• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZATAMOKOJedlé a léčivé houby: pěstování, druhy, účinky, preparáty

    O jaké informace máš zájem?

    155 hlasy od 83 respondentů

    rozbalit záhlaví
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    MESKALINE: takže sakra fungujou!))
    MESKALINE
    MESKALINE --- ---
    ZELENY_CAJ: sorry brikety no. Viz odkaz :D
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    MESKALINE: super dik za reakci, ale nejak mi to co pises nesedi, pises palety ale myslel si brikety?
    MESKALINE
    MESKALINE --- ---
    ZELENY_CAJ: Mám pozitivní zkušenosti s použitím dřevěných palet. Vyrostly mi na nich Shitake, hlíva ústřičná a korálovec. Palety jsem dal do kýble, zalil horkou vodou a nechal přes noc. Druhý den namíchal se zrnitou satbou. Palety jsem bral z Bauhausu. Myslím, že i na youtube je hodně videí, že to tak lidi normálně dělají.

    https://www.bauhaus.cz/drevene-brikety-hranol-t-24808550
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdravím, zkoušeli jste někdo jako substrat pro pěstování hub pouzit rozmocene brikety z tvrdeho dřeva? Nemam kvalitni zdroj pilin z listnatych stromu a napadlo me jestli by se nedaly použít biomac hardwood brikety.
    POPEY
    POPEY --- ---
    uz je to davno vyreseny. je to klouzek stredomorsky
    btw klub o houbach je o tom aby sem daval treba fotky hub ne :-))
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POPEY: no a? tak jim to pripis k fotkam.
    POPEY
    POPEY --- ---
    PALEONTOLOG: to je supr nazor. jenze ty houby jsou sesbirane btw ve SPanelsku.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POPEY: kdyz iz to fotis a mas fakt zajem, zkus nejdriv českou mykologickou spolecnost
    MATT
    MATT --- ---
    https://www.academia.edu/...ies_and_current_medical_usage_with_special_emphasis_on_cancer_treatments

    Medicinal Mushrooms: Their therapeutic properties and current medical usage with special emphasis on cancer treatments

    Richard Sullivan
    55,745 Views
    273 Pages
    More Info: Collaboration with John Smith with the support of Gordon McVie, then DG at the Cancer Research Campaign
    Many clinically important drugs, such as aspirin, digitoxin, progesterone, cortison and morphine, have been derived directly or indirectly from higher plants. Less well-recognised but of great clinical importance are the widely used drugs from fungi such as the antibiotics, penicillin and griseofulvin, the ergot alkaloids and cyclosporin.
    POPEY
    POPEY --- ---
    GUMISHEK: to jsem udelal a mam tu typy na dva klouzky
    Suillus collinitus
    a nebo
    Suillus Meditereaneensis

    jde me hlavne abych si to nezamenil s necim jedovatym. tak vas nechci ovlivnovat a rad si poslechnu nazor nekoho kdo tomu rozumi a ne ja kterej sedi u youtubu a hledam.
    dekuju
    GUMISHEK
    GUMISHEK --- ---
    POPEY: Podle obrázků to vypadá jako klouzek https://www.myko.cz/myko-atlas/Suillus-granulatus/ ale s konkrétním druhem bych počkal na další názor. Zeptal bych se nějakého španěla :)
    POPEY
    POPEY --- ---






















    POPEY
    POPEY --- ---
    zdravim vasnive houbare.

    nasel jsem u nas v lese (ve Spanelsku) tuhle houbu a moc by me pomohlo pokud by me nekdo rekl co to je za houbu + jestli je jedla ci jedovata?
    Dekuji moc
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OVERDRIVE: je to 4 roky, já už ani nevím, od koho jsem to měl :D
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ZATAMOKO: tohle mu funguje? Ja jsem zjistil, ze kdyz je substrat ve flasce, nebo slisovany flaskou do valecku, dost spatne prorusta a vysycha... rada byla dobra v tom, ze podhoubi je mozne rozmackat na kousky, ktere se prikryji vermikultem, ktery chrani pred nakazami, takze houby mohou brat ziviny z vetsi plochy a dobre prorustaji substratem. Ale nemusi platit obecne, kazdopadne, kdyz jsem valecky, sterilizovane ve flaskach, rozdrtil, nebyly uvnitr prorostle, a najednou se chytily uplne krasne, ac predtim skomiraly.
    OLL4V
    OLL4V --- ---
    spise zacinam. shodou okolnosti s temi drevokaznymi (hliva, koralovec, sirovec, boltcovitka aj.). nedavno jsem nasel houbu, ktera vypadala jako lesklokorka ploska, z niz jsem si zacal delat nalevy, ale porad se mi to nezdalo, az se ukazalo, ze je to troudnatec pasovany, ktery ma (nastesti) taky pozitivni ucinky na organismus.)
    DAW
    DAW --- ---
    OLL4V: A sbíráš něco jiného?
    OLL4V
    OLL4V --- ---
    DAW: k rezavci jsem se jeste nedostal, ale myslim, ze to bude on.
    DAW
    DAW --- ---
    Sbíráte někdo čagu? Můžete potvrdit, zda na fotkách je ona? Ta na druhé fotce mi přijde příliš obrovská, ale snad to bude ono. Případně by mě zajímalo, jestli jste někdo testoval rozdíl mezi účinky čagy sbírané v imperfektním stádiu a v perfektním stádiu?



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam