• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KURVASKRETLinux pro NetBooky ? doporučte
    ADAMVYBORNY
    ADAMVYBORNY --- ---
    (k)Ubuntu Netbook Remix
    CHORSUKONG
    CHORSUKONG --- ---
    co musim rict dle vlastni zkusenosti, tak na mam na mojem eee901 archlinux uz cca rok a funguje perfektne... kdyz clovek vyhodi ty graficky blbosti tak to se z toho stane to, na co to ma.. nikdy sem nechapal jak muze nekdo 1.6ghz a 1g ram povazovat za ne moc vykonnou masinku na prohlizeni internetu atd.. takze muzu jen doporucit archlinux a fluxbox = vazne osvedcena vec:-)
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    WHITERABBIT: j j xubuntu je dobra volba :)
    WHITERABBIT
    WHITERABBIT --- ---
    Hlavní stránka | Xubuntu
    http://www.xubuntu.cz/
    WHITERABBIT
    WHITERABBIT --- ---
    SARGONOUT: :)) Puppy je fakt rychle no, ale prijde mi az moc velky krok zpet, ja bych pro netbooky volil Xubuntu ,kt. je vylozene designovane(XFCE desktop) pro low-performance masinky
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    KURVASKRET: kolega ma puppy linux na eee901 a nestazuje si ale men to prijde ze tam moze bezat aj nieco lepsie ako puppy (tusim ze to bezi na fvwm)

    mam na stole nokia netbook 3g a skusal som na tom eeebuntu z flashdiku a nic moc :( bolo to cele nejake zabrzdene teraz ale nemam cas sa tomu venovat ale ked bude viac casu skusim to hodit na hadr a uvidime ako to poslape :)
    KURVASKRET
    KURVASKRET --- ---
    Ještě jsem se díval na PUPPY linux... je ještě jednodušší ... Ale teď co mám KUKi to jede úplně v pohodě, takže zatím neměním ...
    KURVASKRET
    KURVASKRET --- ---
    ZUZU: Ono záleží co je pro koho Pracovat ? Já osobně mám netbook , samozřejmě hlavně kvůli internetu, filmům a hudbě ... Ale jde mi třeba i o úpravu fotek a zpracovávání vlastních videí (tvorba videí) ...
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ano, je to "jen" o tom třičtvrtě roku konfigurovat, nastavovat, ladit, ale jinak s netbookem vůbec nepracovat... ale kdo na tohle má u takového spotřebního zboží čas?
    RADO1
    RADO1 --- ---
    A nie je to len o tom, vybrat si akekolvek distro a zvolit ten spravny windowmanager? Povypinat zbytocne sluzby, odinstalovat blbosti,...
    Pre male displeje [mam SmartQ5 s 800x600] je aj tak vasina GUI naprd, nepocitaju s tak malym displejom. takze potom je cesta Mer, Android,...
    KURVASKRET
    KURVASKRET --- ---
    SPLNYX: Tak už mám KUKI Linux a nutno uznat, nejlepší co jsem zatím měl ...
    SYNTAX_ERROR
    SYNTAX_ERROR --- ---
    CUBAYS: Poslední verze je z roku 2005 (Distrowatch). Neměl to být Zenwalk?

    Co se optimalizace týká, Ubuntu má většinu balíčků i pro architekturu LPIA zaměřenou právě na netbookové procesory Atom.
    CUBAYS
    CUBAYS --- ---
    Zenlinux. Mnohem rychlejsi nez bubuntu a lepe optimalizovany.
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    gOS založený převážně na ubuntu je docela dobrý kandidát pro netbook. V základu má předinstalovánu většinu běžně používaných balíků z restricted.
    KURVASKRET
    KURVASKRET --- ---
    Já měl Linpus, ten fungoval perfektně rychle ale nešel aktualizovat ... Xubuntu fungovalo také dobře, ale už pomaleji ...
    SYNTAX_ERROR
    SYNTAX_ERROR --- ---
    Moblin právě dospěl do verze 2.0, rozhraní je optimalizované pro displeje netbooku (a velice jednoduché).
    Osobně bych sáhnul po Ubuntu Netbook Remix (není od věci počkat si na konec října do vydání verze 9.10), většina netbookových distribucí je beztak založená na Ubuntu: Easy Peasy, Eeebuntu. Viz také tento článek.
    Hodně zajímavě vypadá i Jolicloud, testuje se však za zavřenými dveřmi.
    JCK
    JCK --- ---
    xubuntu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam