• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PHOW_SAATCHCMS MADE SIMPLE - nejintuitivnější CMS



    http://www.cmsmadesimple.org
    http://www.cmsmadesimple.cz

    CMS Made Simple, open-source redakční systém, umožňuje rychlejší a snadnější správu obsahu webových stránek.
    Tento CMS je použitelný od malých podniků až po velké korporace.
    rozbalit záhlaví
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    Hledám někoho, kdo by nám občasně dělal změny na CMS made simple. Převzali jsme na tom udělané stránky a bude se jednat o menší úpravy, editace, či možná větší zásahy (stránky nebyly asi dobře nakonfigurovány). Vypadla mi jedna firma, která má dlouhé čekací termíny. Editace menších věcí bych potřebovala ze dne den, téměř z hodiny na hodinu, pokud to bude záležitost max. půl hodiny. Jedná se vlastně o takové korektury už v hotových stránkách.
    Jestli někdo takový tady je a CMS umí dobře, či zná dobře, prosím do pošty. + cena za hodinu.
    Potřebuji jen znalce a jedná se o komerční projekt. díky..Blanka


    GUIDEE
    GUIDEE --- ---
    Omlouvám se za spam, ale rádi uvítáme někoho s dobrou znalostí CMS Made Simple pro srovnávání s MODX na akci Czech MODX Day v sobotu 23.3.2013:

    Czech MODX Day - Srazy.info
    http://srazy.info/czech-modx-day/3201
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    PHOW_SAATCH: koukal jsem na něj, a trošku testoval, cos použil a jak ti to funguje? :)

    KOJA: to bude problém nejspíš kvůli modulům, jinak vypnutí těhlech chyb je základ u hostingů, kdybys chtěl třeba hostovat u nás, stačí říct :)
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    Má na tom někdo zprovozněnej mailing list? Chystám se na něj v nejbližší době...
    nějaký tipy? Abych něco nezvoral ;)
    KOJA
    KOJA --- ---
    Sakra, docela jsem se na to tesil, kdyz jsem cetl Vase nadseni :-(

    Zadrel jsem se na tom, ze maji zpetnou kompatibilitu (nevim proc jinak) s php4 a potrebujou vypnuty E_DEPRECATED. Na hostingu kde nemuzu do php.ini nestastna situace ...

    Jde to nejak obejit?
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    Book. Je to Skvelej system mam z nej uz tri dny radost (ted sem ho objevil)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    PHOW_SAATCH: hele ten modul co používáš je fakt hrozně starej, tak akorát upravit modul bych ti poradil :) žádnej parametr na to neni - nebo je třeba jenom domrdaná databáze
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    CRAZY_IVAN: prosim te, jak muzu u modulu zmenit kodovani?
    mam ten Calendar, ale nerespektuje hlavni kodovani (ma naky ISO ci co), takze diakritiku musim zapisovat pres special characters ;-(
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    CRAZY_IVAN: ja zacal s CMSMS poradne nekdy v breznu nebo kdy, tak to jeste nemam tak zmakly... ale cim vic v tom delam, tim vetsi mam z toho softu radost... coz treba u Drupalu bylo presne naopak, zezacatku jsem byl nadsenej, jak je to promakany, ale po par tejdnejch marnyho snazeni jsem radsi konvertoval na CMSMS ;)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    PHOW_SAATCH: to je neuveritelne stary, a ten muj je od calguye, od kteryho je hodne doobrejch modulu
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    tak ty okraje v IE8 jsem uz doresil... driv se to psalo primo do tagu body, od IE8 se to musi psat uz do CSS... tim, ze jsem nemel zadnej predchozi web uplne do kraju, jsem to neresil

    body {
    margin:0;
    padding:0;
    }
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    CRAZY_IVAN: ja na to netlacim, ale kdybys do toho rejpal, tak si na me vzpomen, uvedu te pak ve svych memoarech, dik ;-D
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    a mam takovej pocit, že ten archiv u kalendáře taky budu řešit v blízké době :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    PHOW_SAATCH: s CGCalendar jsem se setkal zrovna nedávno, detailně bych to musel vidět, ale neni tam u display parametr display="list" - což ti teda vypíše aktuální měsíc, ale pak by nebyl imho problém upravit si php toho modulu, aby, když nemá nastavené month a year parametr, tak vypisoval všechno imho
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    CRAZY_IVAN: mne by se docela hodilo upravit module Calendar... jakoze pouzivam Upcoming sablonu pro nadchazejici udalosti, ale potreboval bych jeste archive pro probehly udalosti... pouzival bych to pro koncerty, viz napr. http://caffeine.cz/shows
    tzn. misto probehlejch udalosti musim vypisovat vsechny udalosti... zkousel jsem si to nejak zmodifikovat, lec marne ;-(
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    do plugins

    použití v šabloně

    např.

    {content assign="text"}{typography str=$text}

    neni to 100 %, ale lepší než drátem do oka...
    a řeší to třeba nahrazení ... za trojtečku atp.

    function.typography.rar (794 B)
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    CRAZY_IVAN: jednoznakovky? tak ty bych urcite vyuzil... (jakoze povolanim jsem DTPak ;) daj se nekde sosnout? dik moc
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    dál jsem dělal pluginy jako

    smarty tag na embedování youtube/vimeo videa
    smarty tag na typografii (aby nebyly jednopísmena na koncích řádků atp.)

    no je toho spousta za ten těch 18 měsíců, co s tim CMSkem pracuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam