• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RENFRIDiskuzni arena pro kazdeho
    Vyvinula se v nejake diskuzi zajimava, ale off topic debata? Stoji za to to doresit, mate k tomu jeste hodne co rict, vasi oponentni maji zajimave argumenty, ale ostatni vas uz odkazuji jinam? V diskuzni arene neni zadne tema off topic ( krome urazek a hrubeho chovani), muzete sem presunout jakoukoli zajimavou diskuzi z jinych klubu, ktera ma na diskuznim serveru sve misto. Vitejte.
    rozbalit záhlaví
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    MADIETTA: Klidně odmítej a příště dotyčnou osobu rovnou zablokuj, ať se má aspoň proč rozčilovat a tebe už s tím otravovat nebude:-D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MADIETTA: tak si gratuluj, že jsi dotyčnou dámu rovnou vyškrtla - jen si představ, že by takový trotl měl přístup na tvou osobní stránku a potřebu třeba od tebe ještě něco komentovat ;-)
    MATHES
    MATHES --- ---
    MADIETTA: Proc ho zaskrtavat nemas?
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    No, teď už vím, že to "Ne" zaškrtávat nemám.

    Té osobě jsem odepsala:

    Omlouvám se, paní XXX, žádné udání se nekonalo, pouze jsem nepřijala Vaši žádost o přátelství, neboť si na facebooku přidávám jako přátele pouze lidi, které osobně znám, a ještě ne všechny. Odklikla jsem tedy, že vás neznám, netušila jsem, že je to "udání správě fb jako teroristu". Není nutné být vulgární. Ne každý si na facebooku přidává přátele automaticky po každé žádosti, to je snad pochopitelné. Kdybyste mi k tomu napsala nějakou zprávu, asi bych reagovala jinak. Vaše prudká reakce se mi nelíbí.

    A dotyčná mi odepisuje:

    mne se taky vase reakce nelibi, tak mi uz nepiste a dal se ve vasi samolibosti vznasejte az k nebesum at puknete svou pychou.

    No, aspoň vidím, že jsem měla skutečně dobrý důvod tu osobu odmítnout. :-/
    MATHES
    MATHES --- ---
    Proc se vsichni bojite na FB ukazat systemu - "tamhleten clovek chce pritup na muj ucet a ja ho vubec neznam".

    Jak rikam - pokud to udela clovek na svym vlastnim uctu, tak ho FB klepne pres prsty a udela bububu at nespamuje lidi co nezna. Pokud to udela z fake uctu, tak se jenom uspisi jeho zablokovani.

    At tak ci onak si myslim, ze "nabonzovat" danyho cloveka systemu je dobrej napad.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MADIETTA: rozhodně nepřijímám a podobnou žádost bych velmi rychle odmítla taky (ostatně reakce té osoby jen dokládá, že o přátelství s ní věru není co stát).

    Lidem, které znám osobně, ale jen pracovně, většinou navíc píšu, že se s nimi přátelit nechci, protože facebook používám jen na kontakty s přáteli v soukromém životě. Sedmiletého syna mé známé, kterou ani v přátelích nemám a nijak extra se neznáme, prostě odmítnu.

    S tím "ne, neznám" si nevybavuju, že se mě to ptalo, možná je to nějaká novinka. Budu si teda pamatovat, že tak raději nečinit.

    Myslím ale taky, že jsi chybu neudělala, asi bych to NE zaškrtla taky, protože mě občas oslovují lidi, které vůbec neznám.
    MATHES
    MATHES --- ---
    MADIETTA: neudelala si nic spatne - ba prave naopak.

    ten clovek nemel zadny duvod te o pratelstvi (takovy hezky FB eufemismus pro pristup k tvym udajum, fotkam atd) zadat. v pripade, ze zadam o pratelstvi nekoho, koho zatim osobne neznam, tak se bere jako slusnost poslat mu s requestem i zpravu.

    MADIETTA: ne, neudelala si zadnou chybu. jedna se o pomerne mladou novinku na odhalovani fake uctu. jde o to, ze pokud oznacis takhle cloveka, tak se v podstate nic nestane (danej clovek dostane upozorneni, at nespamuje zadostma o pratelstvi lidi, co nezna) v pripade, ze je to bot / fake ucet, tak uspisis jeho zablokovani.

    nemyslim si, ze bys udelala chybu - udelal bych to stejne.
    PIZI
    PIZI --- ---
    MADIETTA: To bych ti nevyčítal. Já bych to také nevěděl, kdybych o tom někdy dříve náhodou nečetl.
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    MADIETTA: Pratel na FB mam sice hodne, ale mam tam proste lidi, ktere znam z 95% osobne a tech 5% jsou lidi z Nyxu, ktere znam tech cca 10-11 let, ale proste jeste nebyla sance se potkat nebo jsme se jen nekde zahledli, ale na Nyxu si piseme temer denne. Pokud mi posle zadost nekdo, o kom si nejsem jista, kdo to je, tak driv jsem se ptala, odkud se zname, ted uz se ani neptam, proste zadost odmitnu, i kdyz mame treba 50 spolecnych pratel, tak pokud nevim na prvni pohled kdo to je, tak se zjevne nepotrebujeme bedlive sledovat. Nic jsi tim neporusila, i kdyz ja bych ji proste jen zamitla a FB rozhodne nesdelovala, jestli dotycnou znam nebo neznam, co je systemu do toho, ze...
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    PIZI: když já netušila, že to odkliknutí "neznám" znamená "bonzování facebooku". To byla asi moje chyba.
    PIZI
    PIZI --- ---
    MADIETTA: Facebook pošle varování někomu kdo dostal více odmítnutí přátelství za nějakou dobu. Takže pokud to není vyložený spamer chtělo by to odmítnout ale facebookovi už "nebonzovat". Ale odmítnout přátelství je podle mého OK.
    Stejně hlavně musíš žít v míru se svým svědomím a ne s nějakou etiketou.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    ráda bych tady otevřela jedno téma, protože nevím, kde jinde.

    Jak je to s etiketou na facebooku? Jak vy, co tam máte účet, reagujete na žádosti o přátelství?

    Zdá se, že jsem se dopustila nějakého neodpustitelného faux pas, aniž bych si to uvědomila.

    Sama si na facebooku zásadně přidávám jen přátelé z řad lidí, které osobně znám, taky můj seznam přátel nečítá stovky lidí, ale zhruba třicet.

    Osoba, kterou vůbec neznám, mi poslala žádost o přátelství, tak jsem automaticky odklikla, že se přátelit nechci, a na dotaz facebooku, zda dotyčnou osobu znám, jsem zaškrtla "ne".

    Následně mi přišla od této osoby reakce:
    poslala jsem vam zadost o prijeti mezi pratele, protoze jsem vase jmeno nasla mezi prateli me dobre kamaradky xxx... vy jste mne vsak udala sprave fb jako nejakeho teroristu, bylo mi za to, ze jsem vas pozadala o pratelstvi vyhrozovano zrusenim uctu. tak si to vase pratelstvi strcte za kloboiuk, o styky s vami nemam uz vubec zadny zajem. sbohem

    Netušila jsem, že vyvolám takovou reakci, a jsem tím docela nemile překvapena. Na facebooku pořád trochu tápu, nepoužívám ho dnes a denně ani intenzívně. Dopustila jsem se nějakého nepřijatelného jednání, když jsem žádost té osoby odmítla?

    Jak to máte s přáteli na facebooku, přidáváte si automaticky každého, kdo vás požádá, nebo ty žádosti ignorujete, nebo je odmítáte?
    JAYMAN
    JAYMAN --- ---
    Ahoj, rád bych reagoval na diskuzi tykajici se reklamace mycky, ktera probehla v tomto vlakne.
    Vzhledem k tomu, ze jsem jednim z ucastniku, ano, tim hajzlem a dalsima urazkama, kteryma me, ne poprve GAF oznacuje, tak bych rad ukazal i druhy pohled.

    Mycku jsem inzeroval s kompletnima informacema o stari a fotogalerii, pred prodejem jsem nechal vymenit zamek dveri, ktery nefungoval, o tom jsem GAFA take informoval.
    Ano, rekl jsem, ze pokud nebude fungovat, tak penize vratim, toto jsem rekl z duvodu, ze nemeli pripravenou instalaci a nemohl ji vyzkouset po tom, co jsem mu ji privezl.
    Po 14 dnech jsme spolu mluvili po telefonu, kdy jsem se vyslovne ptal, jestli mycka funguje a je v poradku, bylo mi odpovezeno, ze ano, mel zde pouze problem s nekvalitnim praskem (zalepoval se v zasobniku), ktery byl na zaklade zpetne vazby vyresen koupenim kvalitnejsiho tekuteho.

    Nebudu se k tomu dale nijak vyjadrovat a reagovat, ani tady. Jen chci, aby si diskutujici mohli udelat sami obrazek o tom jak to bylo a meli plne informace, proto prikladam diskuzi stazenou v plne verzi z telefonu.

    G.
    Ahoj, mycka nam prestala fungovat. Voda neodtece uplne. Zadny program se nespusti, kontrolky sviti zasekle na ruznych fazich myti. Tereza rikala, ze pry uz predtim musela mycku ruzne 'presvedcovat' aby se spustila. Prosimte byly s ni nejake problemy tohohle typu predtim, tusis co s tim? Ahoj, Gaf
    G.
    Ahoj, tady GAF z NYXu.
    Prosimte ozvi se. Mycka
    prestala myckovat a potrebuju se te optat na par veci abych ji mohl nechat opravit, pripadne se dohodnout co dal.
    J,
    Ahoj, s myckou Ti asi nedokazu poradit, jsem taky jen bezny uzivatel, musi se na to podivat nejaky technik, predtim normalne fungovala, takze opravdu nemam poneti, co s tim je ani co s tim dal, na to si musite zavolat toho technika, ja mam kontakt pouze na cloveka z Brna, co tam menil ten zamek, ale v Praze jich bude taky hodne.. J.
    G.
    Jo, pardon, ze se ptam asi uz po treti, ale zadny problemy s ni nebyly? Ona se ted zasekava uprostred prvniho cyklu... Byla treba ucpana? Rad bych, aby ses svy slecny co ji mela zeptal, co jde ono ted ta oprava muze stat az ke dvoum tisicum, coz je dost debilni vzhledem za kolik jsem ji od tebe koupil :)
    J.
    Problemy s ni nebyly, jen ten zamek,ktery jsem vymenil. neni to nova mycka ,neco se tam rozbit mohlo, kdyz jsme resili ten prasek, tak jsi mi taky rikal,ze normalne funguje, zadny zavady jsem nezatajoval....ted ti nemam jak jinak poradit.
    G.
    Chapu. V tom pripade bych rad nejaky revanz. Myti za dva a pul tisice na mesic a pul je spatny obchod. Jsi ochotny se nejak dohodnout?
    J.
    Kdyby to nefungovalo po tom, co jsem to privezl, tak ano, ale sam jsi mi cca po 14 dnech potvrdil,ze funguje, tudiz vada pri prevzeti nebyla, v inzeratu jsem uvadel stari a ze je pouzita, promin,ale revanz tady neni uz na miste...
    G.
    Mas pravdu. Ale taky je pravda, ze jsi prodal starou vec za dost penez. Podivej ja chci hlavne funkcni mycku :) A na druhou stranu to chvili fungovalo. Zkusim zname, treba to nekdo udela za tisic a ne za dva co chtej ti vydridusi v opravnach. Tak ci tak bych rad, aby ses cele veci zpoloviny podilel.
    J.
    Stari i cena byla v tom inzeratu uvedene a s tim jsi to dobrovolne kupoval, vse bylo funkcni a odpovidalo uvedenemu, na oprave se podilet tudiz nebudu a tim bych tu vec z moji strany uz ukoncil..
    G.
    To je pro Tebe 500 nebo 1000 tak moc? Vzdyt Ty jsi ten co si dovolil prodat staru vec. Sakra clovece, jsem si skoro jistej, ze z tvyho pohledu slo i o to zbavit se staryho kramu. Pojd, bud prece slusnej, neni to tolik a ve finale Ti stale neco zbyde. Vzdyt jsi rikal, ze chces byt slusnej nebo ne?
    J.
    Ja v tom,ze jsem prodal starou vec zadny ani moralni problem nevidim, inzeroval jsem ji v prostoru pro pouzite veci a o kompletnim stavu a stari te predem informoval, navic jsi mel ode me 14 dni na to si ji vyzkouset. Ja nemuzu rucit za bezproblemovy chod,pak jsi mel koupit novou,ktere stoji kolem 8k a mel pak zaruku...ta debata je vazne zbytecna
    G.
    Hmmm, tak fakt dik teda :(
    G.
    TaK priste, az budes neco kupovat ty, tak dej pozor, mohlo by se ti stat, ze natrefis na mile a slusne vypadajiciho cloveka, co ti proda krap na mesic za docela slusny penize. A nepomuze ti uz nic.
    J.
    Ja jsem s tebou jednal slusne a na rovinu a za tom si stojim, ta mycka byla funkcni, tech faktoru,ktery ji zneprovoznili muze byt vic,od spatne instalace po spatne uzivani, a to jsou zase veci,ktere by nebylo slusne chtit platit po me..
    G.
    Jasne, budu se k ni chovat spatne... Asi protoze sedmi letou vec chci co nejvic odrovnat. Schanim levnejsi opravu, protoze chci hlavne funkcni mycku a ne nejaky dalsi sileny vydaje... Snazim se vsechno nejak vymyslet a ty reknes tohle... Prosimte premyslej trochu!
    G.
    Njn, tak ja si to holt jdu vyzrat, to svoje riziko a ty se mej. Radsi snad lip nez hur, neni o co stat pak.
    G.
    A jeste jsem se dozvedel ze nove mycky stoji pet tisic. Sam bych cloveku pockal i pul roku a ty a dal bych to tak za litr. falesne se usmivajici previt se slovy o slusnosti jako ty do toho kopne po mesici a pul. Jasne, hlavne neduvera... My jsme ji rozbili blbosti a ted chcem zpatky vytriskat dva tisice, kdyz vydelavam dvacet. Ses blbej. Co se tyce me, tak ses zachoval jako bezcharakterni hajzl, tak si to uzij, on ti to nekdo urcite casem rad oplati.



    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Předem pardon, ale nevím kam to jinam dát, a ten článek mě tak dojal, že se o něj prostě musím podělit. :-D

    Why I waited so long to get married - Telegraph
    http://www.telegraph.co.uk/lifestyle/9790287/Why-I-waited-so-long-to-get-married.html
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    RENFRI: Bobošíkovou, protože nepřízpůsobivými si diktátovat nenecháme
    SARF
    SARF --- ---
    RENFRI: Franz, ať je sranda.
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    Koho volit? :-/ Nebo klidně koho NEvolit, pokud máte jasný a podložený názor, sem s ním...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PIZI: Hej, pro mne to je zmena dvou cisel a spusteni programu.
    PIZI
    PIZI --- ---
    AXTHEB: Výborně. O tohle už jsem neměl odvahu žádat. :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A ještě jedno přiblížení (tady je 48 států z 69 co sou na prvnim grafu, na druhym je jich 60)

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PIZI: Neni problém.

    PIZI
    PIZI --- ---
    AXTHEB: Šlo by prosím jenom tu část která je do 10 vražd. Ať se to roztáhne? Vynechat od Panamy výše.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Jeste jednou a lepe, ted sou tam vsechny staty s vyplnenyma prislusnyma udajema.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam