• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    IKARI
    IKARI --- ---
    TRAGED: ano, kdyz zrovna nevidis ten OLED, tak te to ze hrajes na LCD mrzi min, tak clovek holt funguje
    IKARI
    IKARI --- ---
    EZOP: takhle, doba, kterou to vydrzi na jedno nabiti, je fakt hodne promenliva, takze tady dost zalezi na tom, co a jak na tom chces hrat - pokud chces hrat novy hry, co jsou na hranici toho, co Steam Deck zvladne, tak se z ~1.5 hodiny dostanes na ~2.25 a to je fakt vyrazny rozdil ... ja ale vetsinou hraju mene narocne/starsi hry a vetsinou omezene na 30fps, potom rozdil mezi ~5 a ~7.5 hodinami je pro me spis akademicky, protoze stejne nikdy nehraju 5 hodin v kuse a vetsinou nemam problem najit v mezicase zasuvku, takze me vydrz LCD prakticky neomezuje

    tady je zajimavy, ze 30fps neni jako 30fps, protoze do znacny miry clovek vnima nejvic to o jakou vzdalenost poskoci pohybujici se objekt kazdy frame, coz je min na maly obrazovce, nez na veliky - nebo aspon me osobne prijde 30fps na handheldu mnohem prijatelnejsi, nez na mym desktopu, ale tady dost zalezi na tom jak to zrovna jaky clovek vnima ... 40fps je taky docela zajimava moznost, kdyz je clovek citlivejsi (a LCD pak bezi na 40hz natvrdo, kdezto OLED deli 80hz na pul, coz je vyhoda pro OLED)

    na druhou stranu, pokud ti jde hodne o fps, a pokud steam deck utahne v ty dany hre tech 90fps, co dokaze OLED, tak myslim ani moc casu navic nedostanes, proti 60fps LCD :D ale ten benefit je pak jinde no
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    IKARI: Netvrdil? Doslova pises "pro vetsinu normalnich lidi je LCD uplne v pohode, zvlast kdyz zrovna nevidi to srovnani "
    EZOP
    EZOP --- ---
    IKARI: Poznáš výrazný rozdíl v životnosti baterie?
    Já jsem právě na vážkách…
    Nejdřív jsem myslel že si vezmu tu úplně nejvyšší verzi s leptaným OLED, jsem ale nahlodanej jít naopak do té základní…

    sehnat z druhé ruky za 6 by asi nebylo o čem….

    Chci si spis vyzkoušet jestli mi ten formát bude vyhovovat, nakonec nejsem moc velký hráč, nemám herní komp jen ps5 a tu teď zapipnám jen výjimečně. Hrál jsem na tom hlavně CP2077
    IKARI
    IKARI --- ---
    TRAGED: klidne, jen nevim s kym se ale chces hadat, protoze to jsem netvrdil :D ... OLED je rozhodne lepsi volba, pokud by neslo o nic jinyho, jenze tak jednoduchy to vzdycky neni, treba ty penize jsou faktor - ja vim, nejen ze to je LCD, jeste to je jedno z tech horsich levnych LCD, a jsou lidi kterym se chce zvracet, jen co ho vidi, ja jen poukazuju na to, ze to rozhodne neni vetsina, pro vetsinu lidi je to LCD normalne pouzitelna moznost - napriklad ja na nem normalne hraju, i kdyz casto vidam ten bozsky OLED v rukach pritelkyne - mohl bych ten svuj prodat a koupit si taky OLED, ale nejak mi to ani nestoji za to, je to skvely stroj i ve sve puvodni verzi :)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    IKARI: Tak to bych se hádal. OLED pozná na 1. pohled i bez porovnávání opravdu každý.
    IKARI
    IKARI --- ---
    REDSNAKE: mame doma jak LCD tak OLED a sice mezi tim je obrovsky rozdil, ale ja stejne hraju na LCD a nejak zvlast me to neurazi - pro vetsinu normalnich lidi je LCD uplne v pohode, zvlast kdyz zrovna nevidi to srovnani

    a pokud to nechces otevirat a menit SSD, tak z microSD karty se hraje uplne normalne

    ... takze pokud clovek nema potrebu "utracet za luxus", tak 64GB LCD za 6k je naprosto uzasna koupe :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    S tim stelovanim jsem to myslel tak ze nizsi spotreba a vyssi vykon per watt vam umozni dostat vice her do nizkych otacek.
    To plati i pro nahodne pouziti - vetsi sance ze se trefite nahodou :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Mel jsem prilezitost mit LCD, OLED a LCD s Delta (prvni varka spatnych ventilatoru)

    Vsechny jsou lepsi nez bezny notebook. Ale rozdil mezi OLED a LCD je mnohdy zanedbatelny.
    Jsou lide co se v tom hrabali a zhorsili si to a jsou lide co to mirne vylepsili.

    Pokud mas delta - vymenit a bylo na to i RMA.
    Pokud mas OLED a hrajes si se spotrebou u her (8-10W) a rozhodne neni stejny profil.
    Ten clanek od GamersNexus ma v sobe akusticke testy.
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    TOM_HOST: Já mám doma OLED a mám rád, jak je tichej.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    PETGRIDUS: Resp huci vsem stejne nebo se ptas kvuli tomu ssd?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    PETGRIDUS: Tak to je obecne horsi nez u switche ale mam sluchatka :) zas takova hruza to neni … kdyz to rozjedu na 60fps tak se rozhuci ale to je steamdeck no … loziska ma v poho to jsem zkousel jak jsem to mel otevrene … holt to musi chladit trochu no
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    TOM_HOST: A nehučí ti větrák?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    REDSNAKE: Filtruj me ;) koupil jsem 64gb za 6 a upgradnul na 1tb + tam je 1tb microsd … oled jsem nevidel ale nepotrebuju pac za 6k si chrochtam
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Tady je odkaz na clanek, pokud ctes v praci :)

    OLED obecne bude lepsi na hry co nezvladaji plynule 40FPS a obecne vypada lepe a VRR pomaha.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Streva ma kompletne predelana (PCB, Pamet, nabijeci chip, obrazovka)
    Interni upgrady jsou dostupne, ale ne obrazovka: SSD je snadne jsou lide co napockani vymeni.
    To same joysticky na odolnejsi.

    tl;dr:
    OLED pokud hrajes primarne na nem.
    OLED pokud planujes zdimat baterku.

    LCD s upgrade na SSD pokud resis kacky. (bavime se o pravdepodobne 2x cenne)
    LCD pokud to pouzivas jako computing device (Jako nahrazka notebooku bude pravdepodobne pripojen k jine obrazovce.)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    REDSNAKE: kup OLED, ten displej je nesrovnatelný. Dá se koupit za 569 EUR přímo na Steamu, což je nějakých 14 305 Kč.
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    REDSNAKE: OLED je tišší.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Docela pokukuju po steamdecku, co jsem koukal tak jsou nejaky ty zakladni verze na bazarech kolem 6-7 zacinajici. Ma smysl nad tim uvazovat? Priznam se ze s dvema detma ted nemam na rozhazovani, tak jestli je oled displej nice to have tak bych ho asi ozelel. Disk je nejak uzivatelsky upgradovatelny? Jinak to ma asi vsechno streva stejna ne?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Black mesa na sd … nejdriv tam blblo svetlo stiny a tak tak jsem hmatnul po protonu a super … jedu na ultra nic se neseka nejak zazracne se to nevybiji (40fps lock ftw) ale jako mirit a strefit se je nemozne … kliknul jsem si autoaim a jebat … fakt na to nemam a ten gyro mod funguje dost nahovno to by si nekdo ve valve mel vzit switch a zkusit si to jak to ma funet … ale jinak je black mesa bozi … v posteli na airpody fap fap :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam