• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FERYNMondegreens = chybné přeslechy v textech písní
    LILY
    LILY --- ---
    INDIAN: taky dobrý. Ovšem to má aspoň trochu nějaký smysl, i když k narozeninám se to taky úplně nehodí :)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    LILY: to ja zas zpivaval : "noga je tam, noga je tam, noga je tam, živijó"
    LILY
    LILY --- ---
    Jako dítě jsem nechápala, proč se oslavencům zpívá "logareto logareto logareto živijó".
    Znala jsem to jen z filmů a až v dospělosti jsem opět z filmu zjistila, že je ten text přeci jen malinko jinak. :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Není to tak úplně píseň, ale už asi dva roky doma jedem rýmovačku z jedné knížky, která končí:
    "po klouzačce do rybníčka / veze klobouk pro vodníčka". Téměř tříletá dcera se (po těch dvou letech!) zeptala "a co je to provodníček?" :D
    LILY
    LILY --- ---
    "Řekla že tu žije v ranči, jen sama s tátou spí"
    Až dnes jsem zjistila, že je to "s tátou svým"
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    holka modrooká, nese dávej u potoka ....

    nevim jak vam, ale me strasne dlouho vrtalo hlavou, co ma naka holka nest u nakyho potoka a este neco davat ...
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    MAJKLA
    MAJKLA --- ---
    Dneska sem si při poslechu radia vzpomněla na dávné dumání o tom, kdo by tak mohl být můj Čítysi:
    ,,Tuhle písničku chtěl bych ti lásko dát,
    ať ti každej den připomíná,
    toho kdo je tvůj čí ty jsi a kdo má rád,..."
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    "Vařil jsem si snídani a ze sešitu přikládal jsem listy,
    tak skončilo mý hledání, VEČER DO NĚJ VLEPÍM ZASE ČISTÝ "- tam je! Dneska, dneska!!! jsem to poprvé slyšela správně. Doteď jsem tam měla něco jako "večer byly mý vlaky zase čistý" a ne, vůbec mi to nedávalo smysl.
    ZABITULKA
    ZABITULKA --- ---
    ZABITULKA: kapesni hodinky, ne hodinku
    ZABITULKA
    ZABITULKA --- ---
    vcera davali Hodinu zpevu,tak jsem si vybavila,jak jsem cele mladi zila v presvedceni,ze tan pan Sverak neno tak slusny clovek,jak se o nem rika, kdyz v pisnicce Kluci kluci s klukama zpiva o tom, ze na HOVINKACH je KAPESNIK.teprve,kdyz se mi dostal do ruky zpevnik, jsem zjistila,ze neslusna jsem ja, pze pisnicka to neni fekalni, ale jde v ni o kapesni hodinku:)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    INDIAN: jojo...a mě se ještě z nějakýho důvodu slil s džejárem s Dallasu.

    taky stánky bylo hodně podezřelý - hrozby z vinic(a to ještě po x-letech, kdy to bylo jedno dlouhý slovo typu rozbyzy nic neposbírá), a stánek na levnou krásu mi taky dodneška nedává smysl.
    ZABITULKA
    ZABITULKA --- ---
    Jarek Nohavica - Fotbal:

    Fotbalu rozumíš jako za náklaďáku - ehm co to má za smysl?! co to bylo za období: náklaďák? (tak dneska jsem se dozvěděla, že to je "jak koza náklaďáku" a najednou to dává smysl:-)
    PRSKAFKA
    PRSKAFKA --- ---
    For all of us waiting - a pro mě to vždycky bylo a bude "Olovo s vejci" :)
    Manowar - Kingdom Come - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=quChVZHml-c
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    30 písničkových nesmyslů aneb Syndrom Okybača | Blog | Čilichili
    http://cilichili.cz/blog/30-pisnovych-nesmyslu-aneb-syndrom-okybaca/
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    MOLLY: ja dycky zas slysival jenom "ubalenka" - vysvetloval sem si to jako vyraz pro mimino zabaleny v naky ty zavinovacce nebo v necem takovym ;)))
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    Kubalenka, máma a já... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam