• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CHA1NDLER: Jenže Gaza není p2p konflikt. Na Ukrajině už by laser dneska znamenal zájem nepřítele. To samé IR stroboskop...
    Ale s těmi kolimátory máš samozřejmě pravdu.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    STENNY: a viz jeste vetsi anabaze se slovenskym GP Stribog
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    STENNY: simple blowback ale moc simple neni, nebo neni spolehlivy. Viz anabaze se STENem, a treba manual k me FMP-9 velkym tucnym pismem krici "BLOWBACK GUNS LIKE TO RUN WET, keep it oiled"

    Problem totiz je, ze hybnost z ruzne vykonnych naplni, prachu a strel se bude lisit asi vyrazne vice, nez objem plynu ve vhodne zvolenem miste laufu pro gas-operated zbrane, a narozdil od nich se neda nastavit prepinacem...
    CHA1NDLER
    CHA1NDLER --- ---
    MAZDA: Je vhodné zmínit, že ten kolimátor musí mít funkci pro použití s NVG, jinak to není žádná hitparáda (co jsem osobně zažil já třeba u levnejch čínskejch rádoby airsoft shitek + PVS gen3+ trubky , tak místo tečky vidíš velkej flek, se kterým se moc přesně mířit nedá. Většina mil spec kolimátorů to ale už dneska umí.)

    Zrovna v Gaza psycho CQB prostředí mi ten laser ale přijde možná i lepší - můžeš s tím různě mířit od boku, za roh a podobně a vidíš hned kam to +- asi půjde.
    STENNY
    STENNY --- ---
    MAZDA: Já chci simple blowback! :))
    KISS.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    MAZDA: Když už, tak spíš MPX :-)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    MCD: Vždyť říkám, že by jste z toho za chvíli udělali MP5 😀
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PAN_MYVAL: Ale dá, dívat se NVG přes kolimátor dá... Na dnešním bojišti už je to svícení PEQy mrtvé,.protože NVG mají všichni.
    Ale není to z mé hlavy, musel jsem se ochytřit u zkušenějších.
    MCD
    MCD --- ---
    MAZDA: Závěr brzděný, nebo simple blowback?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    PAN_MYVAL: OK, děkuju za vysvětlení
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    SAMMAEL: řekl bych, že vadí, zabere minimálně půlku zorného pole. Má předpažbí KAC RIS, měl si to dát doprava.

    Ale ten chlapík se taky tím kolimátorem nedívá, spoléhá se na laser. Třeba s noktovizí se ani kolimátorem dívat nejde, protože tu trubku na čele tam prostě nenaskládáš (proto se taky různé AL/PEQ tak strašně rozšířily - pro noční operace nutnost.)..
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    PAN_MYVAL: Děkuji. Nevadí to tomu kolimátoru?
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    SAMMAEL: AN/PEQ-2, laserový značkovač:

    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Netušíte někdo, co by mohla být ta věc posazená před kolimátorem?


    Je to snímek z jednoho seriálu, ale nic scifi, ani to nebylo v další scéně nijak použité. Je ale možné, že to byla jen kreativita rekvizitáře.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    9 mm PCC a polygonální vývrt hlavně. Co vy na to? Rajcuje vás tahle kombinace?
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    MAZDA: Tohle je vyloženě fuška na noční šichty :-)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CHROSTISTKO: Jasný, chápu. Pak holt dělat to z baga... Nějaký starý soustružník bude mít tak den dva práce.
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    MAZDA: Když chci vytvořit převlečnou matici na UZI na jeden konec a na druhej konec vnější závit, tak s tou převlečnou maticí je trabl: M26x1,5 a díra průměr 17,5. A pokud to chci z jednohu kusu, což bych v rámci zachování souososti rád, tak to musí bejt z kulatiny.
    Další varianta je vevařit do trubky hydraulickou převlečnou matici 18L, která má díru průměr 18 a M26x1,5 a 36 šestihran, ale to se mi fakt nechce, neboť to nepůjde vyrobit dostatečně souosé. A trubku průměr 35 a stěnu 5 mm jsem nepotkal, kdybych tam chtěl vařit přepážku.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CHROSTISTKO: Hele, pokud to chceš na tlumič, tak chceš trubku. K čemu bago?
    Jediné zásoby materiálu, které máme, jsou 15 142 ve formě kulatiny s vnitřním vývrtem 😈
    Tak či tak, 15 230 je za mě ta správná cesta. Na druhou stranu, možná bych prostě vzal co bude.
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    MAZDA: Děkuju za reakci. 15230 maj ve Feroně, ale 6 metrů je poněkud zbytečně moc. Ale tu nerez na inerez.cz umí prodat v délce třeba 20 cm.
    Kdybys věděl, kde se dá koupit kulatina (jiná tyčovina) průměru 40mm v normální délce, bylo by to fajn. Anebo jestli mi dokážeš prodat něco z tvých zásob :-) S tou nerezí byl plán vzít to černou vypalovací barvou. V tý nerezi je obsah síry, takže to nějak obrábět jde. Taky tenhle typ trpí na í tvrdnuti při obrábění :-) Takže řezat kudlou závity bude masakr.
    Pro ostatní nyxáky: Když to bude fungovat, tak můžu nabídnout za náklady druhej kus.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam