• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GATTA_NERADětské strachy a noční můry
    CHALINKA
    CHALINKA --- ---
    EEG Biofeedback - účinná metoda při léčbě poruch spánku a jiných obtíží nyní nabízí prázdninovou akci slev, více na www.eegbiofeedback.cz
    XXANTENAXX
    XXANTENAXX --- ---
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    GATTA_NERA: hele když mi bylo asi 5 let, jednou vypli elektřinu a já šla čůrat a když jsem se natahla pro toaletní papír, něco mě chytilo za ruku. vylítla jsem tam odtud s punčocháčema u kolen.
    MEFISTOFELES
    MEFISTOFELES --- ---
    GATTA_NERA: Ne, vůbec...to jsme se zatím učili jenom algebru...je to pro mě záhada
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    MEFISTOFELES: štval tě učitel geometrie? :D
    MEFISTOFELES
    MEFISTOFELES --- ---
    Měl někdo noční můru, že se mu v noci zdálo o dvou kolech ? resp. kružnicích.jedna velká a jedna malá.ocitl jsem se jakoby v jiném časoprostoru, tělo jsem cítíl nějak jinak a do toho ještě ty kružnice...pořád se zmenšovali a ta větší utlačovala tu menší.Žádná metafora na osoby, nebo podobně, prostě dvě kružnice a přímka.Hrůza...ještě teď se mi o tom zdá před spaním.Vůbec nevím co to je zač...nevíte ? Jsem blázen ? :D
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    [SERVER ERROR]
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    SLUNKO: ten strach, že ze záchoda někdo sáhne, nějaká příšera jsem měla taky, a to mě ani nikdo nestrašil. Prý je to u dětí časté, vysvětluje to i Freud, poruchou anální fáze vývoje :))))
    SLUNKO
    SLUNKO --- ---
    Když sem byl malej tak mě děda strašil krvavým hovnem s ohnivým mečem.Já si z toho moc nedělal ale záchod byl moje můra měl sem strach že z mísy na mě někdo sáhne.A v noci sem musel svítít fšude.
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    no, my měli zase na chalupě takové malované talíře na stěně, a růžičky z nich na mne vždycky tak divně koukaly. Navíc jsem měla pocit, že když se na ně upřeně zahledím, naši někam večer odejdou. Doma si na nás zase rodiče vymysleli strašidlo Barnabáše, které bydlelo v bedně u jejich postele, a to byly teprve psycha, když jsme byli sami s bráchou v bytě. Mj. doteď nesnu z nějakého iracionálního důvodu, když mám otevřenou skříň-zřejmě, že vyleze kostlivec.:)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ROBIN_SNNS: Nekonečný příběh mi zadělal na jinou noční můru. Bála jsem se večer projít kolem vypínače se světýlkem (bohužel patřil ke dveřím od záchoda), aby z nich nevyšlehnul blesk, jako z těch sfing, když otevřely oči.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Já se zase jako malá bála jedné krajinomalby, kde se stáčela polní cesta kolem jehličnatého lesa. Byl namálovaný tak divně že mi připadalo jako by z toho obrazu vystupoval vlk.Naši ho měli v ložnici, takže když jsem tam sem tam usínala, strašně jsem toho obrazu bála. Možná to má i spojitost s Nekonečným příběhem protože tam jsem se strášně bála nicoty - měla podobu velkého vlka, který v jednom momentu vystoupil přímo z fresky...
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    TORWEN: hej, teď jsi mi něco připomněl! vždycky jsem se hrozně bála, že by mohl být někdo schovanej pod mou postelí a chytit mě za nohu, uff :)
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    nasi cele me detstvi znali cislo do pekla! zacinalo to hvezdickou..tvrdili, ze kdyz budu hodne zlobit, tak si me cert odnese okamzite a ani nemuzime cekat na mikulase...
    TORWEN
    TORWEN --- ---
    I já přispěju svojí troškou do mlýna, konkrétně film E.T. Mimozemšťan a ten jeho svítící prst..fuj. V paneláku večerní sklep a viděl jsem ho za každým rohem, i pod postel by se vlezl takže zakrytej až po bradu a dával jsem strašnej pozor aby nic nepřečnívalo přes okraj postele, strašilo mě to pár let.. Bylo mi tehdy asi 7.
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    OKENA: jj, taky si sny zaznamenávám, teda ty zajímavé nebo u kterých si myslím, že jsou důležité. Pár těch hodně důležitých, mezi nimi jsou i prorocké, si asi budu pamatovat napořád ...
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    TAMARIX: jo, na Setkání s tajemnem jsem se přirozeně taky dívala :))
    GATTA_NERA: zvlášť první díly akt x taky hodně přispěly k mé ufo fobii
    OKENA: vidíš, sny... mě jednou hodně hodně dávno ve snu honil černooranžovej pruhovanej polštář, hrozně jsem se ho bála, ale fakt :) a pak se mi taky hodně dlouho zdávalo, že chodím kdesi v podzemních chodbách a někdo za mnou furt chodí a funí a když se ohlídnu, tak tam nikdo není (bůhví ve kterým filmu jsem to nabrala)
    OKENAGATTA_NERA: : taky jsem se v přítmí bála podívat do zrcadla, co kdyby za mnou někdo stál :) a vlastně doteď by mě nikdo nepřemluvil, abych se podívala za takových okolností do zrcadla

    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    BIRMA: no vidíš, já se zrcadel děsila, když jsem šla v noci na záchod, bála jsem se do něj podívat
    OKENA
    OKENA --- ---
    BIRMA: No možna na tom něco bude, ale ja to nikdy nezjistim, fakt se tam nikdy nepodivam. Mam spoustu super snů zaznamenanejch, škoda že se tom sem nehodí:)

    Ještě jsem si vzpoměla na bráchovi sny, když mu bylo kolem 7 - 8 let, sledoval válečný filmy a tak, a noc co noc se mu zdálo o válce, že po něm někdo střílí a pokaždý ho v tom snu zabili a on pak viděl sám sebe umírat. Strašně se jeden čas bál usínat, protože už nechtěl, aby se mu to zdálo. To bylo taky psycho, pravidelně jsme ho nachazeli u našich v ložnici u postele schoulenýho, nevěděl jak se tam dostal ale asi tam hledal bezpečí. ... Možna mu naši ty filmy neměli dovolovat :D ...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BIRMA: Sám sebe tak jak se nezná, tak to se mi taky stalo :o) Ale ne v dětství, to už mi bylo něco málo přes 20, měla jsem dlouhé vlasy obarvené na černo a v kině zrovna běžel film Kruh. Vzhledem k tomu, že sotva jsme se vrátili z kina a já zůstala na chvilku doma sama, vypadly pojistky, docela na mě tenhle film zapůsobil a následujících pár dní jsem se bála jezdit výtahem, protože jsem pořád čekala, že jak projedu kolem některého patra, tak tam v okýnku bude ONA, televizi jsme naštěstí tehdy doma neměli, jinak bych ji snad odstěhovala do sklepa, no a nakonec jsem JI opravdu uviděla a málem z toho měla infarkt - v koupelně v zrcadle, když jsem si předtím umyla vlasy nad vanou :oD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam