• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PAN_UZIVATEL: pokud jsi tam mel prihlaseny Xiaomi account, tak je taky dost velka sance, ze se s tim nikdo drbat nebude a proste to jenom rozprodaji na dily
    jak jsem tu nedavno drzkoval na Xiaomi/Redmi, tak toho jejich account locku jsem se v podstate zbavil az tim, ze jsem preinstaloval cely OS na jinou ROM :D
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    QWWERTY: Ja nejak cekam, ze nekdo udela factory reset a bude nabizet za par stovek nekde. Ze nekdo nebude resit obsah. Sice mi to ukradli i s kreditkou a obcankou, takze super...
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    QWWERTY: Dle mne to sebral nekdo, kdo proste to nekde streli za par stovek, hlavne ten telefon byl levny, sice novy, ale nejlevnejsi Xiaomi.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PAN_UZIVATEL: teoreticky staci koupit UAT ($15), nabootovat, vybrat procesor, pripojit telefon a vybrat "disable screen lock". v praxi trochu slozitejsi, ale asi ne nemozne

    hlavni otazkou je, co jsou zac a jak moc sikovny jsou lidi, kteri ti to ukradli
    a) bezna smazka / no tech - proda as-is bez ohledu na data
    b) zkusenejsi zastavarna - udela "recovery -> factory reset". pokud je sikovnejsi, tak i odstrani FRP
    c) organizovana skupina ktera se pokusi vytezit co najde

    zrovna dneska vyslo:
    What I wish I’d known before my smartphone was snatched
    As phone theft surges, how can you protect your financial data?

    https://www.ft.com/content/26be349d-4717-4815-a221-a749e29de2b2 // https://archive.is/CJlFB
    pokud se ti dostanou k datum, da se cekat, ze zkusi dalsi utoky, viz
    A few days after my phone was swiped ... the phishing attempts began.
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    Ahoj, krapet hloupa otazka, ale pokud mam jeslo na odemceni telefonu, nejake tahy, a nekdo by zapojil telefon do sveho PC, ma pristup k datum bez toho klice k odemceni obrazovky? Je mi jasne, ze nejake sikovny technik to snadno obejde, ted mi jde o takoveho bezneho uzivatele. Ukradli mi telefon, tak lehce resim ta data.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    SKAUT: na trhu je neoficiální dovoz
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    E2E4: Díky
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ARIAEL: 8 je předprodej? Neni na trhu už nahodou nějaký ten pátek?
    VITEX
    VITEX --- ---
    E2E4: já sem si pixel flashul na starý xaomi a taky dobrý :) (uz bych to delat nechtel, nabootovala az asi pata romka co jsem zkousel, ale nakonec krome jedonoho telefoniho kodeku fungovalo vsechno )
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TEKKIT: v alza showroomech pixely mají.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TEKKIT: zatim nevim o nicem, je to predprodej
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ten Pixel 8 mě docela zaujal...nevíte někdo jestli je už někde vystavený, kde by se dal vzít do ruky? (Datart třeba nebo tak)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ARIAEL: Ja myslel, ze to nekdo vyzkousi za me.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Nevite jak donutit tablet Samsung Galaxy Tab A8 s Androidem 11, aby instaloval aplikace na SD kartu? Defaultně? Ma 32 GB interni pamet a je to skoro plny a když se tam něco dohraje přestávají fungovat aplikace jako Samsung Kids, asi potřebuje místo na swap soubor.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MAKROUSEK: kup si a uvidis
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    NECROMAN: A umi Assistent uz cesky, kdyz tady zacali prodavat tydlencty Pixely?
    HULIK
    HULIK --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Google store už funguje oficiálně v Česku, není nutné objednávat z Reichu :)
    https://dotekomanie.cz/2024/05/google-store/amp/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    HOLAKAC: Má to od listopadu a nestěžoval si - ale je to jeho první, tak třeba ani neví co čekat :)
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    NAVARA: 3GB ram stačej jo ? To má právě i ta moje stará Xperia, tak jsem čekal, že novější verze Androidu budou žrát víc. Mám rozkoukanej https://www.alza.cz/xiaomi-redmi-pad-se?dq=8918532 případně 4/128GB verzi a nejsem si právě jistej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam