě, takže zatím neměním ...
    KURVASKRET
    KURVASKRET --- ---
    ZUZU: Ono záleží co je pro koho Pracovat ? Já osobně mám netbook , samozřejmě hlavně kvůli internetu, filmům a hudbě ... Ale jde mi třeba i o úpravu fotek a zpracovávání vlastních videí (tvorba videí) ...
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ano, je to "jen" o tom třičtvrtě roku konfigurovat, nastavovat, ladit, ale jinak s netbookem vůbec nepracovat... ale kdo na tohle má u takového spotřebního zboží čas?
    RADO1
    RADO1 --- ---
    A nie je to len o tom, vybrat si akekolvek distro a zvolit ten spravny windowmanager? Povypinat zbytocne sluzby, odinstalovat blbosti,...
    Pre male displeje [mam SmartQ5 s 800x600] je aj tak vasina GUI naprd, nepocitaju s tak malym displejom. takze potom je cesta Mer, Android,...
    KURVASKRET
    KURVASKRET --- ---
    SPLNYX: Tak už mám KUKI Linux a nutno uznat, nejlepší co jsem zatím měl ...
    SYNTAX_ERROR
    SYNTAX_ERROR --- ---
    CUBAYS: Poslední verze je z roku 2005 (Distrowatch). Neměl to být Zenwalk?

    Co se optimalizace týká, Ubuntu má většinu balíčků i pro architekturu LPIA zaměřenou právě na netbookové procesory Atom.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam