• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONROEVaše úlovky/recenze/wishlist z Aliexpressu, Wishe, Joomu, Vovy..,
    Zkušenosti s prodejci, reálná fota, wishlist. Ve zboží se meze nekladou. :)
    rozbalit záhlaví
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    COMODOR_FALKON: Aha, takže když to vyplním, tak je to bez poplatku? Já právě myslel, že ten poplatek je pokaždé
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JEREMIUS: Prožeň to eCEPem a nic nikomu neplať… ;)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Došla mi podobná SMS jako COMODOR_FALKON:
    Doplňte údaje k vaší zásilce, proběhne u ní celní řízení.
    OMG zatím se mi to nikdy nestalo. Je to cetka za 2 dolary. Znamená to, že budu něco platit poště? Jestli ano, tak by se mi vyplatilo ignorovat to/napsat jim, že jsem nikde nic neobjednával, než doplácet třeba 97 Kč, což je mnohem vyšší cena než té objednávky.
    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    DESMOND: Aliexpress je docela aktivní marketplace na ruským trhu, bohužel valná většina sellerů z očividných důvodů nedovolí z RU skladu expedici do EU.
    DESMOND
    DESMOND --- ---
    Dotaz
    Přišla mi na Aliexpressu podivná zpráva jako odpověď na dotaz s linkem na pokračování v nákupu na aliexpress.ru ... není to spam? Z googlení této otázky si njsem jist ničím. :)

    Díky!
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    TOOMIX: Tak jsem to zkusil otevřít samostatně, vyplnit a následně dle získaného infa prohnat eCEPem… Tak uvidím…
    Úplně mi není jasné, proč posílají do celního řízení zásilku za $35 včetně DPH (odvedeného Aliexpressem)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    COMODOR_FALKON: jestli tracking number existuje a najdes ho i u nejake sve jeste nedodane zasilky na ali, tak je to asi legit. I to URL vypada OK.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Přemýšlím, zda je to legit, nebo spear-phising:

    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    STENNY: za mě to chodí v pohodě, krom nových storu v Evropě na Aliexpress, ty nepřijdou nikdy. Zrovna mám otevřený dva refundy.
    Banggood je ale v pohodě, většina zásilek přijde do měsíce, malý věci do 2 týdnů z CN.

    Jinak, Alibaba začala prodejce jebat, když nedávají evropským zákazníkům 2 roky záruku :) (jo, čtěte správně, záruku!)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    STENNY: Bez komplikací… Ale slučuju to tak, aby mi chodily kombajny...
    STENNY
    STENNY --- ---
    Jak vám teď v 2022 chodí zásilky? Od začátku prosince 2021 mi přišla tak pětina zásilek, zbytek je poslední zpráva "dorazilo do ČR" a pak ticho po pěšině. Myslel jsem, že je to přehlcení poštyv rámci svátků, jenže ono se to nelepší...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JEREMIUS: Už mi přišly 2 zásilky, naprosto bez problémů…
    Pravda, ta druhá byla combine delivery odeslaná z EU…
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jak je to teď u Aliexpressu? Všechny objednávky mi vyřeší Ali, abych nemusel nic vyřizovat? Nebo je potřeba si něco ohlídat při výběru produktu?
    JOPS
    JOPS --- ---
    SRNECEK: oh, tak to sorry
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    JOPS: Tak pokud novela je od 1. rijna...
    JOPS
    JOPS --- ---
    SRNECEK: pred 14 dny :)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    JOPS: Asi zalezi, kdy ti to prislo, ne?
    JOPS
    JOPS --- ---
    SRNECEK: objednal jsem motorky v hodnote asi 1500Kc a prislo to uplne normalne. A mam pocit, ze jsem to objednaval primo z Ciny, zadny evropsky sklady. Ale je mozne, ze to cinan ma nejak podchycene, nevim :)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    COMODOR_FALKON: A jak to funguje nyni? Je sance, ze mi neco bude chodit bez procleni, a nebo vse bude nyni proclene? Je nejaka povinnost hlasit kazdou polozku a platiit?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SRNECEK: Tak ČP vyzývá buď tak 3 dny po uložení (často až poté, co jsem si to vyzvedl) a nebo také vůbec…

    V každém případě je tu vždy možnost do 15 dnů použít "Dispute" …
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    SUN_VU_KUNG: Super, ja mam hromadu balicku a nejak mi uniklo, ze tato zmena od rijna nastane, takze plait 150 Kc za balik v hodnote 40 Kc se mi tedy chce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam