• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONROEVaše úlovky/recenze/wishlist z Aliexpressu, Wishe, Joomu, Vovy..,
    Zkušenosti s prodejci, reálná fota, wishlist. Ve zboží se meze nekladou. :)
    rozbalit záhlaví
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Nemá někdo tip na něco takovýho z Ali ?

    PEVNÝ OBAL NA DOPLŇKY TRAVEL FORCLAZ - Decathlon
    https://www.decathlon.cz/p/pevny-obal-na-doplnky-travel/_/R-p-309879
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    PETER_PAN: aktuálně je vše na Ali včetně tax (DPH) takže ti to nejspíše přijde ČP a nebudeš platit nic navíc.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Zdravim vespolek. Jak to ted funguje s posilam z Ali. Koupim neco za 15-30 USD, necham si to poslat. Jak to prijde? Cestou postou? Budu platit nejake clo, sluzbu s proclenim? Co me ceka?
    Dopredu dik za info.
    MOTEONE
    MOTEONE --- ---
    Čau, jak je to s parfémy z Ali? nesmí se prý posílat kvůli alkoholu uvnitř... díky
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JEREMIUS: Pošta by ten balíček měla nějak identifikovat.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Hm, mám objednané 2 cetky a nejsem schopen nějak zjistit, které z nich se to celní řízení týká... Dá se to nějak zjistit?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JEREMIUS: Ne, ten poplatek je za to, že to vyplní pošťačka…
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    COMODOR_FALKON: Aha, takže když to vyplním, tak je to bez poplatku? Já právě myslel, že ten poplatek je pokaždé
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JEREMIUS: Prožeň to eCEPem a nic nikomu neplať… ;)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Došla mi podobná SMS jako COMODOR_FALKON:
    Doplňte údaje k vaší zásilce, proběhne u ní celní řízení.
    OMG zatím se mi to nikdy nestalo. Je to cetka za 2 dolary. Znamená to, že budu něco platit poště? Jestli ano, tak by se mi vyplatilo ignorovat to/napsat jim, že jsem nikde nic neobjednával, než doplácet třeba 97 Kč, což je mnohem vyšší cena než té objednávky.
    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    DESMOND: Aliexpress je docela aktivní marketplace na ruským trhu, bohužel valná většina sellerů z očividných důvodů nedovolí z RU skladu expedici do EU.
    DESMOND
    DESMOND --- ---
    Dotaz
    Přišla mi na Aliexpressu podivná zpráva jako odpověď na dotaz s linkem na pokračování v nákupu na aliexpress.ru ... není to spam? Z googlení této otázky si njsem jist ničím. :)

    Díky!
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    TOOMIX: Tak jsem to zkusil otevřít samostatně, vyplnit a následně dle získaného infa prohnat eCEPem… Tak uvidím…
    Úplně mi není jasné, proč posílají do celního řízení zásilku za $35 včetně DPH (odvedeného Aliexpressem)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    COMODOR_FALKON: jestli tracking number existuje a najdes ho i u nejake sve jeste nedodane zasilky na ali, tak je to asi legit. I to URL vypada OK.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Přemýšlím, zda je to legit, nebo spear-phising:

    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    STENNY: za mě to chodí v pohodě, krom nových storu v Evropě na Aliexpress, ty nepřijdou nikdy. Zrovna mám otevřený dva refundy.
    Banggood je ale v pohodě, většina zásilek přijde do měsíce, malý věci do 2 týdnů z CN.

    Jinak, Alibaba začala prodejce jebat, když nedávají evropským zákazníkům 2 roky záruku :) (jo, čtěte správně, záruku!)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    STENNY: Bez komplikací… Ale slučuju to tak, aby mi chodily kombajny...
    STENNY
    STENNY --- ---
    Jak vám teď v 2022 chodí zásilky? Od začátku prosince 2021 mi přišla tak pětina zásilek, zbytek je poslední zpráva "dorazilo do ČR" a pak ticho po pěšině. Myslel jsem, že je to přehlcení poštyv rámci svátků, jenže ono se to nelepší...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JEREMIUS: Už mi přišly 2 zásilky, naprosto bez problémů…
    Pravda, ta druhá byla combine delivery odeslaná z EU…
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jak je to teď u Aliexpressu? Všechny objednávky mi vyřeší Ali, abych nemusel nic vyřizovat? Nebo je potřeba si něco ohlídat při výběru produktu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam