• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    87HIGHFLYERCo se v kuchyni nepovedlo - špatné recepty, vaše chyby při vaření a domácí blafy z nich plynoucí
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    Vymyslela jsem superblaf, ale mně to chutná.

    KRKAŠE A LA MASALA

    Do vroucího mléka za stálého míchání pomalu přisypeme krupici (cca 3 lžíce do půllitru) a za stálého míchání a odškrabávání ode dna vaříme 2 minuty.

    Porci=polovinu přelijeme do misky, necháme trochu zchladnout, ještě za tepla vmícháme lžičku medu.

    Protože zázvor se tam nehodí a kardamom nemáme, tak nahoru dáme jen lžičku másla, poprášíme lžičkou chilli=kajenského pepře a lžičkou skořice.

    Můžeme přidat i trochu kakaa nebo nahoře nechat rozpustit čtvereček chilli čokolády.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tohle http://www.thekitchn.com/...-salad-with-poppy-seed-dressing-side-dish-recipes-from-the-kitchn-218596

    je ve výsledku je docela divná kombinace chutí, byť mně to třeba přišlo velmi lákavé. Imho je hlavní chyba v kombinaci jahody a špenát. Nějak to k sobě nejde.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CNV: přebytčná voda tam není - část vypijou těstoviny, ze zbytku se stane omáčka.
    CNV
    CNV --- ---
    ZUZKAOU: Jak se to vaří? Co se dělá s přebytečnou vodou, prostě se to sleje?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    one pot pasta princip funguje skvěla na dvě, tři čtyři porce. Na 30 nikoliv. Vznikne nudlové bláto i ze semolinových těstovin.
    21 Simple One-Pot Pastas
    http://www.buzzfeed.com/emofly/one-pot-pastas
    SNIPERCZ
    SNIPERCZ --- ---
    GAF: Fazole a rýže, ty ti kradou tu "vodu" s chutí je to velmi podobné, je tam ta zelenina atd.. jinak mě nic moc nenadá.
    GAF
    GAF --- ---
    Ahoj lidi, vařím si často fazole s rýží a zeleninou (rajčata, paprika, kukuřice), snažím se jakože o mexické jídlo. Zjistil jsem, že tam mám dát chilli, oregano a pepř. Až potuď všechno dobré, ještě když se to vaří, tak to dokonce jako mexické jídlo dobře voní. Ale pak se přihodí dvě věci:

    a) Nakonec je to stejně relativně bez chuti. Respektive ještě při ochutnávání a vaření to vážně dobře chutná i voní. Možná ještě první porce také. Ale pak, během dvou tří hodin je z toho takové sice poživatelné jídlo, ale vpodstatě bez výraznější chuti. Docela plané
    b) Snažím se to dycky udělat ve vodě tj. aby k tomu byla dobrá šťáva, skoro jako až hustá polévka. Jenže zase, za dvě až tři hodiny, tím spíš, pokuď nechám zbylé jídlo v ledničce, veškerá voda se ztratí. Nasákne zřejmě nevím.

    Co dělám špatně? Poraďte mi někdo prosím. Kamarád říkal, že prý ty fazole jsou tvrdé. Mně to tak nepřipadne, ale třeba je v tom kámen úrazu? Namáčím cca 12-16 hodin, vařím v té samé vodě s bobkovým listem a koriandrem kvůli odstranění plynatění z fazolí (to jediné funguje .) vařím cca 30 minut fazole, pak přidám rýži a zeleninu a vařím dalších 15 minut.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    NOLONGERTHERE: Takový věci do piškotu fakt nedávám. Ale pravděpodobně za to může to sražení, zezelenalo to stejným odstínem jako do mrtva vařený vejce.
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    BONEMINA: Nedalas tam slunečnicový semínka, možná i (panenský) slun. olej by tak zreagovat mohl?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Takhle zkurvit piškot se mi ještě nepovedlo. Srazil se, připálil, zlomil, to všechno chápu. Ale proč je místy nazelenalý? Holt místo piškotové rolády s tvarohovým krémem a ovocem bude tvarohovoovocný pohár s piškotovými drobečky. Ještě že nehlásím jídla předem.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Udělala jsem smetanovou sýrovou omáčku na noky, dneska strčila do mikrovlnky a noky plavou v kombinaci olej/voda... :(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    87HIGHFLYER: tuhle jsem musela ochutnávat jestli která ze zavařovaček v lednici je houbovka a která kulajda :)

    Ale to je teda hlavně daný tím, že v kulajdě musí stát lžíce.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VOY: kromě toho, že tohle těsto má konzistenci hustší kaše, která by se ti krásně rozplizla po celym hrnci;)
    VOY
    VOY --- ---
    87HIGHFLYER: No tak asi by ti nic nebranilo si ty pomery takhle objemove odmerit a pak z toho udelat regulerni kulaty knedliky a dat je na paracek.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VOY: půl litru mlíka, půl litru polohrubý mouky, lžička soli, 2 starší rohlíky, 2 vejce.
    Z bílků udělat sníh, smíchat žloutky, mlíko, mouku, sůl, nakrájený rohlíky, nakonec přidat sníh. Do vymazanejch hrnků dát tu směs (nechat tak 1-2 cm místo pod okraj, vyběhne to). Do hrnce tak 3 cm vody, dát do toho hrnečky až to začne vařit, přiklopit a v páře dělat 30 minut. A neni to vůbec jedno - tenhle recept funguje vždycky, knedlíky jsou vždycky stejný, nemusíš nic patlat, ladit těsto apod. Plus příprava je tak na pět minut. Já mám radši karlovarský knedlíky, ale tyhle jsou ok.
    VOY
    VOY --- ---
    87HIGHFLYER: Tak kdyz mas ten pomer je celkem jedno jestli je to v hrnku nebo to zmatlas do koule. Mas nejakej osvedcenej recept?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VOY: tak dělej hrnkový a je to:)
    VOY
    VOY --- ---
    87HIGHFLYER: Fair enough, mozna to tak nekdo rad. S tou omackou bysme se nejak poprali, ale ten knedlicek to proste neslo. Ja proste tyhle kulaty spekovy knedliky mam tendenci bud rozvarit na blemcavou kasi nebo je mit moc tvrdy. Ovsem jak to neni zdravy tak to nechci delat moc casto a nemam moznost to vyladit ;-).
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VOY: u nás se dělá houbovka (houbová omáčka) velmi řídké konzistence ( v podstatě je to hustší polívka s knedlíkem)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam