• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    KALIBAN: minulý týden jsem vyplňoval dva po několika letech a nebyl problem..a to nejsem žádnej Einstein
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KALIBAN: Nejsi dement, jen to držíš obráceně. Z pohledu té poukázky odesíláš ty, Jan Odesílatel, peníze Josefu Adresátovi. Že je to za nějakou zásilku, která šla opačným směrem, to už je irelevantní. Čili když si nad tím člověk sedne a hluboce se zamyslí, tak ten smysl najde... jenže to právě je totální UX fail, hluboce se mám zamyslet nad Kritikou čistého rozumu, ne nad formulářem pro každodenní použití.

    TL;DR: nejsi dement.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    mimochodem u toho googleni jsem nasel tenhle obrazek... a musim rict ze to krasne vystihuje, co si o cesky poste myslim
    a nebo jsem totalni dement a myslim si, ze ten kdo to plati, je odesilatel spatne

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KALIBAN: Budeš to muset dělat výhradně přes mobil - i když máš hned vedle klávesnici, monitor,… ; za mne v mém věku dost nevýhoda, když mi neumožní používat na zadávání dat PC
    PISKVOR: Jen ty pobočky vesměs pouze na poště - takže padá výhoda Zásilkovny vedle v ulici :\ U mne je to 20 minut cesty…
    Mají ale ještě https://www.postaonline.cz/odvozy/odvozbaliku/parametrybaliku, včetně možnosti to za příplatek odvézt pošťákem.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    QWWERTY: ...nebo Balíkovnu (Pošta se probudila do 21. století, wtf)
    Poslat balík - můj balík | Balíkovna
    https://www.balikovna.cz/cs/poslat-balik/muj-balik
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KALIBAN: za sebe doporucim taky zasilkovnu
    "Žádné podací lístky, formuláře nebo štítky. Tiskárna není třeba. Zásilku jednoduše vložíte do systému online na pár kliknutí - přes mobilní aplikaci. Štítek vám vytiskneme na podacím místě."

    tady si vyfiltruj podaci mista a pokud mas nejaky po ruce, tak by jsi asi mohl mit vyreseno
    Seznam výdejních a podacích míst Zásilkovny včetně Z-BOXů - Zasilkovna.cz
    https://www.zasilkovna.cz/pobocky
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    KALIBAN: si udelej vlastni :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    DOBYTEK: ja jsem nasel podaci listek, ale takovej ten cervenej s hromadou kolonek, kde je mimo jiny cislo uctu, ktery na tom podacim neni, jsem nenasel...
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    KALIBAN: v kanclu jsme si tiskli cele podaci listky, na webu jsou sablony, poste je to jedno, hlavne ze jsou tam spravne kolonky
    ADAM
    ADAM --- ---
    KALIBAN: mají to i pro občany. Stačí stáhnout appku do mobilu a rovnou posíláš. Mega easy
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    ADAM: zasilkovna me napadla , ale nejsem uplne eshop, tech zasilek nebude tak moc... asi to zkusim prozkoumat
    ADAM
    ADAM --- ---
    KALIBAN: použij zásilkovnu. Stačí stáhnout aplikaci a můžeš posílat. Je to jednodušší a levnější.

    Jinak dobirkova poukázka se dá tisknout na laserové tiskárně. Ale je to opruz nastavit.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Hele ted jsme nekde resili dobirky, nemate nejakej zpusob, kterym si muzu neco VYTISKNOUT, to nalepit na obalku, zaroven necojinyho vytisknout a to k tomu dat a to potom predat na poste na okynku ?

    protoze se priznam, ze psat to tam do toho podaciho listku cislo uctu je v mym pripade celkem jista cesta, jak to podelat a ty prachy skonci nekde v propasti dejin :)
    CNV
    CNV --- ---
    Objednala jsem po dlouhé době něco z Číny (přes Etsy) a prodejce rovnou připočítal českou DPH. Mám tu zásilku přesto zadat do eCepu nebo ne? Ještě jsem s tou aplikací neměla čest. Nerada bych, aby mi to zdanili dvakrát a ještě si k tomu přidali ten svůj administrativní poplatek.

    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: obrazky jsem kreslil i ups brokerům :D
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    No to jsem fakt zvědavej co se stane.
    Jestli to pošlou zpátky, protože jsem nevyplnil něco co nešlo vyplnit, asi se dost naseru :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OCTOPUSS: Takhle rozdělený balíky jsem naštěstí ještě clil ručně (emailem), kdy celníci neměli problém dostat různý počet faktur, plateb a balíků, dokud to v součtu všechno sedělo.
    Jen se občas ten pošťák musel povzbudit aby to poslal dál - jednou, pro zkombinované větší množství zásilek přes shipito, jsem jim i kreslil obrázek :)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Netuším co to je za novej systém, ale programoval to nějakej kokot.
    Přišla mi SMS s odkazem a kódem zásilky (podle kterýho nejde nic najít - není v evidenci), a že si tam mám vyplnit celní řízení.
    Zkoušel jsem ČTYŘI různý prohlížeče, a ani v jednom se mi nepodařilo přidat další položku (stránka se refreshne), a v telefonu to dělat je hroznej ojeb, protože se to zase zobrazuje jako klasická stránka, a zjevně neudělali mobilní verzi, a v tomhle se teda na minidispleji patlat nebudu.
    Navíc mi americkej eshop poslal ojebávku ve dvou různých zásilkách, takže netuším, jak bych vyplňoval poštovný. Nejspíš by se na mě pošta zahojila dvakrát.

    Fakt geniální tohle, omg.
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    Přišla mi SMS od pošty, že čekám zásilku že zahraničí a její číslo a kód pro vyplnění údajů k celnímu řízení. V minulosti (tak 7-8 let jsem ČP dával plnou moc kvůli proclení dražší objednávky). Teď jsem s schopen udělat na portálu celní správy udělat prohlášení a dodanit DPH sám a neplatit ČP zbytečně 90Kc za "zprostředkování" což je po spuštění celního portálu de facto jen natukani toho samého do jiného interface. Ovšem otázka je, bude to tak fungovat? Čelní správa mě o žádné zásilce nevyrozumela a pokud bych neměl info od ČP nic nevyplnuju (a navíc některé údaje nevím, ty jsem se dozvěděl na ČP portále). Čekám ještě další zásilku a když mi o ní ČP neřekne a já nic nevyplním, oni ji pošlou zpět? Jsem v tomto nějaký zmatený...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    JANEK_MAD: https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=LF8504615743F

    Když si klikneš na to Depo Ústí nad Labem, tak tam dole je kontakt, třeba to tam ještě mají.
    JANEK_MAD
    JANEK_MAD --- ---
    Zdravím,
    Chtěl bych se zeptat, žena objednavala z AliExpress a dnes jsme zjistili, že pošta bez doručení nějaké výzvy pro vyzvednutí zásilek poslala věci asi zpět?
    Je možné podle trackingu zjistit jestli to leží někde ve skladu nebo to letí zpět do Číny?

    Universal Parcel Tracking - Global Package Tracking
    https://parcelsapp.com/en/tracking/LF8504615743F
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    NEVILL: pred mesicem mi prisly dve zasilky uplne v poho, to bude zas nejaky blb na pobocce, ale uz se to resi i oficialnim dotazem z druhe strany :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam