• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    M1C4A1Sebevědomí - jak ho získat, nacvičit, trénovat
    Sebevědomí může znamenat:
    * v běžné řeči povahový rys člověka, který si cení sebe sama a obvykle to i dává najevo svým jednáním a pod.
    * ve filosofii skutečnost vědomí sebe sama, sebereflexi.

    Diskuze by měla sloužit k debatě o tom, jak sebevědomí získávat, jak ho používat ve společnosti, jak se dá trénovat, jak ho používat.
    Nebráním se širokému záběru rozpovídání, nicméně ten základ (sebevědomí) by měl mít v diskutování kořeny.
    rozbalit záhlaví
    CATHERINE
    CATHERINE --- ---
    ARALIN
    ARALIN --- ---
    Se sebevědomím je to těžká věc. Nejhorší na tom je, že jsou všude kolem nějací chytráci, kteří vám ho pořád hodnotí. Říkají buď, že máte moc malé sebevědomí, nebo naopak moc velké. A když se vám to sejde v jeden den, je to ten největší masakr. To pak prostě jako nevíte. Znamená fakt, že o tom vůbec dumáte, že máte fakt malé sebevědomí? A co když se těmi jejich kecy prostě odmítnete zabývat? Znamená to, že jste moc sebevědomí, možná dokonce arogantní? Kdo o tom rozhoduje a jak se pozná úroveň sebevědomí?
    SVORO
    SVORO --- ---
    NATCHEZ: Pokud tě něco baví tak to dělej, hlava nehlava prostě jdi do toho co můžeš... Mě osobně pomohlo se prostě vyprdnout na všechny a na to co si o mě myslí, ale hlavně na to co si myslím, že si o mě myslí. A zničeho nic jsem byl JÁ a začal jsem se kamarádit sám se sebou a začal jsem se mít rád. A začalo to tak, že jsem začal dělat věci, který mám rád a který mě bavili a baví.

    Myslím, že si spousta lidí plete význam slova "Sebevědomí" určitě je na to spousta chytrých definic, ale stačí se nad tím slovem zamyslet a když jsem o tom přemýšlel a prohodil slova "Sebe" a "Vědomí" tedy "VědomíSebe" a s tím se pak pracuje mnohem líp, přeci jen každý by se měl znát a znát své možnosti/hranice (chceš-li slabosti) a ty pak posouvat nebo úplně bořit ;)


    Nevěš hlavu, i když reaguji pozdě tak jsem si tě všiml, tak že to s tebou tak tragický nebude :D


    HAVE A FUCKING NICE LIFE! :D
    SHADY127
    SHADY127 --- ---
    NATCHEZ: ale mas pekny profilovy obrazok :)
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    ZAPLO05: Nejjefektivnejsi je individualni prace, ale i dobry seminare se najdou.
    Home | Sport Hlavou
    http://sporthlavou.cz/
    COURT
    COURT --- ---
    ZAPLO05: me prisel nejefektivnejsi normalni psycholog.
    ZAPLO05
    ZAPLO05 --- ---
    Ahoj, muzete mi někdo doporučit nějaký kurz jak si ziskat sebevedomi?[Praha]

    Me napadal Skaluv institu, ale ten je o komplexním sebepoznání
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    GARBAGE: jo, np.
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    FIDO_LETI_DOMU: Jeden ve smyslu sebe-vědomí a druhý ve smyslu jak se obvykle chápe... "Ten je ale sebevědomý." Rozumíš?
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    GARBAGE: dovoluji si tvrdit, že nemám pravdu, o které mluvíš ^^

    Ale jestli rozeznáváš dva druhy sebevědomí, tak pověz prosím.
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    FIDO_LETI_DOMU: Máš pravdu, že jsou takové dva typy sebevědomí. Z čehož ten běžnější je spíš záležitost ega.
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    LUCKYMARY: a dál je pak na snadě, že pozorování sebe sama a získávání znalostí se dělá nejlépe v klidu. Chaos a těžkosti jsou zkouškou a nikoliv prostředím, kde se dá "cvičit".

    Což teda tvoje rada, obklopit se milými lidmi, naučit se žít sama se sebou atp. co píšeš zní dost smysluplně a dobře.
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    Mně vždycky přišlo, že slovo sebevědomí nepostihuje tak docela svůj význam.

    sebe vědomí

    To je přece vědomí sama sebe. Jak jinak se to dělá než, že si člověk během svého dne uvědomuje různé části (nebo celek) sama sebe? A dále pak teda stav, kdy si člověk je delší dobu v kuse nebo pořád vědom sám sebe, svých myšlenkových pochodů, vlastností "svého člověka" atp.

    Taková ta síla ducha, ta neochvějnost, víra ve své postoje, takové to "mít jasno" atp. co se běžně pod slovem sebevědomí popisuje, pak nasnadě pochází z výše zmíněného vědomí a pozorování. Protože když jeden něco delší dobu pozoruje, tak to zná a když něco zná tak voilá. znalost je předpokladem něco umět.
    NYXYN
    NYXYN --- ---
    LUCKYMARY: Doplním, Chtít, věřit, a MAKAT! :) Bez toho se nestane nic. Jinak hezké myšlenky
    LUCKYMARY
    LUCKYMARY --- ---
    MOODYCAT: Je to dlouhá cesta a taky musí mít pevné základy, protože se může najít nějaký "dobrák", který tě rozhodí a celé tvé úsilí je v háji... Dělej, co máš ráda, obklop se milými lidmi, nauč se žít i sama se sebou a úspěch se dostaví, stačí jen chtít a věřit (to je občas to nejtěžší)
    LUCKYMARY
    LUCKYMARY --- ---
    MOODYCAT: Jistě. V tom případě velmi doporučuji knížku Miluj své tělo od Luise L. Hay (což hodně pomohlo mě) nebo Miluj svůj život (podle toho jsem se ještě nedokázala řídit, to zase pomohlo mé mámě), je spoustu cest, tohle je jedna z nich.
    LUCKYMARY
    LUCKYMARY --- ---
    MOODYCAT: až opravdu najdeš toho, kdo v tobě bude vzbuzovat pocit bezpečí a jistoty, tak toto samo odpadne a budeš nosit a dělat, co chceš ty, ikdyž to úplně nebude jeho styl, protože jen tak se budeš cítit dobře a budeš sama sebou
    LUCKYMARY
    LUCKYMARY --- ---
    Zázraky se dějí, na Silvestr byla pánská volenka a já jsem byla vybraná jako druhá :) No jsem zvědavá jak dlouho z toho budu žít. Je to fajn, nezůstat až nakonec
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    PABA: Jojo už jsem si toho hodně poznala / zažila. Podnikám více méně asi 2 roky a konečně mám pocit, že jsem tomu všemu jakštakš porozumněla.
    PABA
    PABA --- ---
    VERONIKA22: Určitě je dobré, buď být velmi dobrý v tom, co dělá plno lidí, nebo ukojit poptávku a mít ve své čtvrti svůj monopol. V dnešním světě nepřeberného množství prací, je celkem složité najít si právě to, co splní ty požadavky, které člověk hledá.
    Určitě se nemusíš poznávat na 100% a pusť se do toho, ty nejtěžší rozhodnutí, bývají ty nejlepší. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam