• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Před pár dny jsem na dálnici viděl auto, jehož řidič dělal 4 přestupky najednou: Jel hlučným "vytuněným" autem, velmi výrazně vyšší rychlostí a přejížděl do jiného pruhu přes plnou bez blinkru. Tak jsem si říkal, co by se k tomu třeba ještě dalo přidat: telefonování, alkohol/drogy, nepřipoutání, jízda bez řidičáku :-)
    #kecy
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    SAMOUT: kecy, prdy, beďary. praví téměř ryzí stodesítkář .o)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    ATOMIKS: By mě zajímalo, zda když mu to nepovolené parkování policajti tolerovali,zda by se zrovna náhodou dívali jiným směrem, kdyby mu jiní řidiči rozbili hubu. #kecy
    Btw.v článku není uvedeno, co se stalo v 9.50
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    HAR4NT: U nás kousek od baráku je přechod na tlačítko, tím tlačítkem spustíš oranžové blikání, pro každý směr je tam několik blikajících světel. Bliká to, u přechodu stojí ženská. Zastavím. Proti mě jede auto, druhé, třetí. Na to třetí jsem už začal zuřivě troubit a čtvrté už zastavilo (zda by zastavilo i bez toho troubení, nevím). #kecy
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    ANDR3E: Auta určená pro prodej na italském trhu nemají nainstalované žárovky v bkinkrách :-))) #kecy
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: Ále ťuťu. Silnice.Není.Tvoje. Pokud nesneseš bezmotorový provoz, jezdi si po JS tam a zpátky, jestli nesneseš motorový provoz, jezdi si z Modřan do Podolí po A2; ve městě nejsi na tý silnici unikátní sněhová vločka, sestimsmiř.

    (Jo, řídím, jo, jezdím na kole, serou mě tyhle majetnický kecy "kdo nejede jako teď já, ať neexistuje, páč já jedinej jezdím za nějakým účelem, ostatní se mi jen tak z prudy serou do silnice, aby si zajezdili")
    JOPS
    JOPS --- ---
    ILLUZE:
    MACSKA:

    chtel jsem se zeptat, co ma tahle znacka spolecneho s obytnou zonou ? Jedine cim je obytna zona specificka, tak ze maximalka tam je 20km/h ne ? A znacky plati normalne ne ? :) Priznam se, ze jste me tak trochu rozhodili :) Pokud jel cyklista po vedlejsi, tak mel od manzela jeste dostat pres drzku za debilni kecy (a to na kole taky jezdim) :)
    DIVA
    DIVA --- ---
    SPM: nejezdim na prazskych znackach tak jsem asi mimo, ale takovy ten mamevr prudkeho prejizdeni mezi pruhy bez blinkru je v pze beznejsi nez kdekoli jinde v cr a nez ve vsech mestech co od volantu znam. Potkas to vsude, jen tady se nad tim ani nepozastavis. Ackoli ja to mam deformovane tou tonazi, tezke auto pred sebe Pan prazsky ridic pusti obzvlast nerad.

    Kecy o uckach beru jako zdejsi folklor, jako nezatizena cerstva naplava jasne vidim prasit ucka acka i eska srovnatelne a zbytek abecedy zarazene zmatkovat. Jedine v cem ma Pha moralne navrch jsou autobusaci .) ostravsky bus ti to tam nasroubuje presne v okamziku kdy ho napadne ze by snad i chtel. Prazsky se nejprv dovoli a pak ti podekuje .) Tohle maji snad v nakych internich smernicich, jinak je ta slusnost statisticky nesmysl.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    HALCYON: "ten kdo se chová nepřijatelně jsi ty a ne ten člověk co ho kritizuješ" - zas jen kecy, nemáš naprosto žádný argument, proč.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    HALCYON: Kecy v kleci. Otřel ses o mě, takže reaguji na to, čím se otíráš, resp. pokud si mě bereš do huby a vykládáš něco o mých záchvatech nenávisti nebo vzteku, tak asi ty víš proč a měl bys umět argumentovat a zdůvodnit to.

    A abychom měli zcela jasno, tak já jsem psala: "A divíš se tomu? Ve městě i mimo město pořád visíš někde v zácpách a důvodem ve skutečnosti není nic jiného nežli trotli, kteří neumějí jezdit, nesnaží se a nejsou schopni vyprodukovat jízdu, která by nějak rozumně zapadla do proudu ostatních - aby zbytečně nezdržovali, nepřekáželi, byli ohleduplní, dávali najevo, co hodlají dělat, a tak dále. Řidič, který bez jakéhokoli zjevného důvodu na padesátce jede třicet a nemůžeš ho předjet, protože je to ve městě, kde na to není místo, z toho mě může trefit šlak, protože kvůli němu ztrácím život čekáním na to, až půjde někam do prdele, namísto abych se dostala, kam potřebuju. Řidič, který jede pomalu nebo se motá někde napůl u karje a napůl uprostřed, můžeš se domýšlet, že možná chce parkovat, ale možná taky ne, protože idiota nenapadne zablikat.
    A tak dále."

    Takže to, že by někdo měl jet rychleji, než je limit, já nikdy a nikde netvrdím.

    Ty se o mě otíráš a píšeš cosi, že "člověk může někde být poprvé, neví kam jet, neví co přesně hledá, může být starší, může mít technické problémy, nebo to prostě může být člověk, který tak jet musí aby se cítil bezpečně a v pohodě. Což je podle mě pořád důležitější, než to abys ty, nebo blondýnka náhodou neměli záchvaty vzteku a nenávisti."

    A na to ti já píšu, že mám stejně tak práva jako ten hypotetický nekňuba, takže taky mám nárok jet tak, abych se cítila bezpečně a v pohodě. A s tím ty už naložit neumíš, jen nadáváš.
    SPM
    SPM --- ---
    copa řidič nedouk, mně se nejvíc líbí to prohlášení při tý nehodě, kdy to autopilot narval na dálnici do kamionu z boku. To jsou furt od všech kecy, že autonomní auta jsou, jenom na to nejsou zákony, že to řídí líp než lidi a podobný kydy. A když se v tom někdo zabije, tak je to jenom asistent, je to napsaný v návodu a je to jeho chyba :-)
    JFM
    JFM --- ---
    VYWERN: Jasně, jsou to jenom dojmy a hospodský kecy
    Světla nových SUV propadla v testu IIHS. Z 19 zkoušených mají dobrá jen dvě | Autoforum.cz
    http://www.autoforum.cz/...etla-novych-suv-propadla-v-testu-iihs-z-19-zkousenych-maji-dobra-jen-dve/
    SPM
    SPM --- ---
    VYWERN: takže reálná zkušenost jsou hospodský kecy... co mám udělat víc - zastavit ho, rozestavit kužely a pozvat geodeta aby to změřil, abys to měl podložené? :-)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    JOPS: Ale to nebyla reakce která kritizuje výši trestu, to byla reakce na všechny ty "se stane.." debilní kecy ze kterejch je mi zle.

    Sedl si DOBROVOLNĚ do toho auta a na přehledný křižovatce takhle odrovnal několik lidí - von si toho totiž nevšiml (čti v jedný ruce mobil a cigáro, v druhý faktury, nohou ladí navigaci a u toho čumí na laptopu na seriály) - se tane, blbý no - ne prostě, jsem ošklivoučkej a zlej a tyhle kecy odmítám.
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    BTW, jak to dopadá, když neumíte řídit a praskne Vám zadní pneumatika ve velké, těžké dodávce s dlouhým rozvorem, navíc naložené, ve které máte na všechno hromadu času: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10417697909-cerne-ovce-na-silnici/212452801080615-cerne-ovce/

    a pro srovnání, jak to dopadá, když jedete v kousavém, malém, lehkém, přemotorovaném sporťáku s nesmyslným rozložením hmotnosti a ještě k tomu kurevsky rychle, přičemž cosi v paži máte: https://www.youtube.com/watch?v=yG96u_qm9Ls

    Berte to jako takovej slap in the face všem, kteří mi tu mínusovali mé "debilní kecy ohledně nutnosti umět zvládnout za volantem cokoliv" :)
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    DYNK: Já to řeším tak, že se mám před fízlama na pozoru a tudíž zastavuji prakticky instantně poté, co rozsvítí majáky + STOP, protože je, pokud mě sledují, bedlivě pozoruji ve zpětném zrcátku. Pokud je to na místě, kde lze bezpečně zastavit, tak nedělám žádný vylomeniny a ihned dám blinkr, brzdím a zajíždím ke krajnici. Občas dokonce narazím na údiv, jakto, že jsem měl tak rychlou reakci :D

    Nicméně, pokud si vyberou blbý místo, třeba rozsvítí diskotéku a STOPku hned poté, co vjedu do křižovatky, alternativně na úzkém místě, kde vznikne neprůjezdnost, nebo na nepřehledném místě apod., tak mám rovněž instantní reakci, ovšem bez blinkrů, bez zajetí ke krajnici, prostě jen maximální silou zadupnu brzdy a čekám, až uniformovanej opičák dojde k vozu.

    Samozřejmě komunikaci nahrávám na diktafon, nebo natáčím video, bez toho nemá smysl cokoliv zkoušet, protože pamatovat si, že se něco odehrálo jinak je k hovnu.

    Na výzvu k předložení dokladů jen odseknu, že se na daném místě necítím bezpečně a že vzhledem k ust. § 79 odst 3 zák. 361/2000 sb. o provozu na pozemních komunikacích požaduji, aby kontrola pokračovala na vhodnějším a bezpečném místě a ať mi takové místo buď ukáží s tím, že tam vozdilo posunu (typicky ve městě, pokud v okolí takové místo je na dohled), nebo ať mě na takové místo odvedou (dálnice za provozu, tam samozřejmě sjedu do odstavného pruhu).

    Pokud maj pičaté kecy, nebo odmítají, tak je upozorním, že v pořádku, že s tím nemám problém, ale že kontrolu dokončí další hlídka, kterou skrz 158 zavolám a že ta hlídka ode mě současně přijme oznámení o podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení dle § 272 trestního zákoníku, jelikož mi ani přes upozornění na nevhodnost a nebezpečnost místa zastavení a kontroly neodkázali do bezpečnějšího prostoru, vymalováno, hotovo.

    Většinou pak už brzdí, max. trvají na tom, že tedy můžeme dokončit kontrolu jinde, ale že jim mám dát nejdříve doklady, což učiním, ukážou mi, nebo řeknou kde mám zastavit, no a tam je pak griluji dál...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    SAMOUT: Naprostá kravina, tady ty kecy jak se kamiony předjíždí deset kilometrů jsem v životě reálně na dálnici nepotkal a když jo, tak to trvalo jestli 20 sekund tak to je dost. Pochopte že moderní tahače mají solidní výkon, takže předjet někoho není takovej problém jako to kdysi bývalo. A už vůbec to není problém pro mě, řidiče osobáku na těch pár sekund zpomalit a nechat truckera předjet druhýho. Ono to taky není žádnej med ta jejich práce, jezdíš na čas, šetříš každou minutu, máš stupidní nesmyslný povinný přestávky a teď ještě aby se nesměli předjíždět, trochu respektu a soucitu k nim lidi...
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    VYWERN: Toto sou kecy. Zatápět by se mělo těm, kdo dělají svou práci špatně. A to rozhodně nejsou všichni. A řadoví policajti nebo úředníci už vůbec nemůžou ovlivnit nastavení systému. Ovšem idiot si bude vylejvat vztek na "tupý úřednici", která mu zabaví řidičák, protože nasbíral 12 bodů. Co má asi tak ta "tupá úřednice" dělat??

    U voleb ste všichni jak ovce a volíte ty největší gaunery (všechny ty nové nezašpiněné tváře, Věci veřejné, ANO, Svobodné etc.), ale na pochůzkářích si pak vylejváte zlost, jak ubohé...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam