• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORDuolingo
    Prostě Duolingo. Perly, "užitečné" fráze k pobavení, otázky, snad i odpovědi, prostor pro navázání kontaktu, tipy, triky...

    kontakty:

    trissie - Lucie (trissieCZ)
    kasumi - kasumisha
    nellas - Nellas (Nellas_)
    quanti - Jana (Quanti)
    sargo - Daioni
    elsinor - Petra (shilohova)
    salvator - Salvator84
    vida - lucy (lucy_new)
    elisebbah - Eli (elielib)
    kazuo_kiriyama - Steppenwolf (Karel59867)
    macska - macska
    cross - cross (vonkreuz)
    caddy - Caddy (Caddy0257)
    gegi - Anna (anvduo)
    moirain - Trirain
    atominator - Nator Atomi (natoratomi)
    francine - Kuukkeli
    troglodyt - Alenash (alenash8)
    indian - Exit:code (ibt23sec5)
    ruthless - Petr1369
    cubeek - aaaaaaabaaacaaad
    aprilmouse - Aprilmouse
    b3da - b3daa
    aether - Aetherix
    hoezo - hoezo (hoezo1)
    proste_lo - Proste_lo
    sheala - ShealaCz
    kral_karel_iv - herbart.j.f.
    rozbalit záhlaví
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    To je důležitý! :)))

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    QUANTI: Už jsem dlouho nehrála, tak nevím. Už si nepamatuju cenu, ale myslím, že to bývala stovka. Nebo byla když jsem hrála naposledy.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Tyjo, nebyly dřív blesky a pexesa pro neplatiče za 30 drahokamů? Teď jsou za 100 a to mi přijde teda trochu zu viel.
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    TUILE: já pexeso zvládám i na poslední level (a to tam sekám dost chyb) - bez něj bych se v diamantové lize určitě neudržel ;-)
    TUILE
    TUILE --- ---
    E42: zkusim, ale mela sem pocit, ze pri dvou radcich uz je to prilis pomaly a dobehnu na cas.
    E42
    E42 --- ---
    TUILE: Já to takhle dělám s posledníma dvěma, takže zbývají tři. Odmazat poslední tři jde sice taky, ale pak v těch 2 zbývajících pořád čekáš na zobrazení dalších slov, takže se to vůbec nevyplatí.
    I tak jsem udělal nejvíc tuším předposlední, všechny určitě ne.
    TUILE
    TUILE --- ---
    LORD_DE_SEIS: na pexeso sem jeste svindl nenasla, ale nejaky usnadneni uz tam taky umim. nicmene dal nez do osmyho kola stejne nedojdu.

    (usnadneni - udelat jako prvni dva pary ty, co tvori posledni radek. ten se ti pak sparuje, muzes ho vytesnit ze svyho zornyho pole a jedes jen ctyri radky. patej vyzobes na konci.)
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    TUILE: to už je teda vysoká škola švindlu :-D
    TUILE
    TUILE --- ---
    LORD_DE_SEIS: da se to ojebat. pokud ti nejde o procenta z lekce, ale o cas, muzes odeslat "prazdnou" odpoved. proste napises jedno pismeno a das next. vyskoci ti chyba, vic, co na konci pri opravovani budes mit za vetu. tuto si napises do poznamkovyho bloku a zkopirujes do schranky (v case, kdyz je cas zastavenej mezi dvema vetama). az prijde veta zase na radu, proste ji tam vlozis. dodelala sem takhle ramp up do konce. chtela sem vedet, jestli to de stihnout a s timhle podvodem jo.
    kdyz se takhle porazila system, uz ramp up jedu jen, kdyz ho mam v dennich ukolech, prestalo me to motivovat a bavit :)))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    VSICHNIMAME: občas je u toho obrázek a podle toho se to dá poznat.
    Občas se to ale poznat nedá, třeba nevím, jestli hospital se do němčiny přeloží jako Krankenhaus, což bylo v lekcích, nebo jako Klinik, což bylo požadované :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RUTHLESS: jako betaverzi? Mobil mi novější verzi nenabízí
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    QUANTI: hele ne. V němčině se mi občas
    v překladech stává, že dám třeba učitel místo učitelka, a už je to chyba. V Aj samo nepoznám ani podle kontextu, který rod tam chtějí.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    CERMI_FOX: musis mit tu "novou" verzi, kde se daj komentovat stories a tak.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RUTHLESS: jak si zapnu to tlačítko Explain my mistake? To by se mi hodilo, často nevim, proč to má být tak jak chcou.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    RUTHLESS: to bych fakt nahlásila, od toho tam je ta vlaječka, ne? Občas to prostě podělaj.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    QUANTI: Přesně tak. Proste si to řeklo, ze to první je ženský rod a to druhy mužský a já to mel poznat :-) což v angličtině jde dost těžko.


    Teď mi to ve fakt dlouhý větě neuznalo “mama” s jedním M místo dvou :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Jo to jsou ženský a chlapi? To jsou dementi tohle. Já když mám třeba students a cílový jazyk rozlišuje studentky a studenty, tak mi to vezme oboje. Tohle je buzerace a nahlásila bych to
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    QUANTI: Zásadní!
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    RUTHLESS: wtf, jakej je v tom rozdíl jako?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Todle už mi přijde trochu přehnaný, ze neuznaj :-) tak jen ze já mám fakt přísnou sovičku!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam