• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PAN_UZIVATEL: nemam. proto rikam, ze pokud je kriteriem cena, tak chapu tvoji volbu. + se neorientuju v tom co je aktualne na trhu :))
    alternativou jsou pak jeste bazary - lidi co maji potrebu si kazdy rok koupit novy telefon je plni zajimavou technikou za rozumny penize
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    QWWERTY: A mas tip na nejake nejlevnejsi Android nebo proste znacku? Jako treba Motorola je levna. Ja proste nyni nema budget a potrebuji jen neco rychle na volani a zakladni apky.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PAN_UZIVATEL: osobne bych Xiaomi/Poco/... a vsechny tady ty ciny nedoporucil vubec :)) .... nicmene jejich (celkem uspesna) trzni taktika je prave cenova dostupnost

    anyway... ja hlavne nejsem zadny android expert (ani HW ani SW). jenom vychazim ze zkusenosti, ze na Redmi jsem zamceny bootloader obesel, google account jsem obesel, ale jakmile mel ten telefon puvodni OS a internet, tak se automaticky zamcel, protoze i po factory resetu vola domu na xiaomi servery pro account check.
    a odstranovat se s tim/obchazet to, byla nakonec vetsi prace, nez proste vyhodit vsechny data vcetne Xiaomi OS
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    QWWERTY: Ale budu nyni resit zase novy telefon a mozna to nakonec bude zase Xioami kvuli cene, takze bys doporucil te ucet tam mit? kdyby mne to zase nekdo ukradnul
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    QWWERTY: Tak to jsem bohuzel nemel. Mel jen zamek, nejaka tahacka na displeji, a pak prihlaseni ke google a nejake apky... ja nyni ani nevim, zdali tam byla citliva data v ouborech, jak to byl novy telefon... dle mne ironciky prave ne
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PAN_UZIVATEL: pokud jsi tam mel prihlaseny Xiaomi account, tak je taky dost velka sance, ze se s tim nikdo drbat nebude a proste to jenom rozprodaji na dily
    jak jsem tu nedavno drzkoval na Xiaomi/Redmi, tak toho jejich account locku jsem se v podstate zbavil az tim, ze jsem preinstaloval cely OS na jinou ROM :D
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    QWWERTY: Ja nejak cekam, ze nekdo udela factory reset a bude nabizet za par stovek nekde. Ze nekdo nebude resit obsah. Sice mi to ukradli i s kreditkou a obcankou, takze super...
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    QWWERTY: Dle mne to sebral nekdo, kdo proste to nekde streli za par stovek, hlavne ten telefon byl levny, sice novy, ale nejlevnejsi Xiaomi.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PAN_UZIVATEL: teoreticky staci koupit UAT ($15), nabootovat, vybrat procesor, pripojit telefon a vybrat "disable screen lock". v praxi trochu slozitejsi, ale asi ne nemozne

    hlavni otazkou je, co jsou zac a jak moc sikovny jsou lidi, kteri ti to ukradli
    a) bezna smazka / no tech - proda as-is bez ohledu na data
    b) zkusenejsi zastavarna - udela "recovery -> factory reset". pokud je sikovnejsi, tak i odstrani FRP
    c) organizovana skupina ktera se pokusi vytezit co najde

    zrovna dneska vyslo:
    What I wish I’d known before my smartphone was snatched
    As phone theft surges, how can you protect your financial data?

    https://www.ft.com/content/26be349d-4717-4815-a221-a749e29de2b2 // https://archive.is/CJlFB
    pokud se ti dostanou k datum, da se cekat, ze zkusi dalsi utoky, viz
    A few days after my phone was swiped ... the phishing attempts began.
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    Ahoj, krapet hloupa otazka, ale pokud mam jeslo na odemceni telefonu, nejake tahy, a nekdo by zapojil telefon do sveho PC, ma pristup k datum bez toho klice k odemceni obrazovky? Je mi jasne, ze nejake sikovny technik to snadno obejde, ted mi jde o takoveho bezneho uzivatele. Ukradli mi telefon, tak lehce resim ta data.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    SKAUT: na trhu je neoficiální dovoz
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    E2E4: Díky
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ARIAEL: 8 je předprodej? Neni na trhu už nahodou nějaký ten pátek?
    VITEX
    VITEX --- ---
    E2E4: já sem si pixel flashul na starý xaomi a taky dobrý :) (uz bych to delat nechtel, nabootovala az asi pata romka co jsem zkousel, ale nakonec krome jedonoho telefoniho kodeku fungovalo vsechno )
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TEKKIT: v alza showroomech pixely mají.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TEKKIT: zatim nevim o nicem, je to predprodej
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ten Pixel 8 mě docela zaujal...nevíte někdo jestli je už někde vystavený, kde by se dal vzít do ruky? (Datart třeba nebo tak)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ARIAEL: Ja myslel, ze to nekdo vyzkousi za me.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Nevite jak donutit tablet Samsung Galaxy Tab A8 s Androidem 11, aby instaloval aplikace na SD kartu? Defaultně? Ma 32 GB interni pamet a je to skoro plny a když se tam něco dohraje přestávají fungovat aplikace jako Samsung Kids, asi potřebuje místo na swap soubor.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MAKROUSEK: kup si a uvidis
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam