• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARGANNAHObezita
    rozbalit záhlaví
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KRISKA: Na to není recept. Nevím, co s tím.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    GIOMIKY: taky si rikam, ze su ve veku kdy bych mela venovat 3 minuty denne protazeni... a ne si vzpomet 2x za mesic..
    KURE
    KURE --- ---
    MAR_TINA: tak jsi rekreační sportovec;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KURE: z povinnosti já, milé Kuře, nedělám už vůbec nic.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Psal jsem dlouhý post, zbyly z toho jenom dva obrázky... tohle je moje značka ideál, ale není vůle...

    KURE
    KURE --- ---
    MAR_TINA: sportuješ z povinnosti, nebo je to pro tebe rekreace?
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    MAR_TINA: já se třeba považuju za rekreačního sportovce, ač jsem kancelářská krysa, mám pravidelný/ne nahodilý/ pohyb aspoň 3x týdně, mám své pravidelné sportovní kroužky:)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MAR_TINA: Každý si, nejspíše, hledá hranice odpočinku dle své chuti. Nevím. Co cvicíš?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GIOMIKY: já nemyslela hranici rekreační X profík, hledám hranici kancelářská krysa, co se občas pohne X rekreační sportovec
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MAR_TINA: Děláš to rekreačně (odpočinkově)?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Jak se pozná jestli jsem nebo nejsem rekreační sportovec?
    KURE
    KURE --- ---
    VON_GILOTINE: ano přesně to dělá. Všiml sis hromad vajglu u každý cedule zákaz kouření?
    Standardní fetak vyleze 5mm za dveře budovy a zadymuje vchod. To samý na zastávce mhd
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Ok, vyhrala si.
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    VON_GILOTINE:
    I pasivní kouření prokazatelně ničí zdraví. Zničeny eskalátor nikoli.

    Doležal tam argumentuje tím, že byl z tech uzavřených prostor vyhnan, když si zdraví ničí i tlusti lidé. Tak jen říkám, že v tom uzavřeném prostoru ho ničí i ostatním.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    DELIRIUM: ano o tom presne mluvim. Vetsina kuraku zasadne nuti ostatni byt s nimi v uzavrenych prostorach.

    Proste delas totez jako lidi co tvrdi ze vsichni obezni so za to muzou pr3ziranim a naschval tak nici eskalatory.
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    VON_GILOTINE:
    Cože?
    Nějak nechápu tvoji připomínku. Třeba v uzavřeném prostoru si nucen dychat cigaretový kouř, i kdyz to kuřák fouká treba na podlahu.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    DELIRIUM: protoze kazdy kurak to fouka vsem do ksichtu. Tak urcite.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ARGANNAH: Bleh.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Existuje třeba oblíbená kratochvíle americkejch puberťáků, kdy kluk sbalí tlustou holku, dostane ji až do postele, a na poslední chvíli ze skříně vyskočí kámoš s kamerou, ten kluk tý holce řekne, co si jako myslela, že by spal s takhle nechutnou obludou, a kámoš natáčí, jak holka brečí. Diskusní fóra o fatfobii jsou těchhle historek plný. Dokonce jsem narazila na to, jak si tam stěžoval chlápek, co má fetiš na hodně tlustý ženský, že má čím dál větší problém najít si přítelkyni, protože ty holky už ani nevěří, že by o ně mohl mít někdo reálně zájem. Další věc zase třeba je přesvědčení, že tlustí jsou od přirozenosti hloupí a neschopní, protože kdyby nebyli, tak už by přece dávno zhubli, to dá rozum. Což vede k diskriminaci na pracovním trhu a k skleněnýmu stropu. Ta situace opravdu rasismus v mnoha ohledech připomíná. Já si užila jako obézní ženská leccos, ale tohle je fakt dalece, dalece za hranou. Já se fakt té podobě body positivity extrémů nedivím, skoro se spíš divím, že to nepřišlo už dávno a že to celé zašlo takhle strašně daleko. Ale Amíci jsou prostě od zdi ke zdi.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DELIRIUM:
    KOCHANSKA_CH: on se jako vyhulenej debil chová už dlouho
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KURE: Jenomže to je právě přirozenej důsledek dietní kultury, která hystericky démonizuje každej neviditelnej špíček a ostrakizuje tlustý v médiích způsobem, kterej dalece překonává to, čemu se dneska říká cancel culture. Normální hegeliánská teze-antiteze-synteze: ty morbidně obézní nešťastnice, co jedou body positivity extrémy, mají za sebou celej život indoktrinace, že jsou podlidi a nechutný nestvůry, zažily si spousty šikany a zostuzování, ve snaze získat status normálního člověka prošly miliardou absurdních diet, který to jenom zhoršily, sebevědomí žádný, a tohle je prostě forma revoluce proti tomu všemu. Asi jako když jedeš hodně asociální pravicovou politiku hodně dlouho a hodně utahuješ šrouby, tak ti nakonec ve státě převezmou moc komunisti - extrém prostě plodí extrém. Zvenku to vůbec nedává smysl, já to chápu, ale znám to na vlastní kůži a přestože s těmihle lidmi nesouhlasím, tak jim fakt lidsky rozumím. Navíc v USA je celá fatfobie mnohem horší než u nás (a že to u nás teda není nic extra), takže zatímco my máme rozumnou Ridinu Ahmedovou a body neutrality, Američani jedou extrém.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam