• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GATTA_NERADětské strachy a noční můry
    Měli jste jako děti noční můry? Ovlivnily vás v dospělosti? Máte dítě, které se bojí? Sem se zkušenostma.
    rozbalit záhlaví
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ROBIN_SNNS: Nekonečný příběh mi zadělal na jinou noční můru. Bála jsem se večer projít kolem vypínače se světýlkem (bohužel patřil ke dveřím od záchoda), aby z nich nevyšlehnul blesk, jako z těch sfing, když otevřely oči.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Já se zase jako malá bála jedné krajinomalby, kde se stáčela polní cesta kolem jehličnatého lesa. Byl namálovaný tak divně že mi připadalo jako by z toho obrazu vystupoval vlk.Naši ho měli v ložnici, takže když jsem tam sem tam usínala, strašně jsem toho obrazu bála. Možná to má i spojitost s Nekonečným příběhem protože tam jsem se strášně bála nicoty - měla podobu velkého vlka, který v jednom momentu vystoupil přímo z fresky...
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    TORWEN: hej, teď jsi mi něco připomněl! vždycky jsem se hrozně bála, že by mohl být někdo schovanej pod mou postelí a chytit mě za nohu, uff :)
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    nasi cele me detstvi znali cislo do pekla! zacinalo to hvezdickou..tvrdili, ze kdyz budu hodne zlobit, tak si me cert odnese okamzite a ani nemuzime cekat na mikulase...
    TORWEN
    TORWEN --- ---
    I já přispěju svojí troškou do mlýna, konkrétně film E.T. Mimozemšťan a ten jeho svítící prst..fuj. V paneláku večerní sklep a viděl jsem ho za každým rohem, i pod postel by se vlezl takže zakrytej až po bradu a dával jsem strašnej pozor aby nic nepřečnívalo přes okraj postele, strašilo mě to pár let.. Bylo mi tehdy asi 7.
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    OKENA: jj, taky si sny zaznamenávám, teda ty zajímavé nebo u kterých si myslím, že jsou důležité. Pár těch hodně důležitých, mezi nimi jsou i prorocké, si asi budu pamatovat napořád ...
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    TAMARIX: jo, na Setkání s tajemnem jsem se přirozeně taky dívala :))
    GATTA_NERA: zvlášť první díly akt x taky hodně přispěly k mé ufo fobii
    OKENA: vidíš, sny... mě jednou hodně hodně dávno ve snu honil černooranžovej pruhovanej polštář, hrozně jsem se ho bála, ale fakt :) a pak se mi taky hodně dlouho zdávalo, že chodím kdesi v podzemních chodbách a někdo za mnou furt chodí a funí a když se ohlídnu, tak tam nikdo není (bůhví ve kterým filmu jsem to nabrala)
    OKENAGATTA_NERA: : taky jsem se v přítmí bála podívat do zrcadla, co kdyby za mnou někdo stál :) a vlastně doteď by mě nikdo nepřemluvil, abych se podívala za takových okolností do zrcadla

    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    BIRMA: no vidíš, já se zrcadel děsila, když jsem šla v noci na záchod, bála jsem se do něj podívat
    OKENA
    OKENA --- ---
    BIRMA: No možna na tom něco bude, ale ja to nikdy nezjistim, fakt se tam nikdy nepodivam. Mam spoustu super snů zaznamenanejch, škoda že se tom sem nehodí:)

    Ještě jsem si vzpoměla na bráchovi sny, když mu bylo kolem 7 - 8 let, sledoval válečný filmy a tak, a noc co noc se mu zdálo o válce, že po něm někdo střílí a pokaždý ho v tom snu zabili a on pak viděl sám sebe umírat. Strašně se jeden čas bál usínat, protože už nechtěl, aby se mu to zdálo. To bylo taky psycho, pravidelně jsme ho nachazeli u našich v ložnici u postele schoulenýho, nevěděl jak se tam dostal ale asi tam hledal bezpečí. ... Možna mu naši ty filmy neměli dovolovat :D ...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BIRMA: Sám sebe tak jak se nezná, tak to se mi taky stalo :o) Ale ne v dětství, to už mi bylo něco málo přes 20, měla jsem dlouhé vlasy obarvené na černo a v kině zrovna běžel film Kruh. Vzhledem k tomu, že sotva jsme se vrátili z kina a já zůstala na chvilku doma sama, vypadly pojistky, docela na mě tenhle film zapůsobil a následujících pár dní jsem se bála jezdit výtahem, protože jsem pořád čekala, že jak projedu kolem některého patra, tak tam v okýnku bude ONA, televizi jsme naštěstí tehdy doma neměli, jinak bych ji snad odstěhovala do sklepa, no a nakonec jsem JI opravdu uviděla a málem z toho měla infarkt - v koupelně v zrcadle, když jsem si předtím umyla vlasy nad vanou :oD
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    BIRMA: asi nezjistíme, já jsem v tom případě musela být někdy uškrcena, protože mě děsí představa dušení se a když mi někdo sáhne na krk, vyvolá to ve mě poplachovou reakci.
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    GATTA_NERA: zvláštní ale je, že moji známí - spolužáci ze ZŠ - si tohle nevybavují, popř. jen mlhavě - něco jako když jsme měli např. "besedu s lidovými milicemi" :D

    To mi přijde taky jako zajímavá otázka - jestli to, že každej z nás se bál jinýho druhu hrůzy - někdo upírů, někdo toho, že prostě umře, někdo války - je proto, že každej jsme jinej osobnostní typ, nebo - pokud by člověk bral i to, že existuje reinkarnace - tak každej umíral v minulých životech za nějakých okolností a často právě násilně - takže jeden se děsí zvířat, druhej zbraní atd.

    Já třeba mám vlastně doteď fobii z uzavřenejch místností, kde je hodně lidí. Jednou (už hodně dávno) na jedné vyhlídkové věži, jsem dostala hysterickej záchvat, protože bylo vedro a lidi po úzkým schodišti proudili jak nahoru, tak dolů, v jednom úseku ale tam bylo takový odpočívadýlko, kam jsem se omylem dostala, a právě jak tam kolem byla spousta lidí a nebylo tam okno, tak jsem začala vyšilovat, že se tam všichni udusíme:) Stejně jako nesnáším, když se zastaví metro v tunelu a okolo je hodně lidí - v poloprázdným se to dá snýst.

    Takže by bylo zajímavý vědět, kde je příčina a následek. Jestli pokud jsem se v dětství děsila koncentráku, takže když se teď dostanu do nějaké situace, která odpovídá té mé představě, tak začnu panikařit - anebo ejsli člověk má fakt zkušenost z minulýho života - že třeba se fakt někde udusil - v plynové komoře, v dole, atd - takže tyto situace ho nejvíc děsí ze všech životních situací.

    No, asi to nezjistíme :)
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    OKENA: No však podle všelijakých magckých nauk se člověk fakt nemá v noci koukat do zrcadla - protože by tam mohl vidět přízraky, popř. sám sebe tak, jak se nezná a jak by se sám sebe mohl vyděsit :)
    KISSA
    KISSA --- ---
    Tak me nestrasily pohadky ale realita. Kdyz jsem byla mala, tak se v centru mesta stavel velky obchodni dum. A jeden z mych "oblibenych" snu byl o tom, ze jsem spadla do betonu a oni me zazdili do zdi a ja jsem tam potom byla zazdena hodne dlouho a jeste jsem poslouchala lidi, co tam bydleli....
    OKENA
    OKENA --- ---
    Hehe, ja si teda pamatuju hodně snů z dětství. Dneska si některý hodně zajimavý i píšu. Z dětství si pamatuju - a tenkrát jsem se fakt hodně bála - že se mi zdálo o Rumburakovi, přiletěl k nám do pokoje oknem a začal mě honit s nožem po pokoji, já různě skákala po skříňkách a tak a honili jsme se, děsně se u toho smál.....

    A pak ještě jedna halda z dětství, která trvá do dnes, když jdu v noci pít nebo na záchod nikdy se nekoukam do zrcadla pač jako malá jsem tam viděla vodníka, co měl hrníček na dušičky a když jsem došla do kuchyně se napít, seděl na stole a měl otevřenej ten hrnek a řikal mi že umřu a na sporáku seděl nějakej jakejs takejs dědeček hříbeček a když to řekl, tak cinknul na triangl.... Nevim co v tu dobu běželo v telce za pohádky...
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    TAPINA: akta X na mě taky přechodně zapůsobila
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    TAPINA: Vidíš, Svět tajemných sil se to jmenovalo to s tou lebkou na začátku.. Jsem si to našla i na ČSFD ( http://www.csfd.cz/film/154956-svet-tajemnych-sil/ ) a tam mě dostaly komentáře lidí, který to měli s tou fotkou naprosto stejný jako já, fakt mazec:

    Mi Nü-Chai *****

    Docela kvalitní horror - některé věci (např. fotografie ducha v kostele) mne straší dodnes.

    Gilmour93 ****

    Důkazem o kvalitě tohoto paranormální jevy řešícího dokumentu je mráz, který vám přebruslí po zádech již při úvodní znělce. Při vzpomínce na kostelní foto mnicha s obličejem podobným masce z Vřískotu jsem na tom podobně jako Mi Nü-Chai..

    L_O_U_S ****

    Jako malý jsem zhlédl díl o přízracích a ještě několik let potom jsem se bál být sám doma. (310.)

    spikey1 *****

    úvodní znělka mě děsila celé dětství

    ali-n *****
    Najprv fotka s chlapíkom na zadnom sedadle auta, ktorý práve odchádza z vlastného pohrebu. OK ... je to podvrh .. ešte že tak .. nasleduje priahľadná veľká .... entita ... v nejakom hábite pózujúca pred oltárom v chráme ... OK ... nepopierateľne pravá fotografia ...... A potom má dieťa zaspať :-D

    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    TAPINA: Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama.. :-))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TAMARIX: Jéé, to je přesně jako u mně, četla jsem takovou tu edici Světové záhady, koukala na Svět tajemných sil a pak se bála kde čeho. A nejvíc právě z jedné knížky o únosech mimozemšťany, kde lidi vyprávěli svoje zkušenosti, jak je mimozemšťani unesli ve spánku a zkoumali. To jsem se pak bála jít spát, že přijdou :o)
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    CNV: Jenom jestli to byla jenom můrka.. ;-)
    CNV
    CNV --- ---
    Mně ta fotka přijde jako vyloženě trapný fake, jako kdyby toho bubáka někdo vystřih ze Scary Movie :)
    Dětské sny si nepamatuju, je to moc dávno. Asi jsem žádné noční můry nemívala. Tmy jsem se bála přiměřeně. Až v pubertě se mi jednou zdála taková kvalitní můrka o mimozemšťanech, po které jsem se tmy začala bát a vydrželo mi to docela dlouho :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam