• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GAISAKANORM-CORE VÝCHOVA - žádné teorie jsme nikdy nepotřebovali
    Klub pro rodiče, kterým leze krkem Montessori, Nevýchova, šátkování a podobné vynálezy, ač třeba nějaké části z nich sami praktikují. Místo, kde pochvala není zločin, a babička není fašista. Místo pro normální lidi, kteří chtějí normálně vychovávat svoje děti. Místo pro dělání si legrace z Naomi Al-Dort a podobných veleduchů. Výchovných rad a ideologických výlevů netřeba, postačí vtipné momenty s Vašimi dětmi. Místo, kde je svět prostě stále v pořádku,)
    rozbalit záhlaví
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    je tu nak mrtvo, to uz sou vsichni beznadejne pohlceny tema vsema lesanama a nevychovama ? :O

    AAHHWISEGUY: me vzal tata v 16ti poprvy do hospody na pivo mezi svoje kamose remeslniky v modrakach. byl to pro me skutecne zlom, od ty doby sme byli uz jako kamosi a veskery rady od nej sem bral s daleko vetsim respektem nez jako predchozi pubertak... nutno dodat, ze na me byl dost prisnej a casto me rezal, pac sem byl fakt grazl (ostatne stejne jako on v detstvi)
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    AAHHWISEGUY: Jedny z nejvýraznějších a nejhezčích vzpomínek na dětství jsou právě takové chvíle, kdy jsme s tátou byli někde sami. Kdy se naplno věnoval mně a nechal mne něco dělat jako dospělý. Tj např týdenní pobyt na chalupě, kterou jsme spolu sami vymalovali, nebo práce na autě...
    Je mi jasné, že to není přesně to co máš na mysli, ale myslím si že je to dobrá cesta.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    AAHHWISEGUY:
    prechodovy ritual kluk => muz nemuze zprostredkovat otec (aspon to tak afaik tradicne nebyva)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    AAHHWISEGUY: Tak to je u každého úplně jiné. Vzpomeň si na svoje dětství.
    Já nahodím spíše filosofickou diskusi.
    Jak poznáš, že chlapec není chlapec, ale muž ? O mužích se říká, že dozrávají později. Proč tedy urychlit přechod chlapce mezi muže ? Není lepší nechat chlapce prožít spíše více dětských let na úkor dospělých ?
    Neměl by ten rituál být třeba více duchovnější než praktičtější ? Třeba, že otec sdělí synovi určité věci doufajíce, že syn je již natolik velký, že to pochopí (unese)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    AAHHWISEGUY: ty cigara nejsou dobry napad
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    ahoj, v poslední době mě zaujala otázka vztahu otce a syna a "rodinných rituálů", kdy otec pomáhá přejít chlapci k dospělosti - např. jedou někam do přírody a většina zodpovědných úkolů leží na chlapci, nebo otec se synem udělají společně něco, co náleží do svět dospělých (13 kluk společně s tátou vykouří pár cigaret a pak je rituálně spálí), atp.
    máte s tím někdo zkušenost? plánujete někdo něco takového pro svého syna, anebo už to máte za sebou?
    budu rád za každou připomínku.

    (ps: nejde mi o nějakou metodu, nebo kurz, jde mi o obyčejný vztah otce a syna, předpokládám, že by to mohlo být téměř v každý rodině :)
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    KOTENCE: Jako aby to moc nebolelo, aby to nebylo "násílí", ale "naplácání na zadek".
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    GAISAKA: hele a proc aby to nebolelo? Jakej to pak ma vyznam?
    RAPAL
    RAPAL --- ---
    The Mother ‘Hood Official Video
    http://www.youtube.com/watch?v=Me9yrREXOj4
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    EWICZZZKA: Tak to je dost dobře možný,)) Nějaké detaily?
    HOBO_MONTANUM
    HOBO_MONTANUM --- ---
    GAISAKA: ajejda, koucourmikes je tu !
    EWICZZZKA
    EWICZZZKA --- ---
    GAISAKA: kdybys znal osobne Baru a Lenu, puklo by ti nad jejich alternativni vychovou tve norm-core srdce.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    GAISAKA: ja dostaval narez umelohmotnou savlickou a kuchynskymi varechami. zlo. neeskaluj.
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    KOCOURMIKES: Vzdy a jen rukou, a to tak, aby je to nebolelo. Ja zazil Makarenka, byt jen jako prizrak, kterym se castoval deda se sousedem.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    bijete svoje deti ? a cim je bijete ?
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    Fuck respektovat a být respektován, Bára a Leňa style.
    Nemůžu si pomoct, je lepší
    Bára a Léňa aka Mateřská.com: Dneska hlídá chlap ft. Vojta Dyk & Dan Bárta (LYRICS)
    https://www.youtube.com/watch?v=3ouLWR7lFw8

    než
    Mateřská.com LIVE Colours of Ostrava: Gangsta matka
    https://www.youtube.com/watch?v=gFi0SQcsNGs
    MALKE
    MALKE --- ---
    GAISAKA: Asi deset měsíců u obou. Oni měli od narození svoji postýlku u nás + spali v posteli (zkoušeli jsme, co se jim bude víc líbit - starší neměl preferenci, mladší byl radši se mnou - různě jsme to střídali, ale v ložnici byli furt). U staršího jsme zhruba v těch deseti měsících usoudili, že se dost budí, tak jsme postýlku cvičně přelifrovali - a heuréka. Kdyby to nebylo oučinné, tak bychom si dítko zase vzali zpátky.

    A mladýho vysloveně ruší kdokoliv kromě bratra - jakmile s ním v pokoji spí někdo dospělý (opakovaně testováno tchyní u nás a námi u tchýně na chalupě), vstává v pět. Když je s bratrem, spí do šesti nejmíň, většinou dýl.
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    MALKE: ...a ten okamžik byl zhruba ve věku...?
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KEIKIN: helehele, mluv za sebe, jo? ;-) s nama spi v posteli oba synove (6 let, 20 mesicu) a peklem bych to teda nenazvala :-)
    MALKE
    MALKE --- ---
    GAISAKA: já ne:-) děti spaly obě jako mimina u nás, odstěhovány byly v okamžiku, kdy jsme se usnesli, že je vlastně spíš rušíme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam