• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FERYNMondegreens = chybné přeslechy v textech písní
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    dnes se ukázalo, že podle našich dětí se v oblíbené vánoční písničce se zpívá o tom, jak táta a nějaký malý Max hasili byt :-)

    "a pak táta s minimaxem zavlažoval byt"
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    lift me up, lift me up
    I am the lama

    Moby - Lift Me Up
    https://youtu.be/CWGNA3u4-Sg?list=RDMMzrFI2gJSuwA
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Den na plinprudce šláp - od Karla Gotta v písni Když muž se ženou snídá
    ALEA
    ALEA --- ---
    Já zjistila, že v písni "Chtěl jsem jednou mít" se nezpívá o tom, že dotyčný zůstal sám a s ním "šest psů", ale "šest strun".
    Je to první přeslech, o kterém jsem řekla i autorovi písně... ač má sám pejska, nevypadal, že by ho to pobavilo...
    A já přitom díky této písničce od mala toužím mít "téměř prázdnej dům" se šesti psy...
    LILY
    LILY --- ---
    Dnes(!) jsem učinila překvapivý objev, že Iveta Bartošová vůbec nepěje:

    "já vůbec nenaříkám,
    já svoje spodky svlíkám..."

    jak jsem si celý život myslela. To tu píseň najednou staví do úplně jiného světla. :D
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    nejak sem si vzpomnel nedavno na zagorku a jeji radiovej hit "mys dobrých nadějí" ....
    jako malej sem v tom mel jasno a slysel tam jasne "my z dobrých nadějí"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    synovec:

    červený šátečku kolem se toč, má milá jehněda, já nevím proč
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Dlouho jsem byla přesvědčená, že v té vlezlé popové písni It's My Life od Dr. Albana se zpívá "stop buggering me".

    To asi hned tak nepřekonám.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Dítě tady chodí po bytě a prozpěvuje si "zpívej tak jako poslední pták". Akorát že to má být "tak ako poslednýkrát". Holt cizí jazyk :o)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Písnička o ostravském podzemí: "Hluboko pod Ostravou, kde nepotkáš holku zdravou..." no jasně, v Ostravě, tam má každá přinejmenším astma. Na druhé poslechnutí mi došlo, že tam je LOUKU zdravou.... a asi na desáté poslechnutí, že dokonce louku S TRAVOU :D
    LILY
    LILY --- ---
    INDIAN: taky dobrý. Ovšem to má aspoň trochu nějaký smysl, i když k narozeninám se to taky úplně nehodí :)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    LILY: to ja zas zpivaval : "noga je tam, noga je tam, noga je tam, živijó"
    LILY
    LILY --- ---
    Jako dítě jsem nechápala, proč se oslavencům zpívá "logareto logareto logareto živijó".
    Znala jsem to jen z filmů a až v dospělosti jsem opět z filmu zjistila, že je ten text přeci jen malinko jinak. :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Není to tak úplně píseň, ale už asi dva roky doma jedem rýmovačku z jedné knížky, která končí:
    "po klouzačce do rybníčka / veze klobouk pro vodníčka". Téměř tříletá dcera se (po těch dvou letech!) zeptala "a co je to provodníček?" :D
    LILY
    LILY --- ---
    "Řekla že tu žije v ranči, jen sama s tátou spí"
    Až dnes jsem zjistila, že je to "s tátou svým"
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    holka modrooká, nese dávej u potoka ....

    nevim jak vam, ale me strasne dlouho vrtalo hlavou, co ma naka holka nest u nakyho potoka a este neco davat ...
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    MAJKLA
    MAJKLA --- ---
    Dneska sem si při poslechu radia vzpomněla na dávné dumání o tom, kdo by tak mohl být můj Čítysi:
    ,,Tuhle písničku chtěl bych ti lásko dát,
    ať ti každej den připomíná,
    toho kdo je tvůj čí ty jsi a kdo má rád,..."
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    "Vařil jsem si snídani a ze sešitu přikládal jsem listy,
    tak skončilo mý hledání, VEČER DO NĚJ VLEPÍM ZASE ČISTÝ "- tam je! Dneska, dneska!!! jsem to poprvé slyšela správně. Doteď jsem tam měla něco jako "večer byly mý vlaky zase čistý" a ne, vůbec mi to nedávalo smysl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam