• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRISHNAAutomatický trading/boti/burzy
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    TANTRAMAN: Házel sis někdy mincí? Když ti padne 100x orel (výdělek), tak ti musí, s o hodně větši pravděpoboností, padnout druhá strana mince (ztráta). Jednoduše je to tak, že neexistuje pravděpodobnost, jak se vyhnout velké ztrátě po mnoho drobných výhrách. Kumuluje se pravděpobnost, že proděláš. Jako se střídá den a noc, tak se střídá výhra s prohrou.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    GIOMIKY: Ano, možná že dnes už je konkurence tak veliká že se boti perou mezi sebou
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    TANTRAMAN: Chybí tam čas minulý.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KRISHNA: Myslím, že mám nějakých 11 let zkušenosti s tradingem. A za ta léta jsem nenašel nikdy způsob, jak rychle zbohatnout. Ale můžu prodat návod, jak automaciky tradingem, botama na burze prodělávat.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    GIOMIKY: Já tomu říkám školný. Algotrading pasivně sleduju tak 10let, z toho poslední 2-3 roky docela aktivně. Prvního super stupidního bota jsem napsal ve 2013, asi tak do 2021 jsem vždycky skončil v likvidaci. Kdybych věděl, kolik tím spálím času, tak bych do toho znova asi nešel. Teď mám něco, co je statisticky dlouhodobě v plusu (desetiny, spíš setiny procenta denně) s únosným rizikem. Co jsem ale nečakal je to, že neexistuje ten "zlatý pohár/grál". Podle mě prostě není strategie (HFT, ani žádná jiná), která by se zapla a navždy fungovala. Vždycky bude někdo, kdo tě dřív nebo později odhalí a bude tě counter-tradovat, nebo se prostě charakteristika toho trhu časem tak změní, že ta daná strategie přestane fungovat. Takže to stejně navždy bude prostě smyčka "manuální" dřiny vymýšlení nových strategií a backtestování.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Nikdy jsem ten zlatý pohár obchodování nenašel. Ale při hledání mnoho prodělal.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    ACID7: já ten script od GPT zkoumal a moc to nedávalo smysl. Ale napsal mi hezký wrapper na websocket. K něčemu se to použít určitě dá :)
    Zkusím se ho zeptat, jestli by si troufnul na CVD divergence :))
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    hmm, okay no

    EDAK
    EDAK --- ---
    Zdravim, je tu nekdo kdo by mi byl ochotný naprogramovat neco v MQL? Je mi pomerne jedno jestli 4 nebo 5. Spolupráce samozřejmě placená, preferuji někoho z Prahy nebo okolí. Pravděpodobně nedokážu vysvětlit bez osobní schůzky.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DeepMind alum want to make an A.I. that can pick stocks and crypto
    https://www.cnbc.com/2022/04/05/deepmind-alum-want-to-make-an-ai-that-can-pick-stocks-and-crypto.html
    Martin Schmid, Rudolf Kadlec and Matej Moravcik left Alphabet-owned DeepMind in January to set up EquiLibre Technologies, relocating from Edmonton in Canada to Prague in the Czech Republic in the process.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    PATRIKSIMA: "ziskejte pasivni prijem"

    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    narazil jsem v nejakem zebricku best cz fintech startups na tohle, vypada to zajimave jednoduse. https://cleo.one/ (co to je asi vystihuje jejich popis- Automated trading systems in minutes without coding)
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    pouzivate nekdo quant-zone triggers na FTX na neco jineho nez DCA?
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    PATRIKSIMA: neverim nikomu kdo v dnesni dobe neni ani schopnej udelat web pres SSL :) to uz si radsi zaplatim 3commas nebo neco podobnyho
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    HANT: No tak to jedu teď, ale když bych chtěl ject třeba 1000 symbolů, tak je to hodně identit.. :-/
    HANT
    HANT --- ---
    KRISHNA: Zkusenost rika, ze je potreba vice uctu / identit :)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Umíte někdo nějak víc s binance api? Potřeboval bych nějaký automatický throttler, nebo aspoň indikátor, kdy se blížim k limitu, kdy mě zabanujou. Taky jsem se nikde nedočetl, jestli ty api weights jsou based on IP only, nebo jestli to je based on IP + account ID.
    Tzn. jestli když budu tlouct do API poloviční rychlostí ze 2 různých IP (ale na stejný account), jestli mě taky zabanujou, nebo budu OK.
    POINTOPS
    POINTOPS --- ---
    Ahoj, rád bych nabídnul možnost poolovat poplatky na Bitfinexu.

    Napsal jsem to teda sem? [POINTOPS @ Bitcoin - digital peer-to-peer cryptocurrency] , možná ne uplně dobře.

    Myslím, že pro bota / algoritmus je to s malými poplatky dobrá kombinace, na takové to domácí vyškrabávání crazy kmitů.


    Používám Bitfinex Honeyframework cca rok, rád se podělím o pár zkušeností. Jsou ale spíš technické, jak to nastavit.

    BTW knihovny jsou publikovány opensource, btw: www.github.com/bitfinexcom a navíc přímo ten jejich bundle umožňuje psát si vlastní boty / strategie přímo v nástroji.

    Dík za přečtení, Mirek
    chal-miseznam.cz
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    GIOMIKY: já vim no, ale nemůžu si pomoct, navíc crypto furt nějak neni skutečný mi přijde.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam