• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNCLE_JIMBOpaddleboarding
    vše o pádlování na prkně - tipy na místa, vybavení a tak... ptejte se nebo sdílejte své zkušenosti, fotky a tak ;)
    rozbalit záhlaví
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    od zítřka mám týden volno a někam bych zajela, nechce se někdo přidat?
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    SHEFIK: jj pisou do 150 kg ale pisou u toho
    "Výrobce uvádí maximální zatížení plováku 150 kg. Největší samostatně stojící jezdec by dle našeho testu neměl mít víc než 100 kg. "

    proto se na to prave ptam jestli tec par kilo neni problem

    70% sam ale i tech 30% je pro me asi dulezity aby to bylo v pohode.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    SOJKA: jeste koukam na ten tvuj odkaz a fusion je do 150kg. Tak to asi neni co resit...
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    SOJKA: jestli nechces jezdit ve 2, tak myslim ten fusion by mohl bejt ok. Ale jak rikam, my kdyz sme byli kolem maximalky, uz lizala voda podlozku a pak kazda mensi vlna sla pres. Tocivost rapidne klesala s ponorem, ale tak na rekreaci porad dobry
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    SHEFIK: jj ja se nebojim toho ze by to prdlo ale ze to bude blbe ovladatelny nebo to nebude sprave fungovat na vode. Ono na tom stejne budu vic casu travit sam ale zase nechci aby to skoncilo tim ze to pak nebude mit vyuziti i pro ostatni.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    SOJKA: mam ten monster a vozil sem na tom zenu, decko i psa najednou (sme vsichni lehky). Je to solidni korab, odola i vlnam na mori. Da se jet i ve dvou kajak-style.

    Ale taky ten ponor/sirka/dylka z toho delaj neco ne moc flexibilniho, kdyz chces hodne zatacet, zapotis se.

    Jinak ty kila navic nejsou imho tolik problem, ze by to prdlo, ale spis, ze uz pak si zadkem/nohama ve vode a nezatocis.

    S dcerou na fusionu uz asi budete pod vodou
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    Ahoj chtel bych poprosit zkusenejsi o radu.

    Mam v planu koupit prvni paddle, a resim velikost. Neco jsem si o tom precetl ale jsem na pomezi vahovych kategorii nevim jestli to nebude problem. Mam cca 104kg a do budoucna asi hubnout nebudu a chci na tom jezdit i s dcerou ktera ma 27kg a vaha poroste.

    vybiram mezi Fusion
    Paddleboard AQUA MARINA FUSION 10'10 varianta: základní sada | PADLUJTE.CZ
    https://www.padlujte.cz/paddleboard-aqua-marina-fusion-10-10-sada-2023/

    a vetsim Monster

    Monster
    Paddleboard AQUA MARINA MONSTER 12'0 varianta: základní sada | PADLUJTE.CZ
    https://www.padlujte.cz/paddleboard-aqua-marina-monster-12-0-sada-2023/


    U toho Fusion pisou ze maximalni vaha jezdce je 100kg a ja se ptam, jestli to nebude problem tech par kilo navic ?nebo jit do toho vetsiho kterej ma ale zase skoro o 40cm vetsi délku což nevim jestli není na obtíž mít tak velký prkno.

    Ma cenu to brat v sade s tou elektrickou pumpou nebo je lepsi si koupit nakou samostatně?

    díky za postrehy
    TOM
    TOM --- ---
    vyznáte se někdo v e-foilech? 🤔
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    Dnes musím z Prahy do Miličína a tak jsem si říkala že někde sjedu z D1 k vodě a projedu se. Nemáte někdo nějaký tip? Nebyl jste tam někdo někde v okolí? kuju
    RSZ
    RSZ --- ---
    RSZ
    RSZ --- ---
    TEKKIT: bärwalder, partwitzer, bezdorfer see mají všechny dokonalou vodu, bezdorfer je fakt jako napustena vana, ale je tam dost lidí
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    RSZ: ale alespoň voda průzračná (zdá se). V okolí prahy už je to všechno kalný tak, že když jseš ve vodě po kolena, tak už nevidíš chodidla
    RSZ
    RSZ --- ---
    Bärwalder see, nejlepší voda, tohle objet už něco dá, břehy jsou hezký, panoramata trochu nudný.

    EFFKA
    EFFKA --- ---
    jezera jsou fajn, ale reky lepsi :) Planuju to vzdycky tak, ze mrknu na mapu, kde jso na rece jezy a kde ne a pak taky tipy na https://www.paddleboardmapa.cz/appce. Bydlim na Labi, takze obcas treba i jedu vlakem proti proudu a pal se svezu domu anebo naopak.

    Podel Labe napriklad z Roudnice smer Litomerice (je tam jedna elektrarna teda, tak lepsi skoncit pred ni) jsou vesnice, kde bud autobusy nebo vlaky jsou, takze i tak se da, pokud nema clovek odvoz autem.


    Nedavno jsme jeli autem do Zaryb na Labi, proti proudu na Probostska jezera a pak po proudu zpet, to bylo taky fajn. Nebo pred dvema tydny Vltava - Dolany nad Vltavou, cca 13.5km. Nechat auto a jet po proudu do Mlcechvost. (kazdopadne i tady se da bez problemu dojet vlakem, nafouknout a sjet po proudu zas tam, kde je spoj).
    VASALOPETE
    VASALOPETE --- ---
    TEKKIT: :)) chapu, jen teda ta vltava je takova dost klidna az nudna, ale je to cesta. Nekde tu byl odkaz na cestu typka paddlem po Labi az do more snad.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    VASALOPETE: já nemám svůj Paddle takže jezdím na jezerech, ale už bych taky chtěl něco pestřejšího než kroužit dokola jak tučňák v ZOO
    VASALOPETE
    VASALOPETE --- ---
    TEKKIT: Zkousel sem letos berounku z dobrichovic ale chce to vychytat hodne vody, dost jsem to musel prenaset.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    VASALOPETE: tohle zní skvěle!
    RSZ
    RSZ --- ---
    já byl teď na berounce a litoval jsem že paddle nemám, dlóóuhý úseky s volejem..
    VASALOPETE
    VASALOPETE --- ---
    STEVIE: Slapy, orlik a reky podle toho kde chces zacit a kde skoncit :) planovani tras pro paddle neni ale mapy.cz maj planovani i po vode. Jinak muzu doporucit vltavu Vrane nad vltavou --- Praha. Vlakem jedu do Vraneho a pak po proudu na pohoducku se zastavkou u kelta muzes dojet az na vyton
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam