• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ACID
    ACID --- ---
    WEWERKA: víčko na gripper, který je mastný jsem impregnoval vterinakem, ale chce to trochu cvik...
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MIKULAS: Pravda, to bych taky mohla zkusit. Ale mam uz tu ten ASA. Tak si to vytisknu, hodim do toho trosku WD40 a uvidim co to za mesic udela. Kdyz to nezabere, dam tam jeste epoxid. Ted tu mam jen nejake zalevaci, bych musela neco koupit.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    Nekdo tady resil kabely. Muzete me prosim nasmerovat k nejakemu spravnemu dratu pro termistor? vlastni blbosti jsem zlomil kabel a potrebuji to cele postavit znovu a lepe. Budu vdecny za odkaz na konkretni shop co mi to proda.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: uprimne nevim, tenhle dil jsem nechaval tisknout jinde. ale tim ze drzi motor (konkretne tady ten drzak https://www.printables.com/model/346614-ender-3-dual-lead-screw-linear-rail-kit-for-z-axis) a vice-mene ma proti sobe remen tak se tomu uplne nedivim.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    ORBIT: to jo :) ale já ani nevím co je ten problém ... když by se do toho vrralo, nejspíš by se ukázalo, že FDM tisk není vhodná metoda

    A nechci kazit nadšení z prvních kroků ;)
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    MIKULAS: Je super, ze je tolik moznosti jak resit takovy problem
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    WEWERKA: ja bych na tesnost nespolehal, pretri to zevnitr epoxidem a nemusis resit perimetry ani material
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Co to je za ABS že se ti kroutí? Jediný problém s ABS jsem měl u držáku hotendu kde heatblock byl velmi blizko výtisku ( Mosquito fakt není hotend pro Stealthburner) .
    A třeba abs se skelným vlaknem ma glass transition temp vyšší ( ale u 280°C heatblocku stejně dlouho nevydrží 😄).
    Cisty nylon taky nic moc BTW.. Ten má problém s "tecenim" pod tahem ( teplo navic tomu moc nepomůže). A casem vstřebana vzdusna vlhkost sice zlepší vazbu mezi molekulami ale zároveň jej udělá "pružnější" .
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ORBIT: Zatim zadny :) Objednala jsem si ted svoje prvni ASA. Design to urcite bude jednoduchy, jen desticka a trosku zvedle hrany. Proste odkladaci prostor.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    WEWERKA: Asa je takove lepsi abs. Lip se tiskne a min smrdi.
    Ale na vetsi veci to chce nejak zavrit aby se to nekroutilo. Ale nizsi veci bych asi tisknul i bez. Nahod jaky design mas ;)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ORBIT: Tech oleju je vic. Treba mam zasobnik na vazelinu a zespoda se to masti. Nebo rezny olej. Pripadne bych to dala i pod flasticky na olej na retez na kolo. Zatim jsem ASA jeste nezkousela, zkusim, diky za tip.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    WEWERKA: Asi musis specifikovat co za olej mas na mysli. Ale jinak musis prizpusobit tisk tomu aby nepropoustel tekutiny obecne. Doporucil bych spis asa a nechat to ve vyparech acetonu, aby se to slilo dohromady. A vic vrstev nahoru/dolu
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Nevite jak je to s propustnosti PETG a oleji? Chtela bych si udelat podtacek a nechci, aby mi to po case proteklo skrz.
    ACID
    ACID --- ---
    A nezkoušel někdo upečený HTPLA? Tvrdí, že by tam měla být odolnost i přes 100°C, jen je potřeba počítat se smrstenim..
    SPM
    SPM --- ---
    LEXXA: jo, u těch samo domo staveb je nevýhoda, že když to funguje na hovno, tak může člověk nadávat jenom sám sobě :-D
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SPM: Abs se mi taky krouti :)
    Zkusim jak bude cas ten dil pretisknout nylonem a budu doufat.
    Pak uz budto cnc nebo kousnout to a jit do jine tiskarny :)
    SPM
    SPM --- ---
    ORBIT: já v tom enclosure míval něco přes 40°C Ale holt na tom držáku motoru bude víc, protože ty motory topily docela solidně ještě před tím, než jsem se rozhodl vylepšit akcelerace a přidal jsem jim :-D

    teď to teda taky tiskne, pač jsem pustil tu věc co minule. Ale pustil jsem trochu ten větrák, co jsem naštěstí na ten enclosure dal :-D drží se to okolo 37°C, tak to asi něco dělá. Řemen zatím neplandá, tak snad to dotiskne, pak to přetisknu z ABS (konec konců u Y motorů ten držák nejspíš z ABS mám a ten se nezkroutil) a snad to bude cajk :-D
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    SPM: podobná věc se mi stala u prusa mini.
    Muj samo doma enclosure z PUR desek izoloval tak dobře, že se mi natavily plasty co jsou u motoru, tedy tam bylo před 85 stupnu, kdy zacina petg v zaprahu povolovat :D Musel jsem to komplet pretisknout z ASA.
    SPM
    SPM --- ---
    Jinak mám asi rozuzlení vytahaného řemenu :-) Řemen jsem dneska vyměnil, pustil tiskárnu a rána jako kráva při homingu, protože to minulo endstop. Tak jsem na to chvíli koukal a pak jsem si toho všimnul. Jak jsem to zakrytoval a navíc poslední dobou ještě přidával proud na motorech, tak se mi zdeformoval ten plast, co držel X motor. Takže řemen se možná ani nevytahal, ale povolilo se to jak se celý motor pohnul :-) No nic, jdu zjišťovat, jestli mi funguje ta regulace chamber větrákem, aby tam nebylo moc vedro a jdu ten držák zkusit vytisknout z ABS, aby vydržel o něco déle :-D
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    NAVARA: Jj u větších modelů určitě, ale ten motýl nemá žádný infill.
    Zatím rozhodně MMU přidává na hlučnosti. Loading a unloading filamentu je ta nejhlučnější části tisku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam