• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAWERICKHonor Harrington, Honorverse a vse okolo
    rozbalit záhlaví
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    Četl někdo Perseverance Andrews sérii od Johna Spearmana?
    Koukal jsem, že hromada lidí tu 3-dílnou sérii k Honor Harrington přirovnává, tak jsem zvědavý, jestli to někdo četl.
    Sám tomu nejspíš dám šanci, má to jen 3 knížky a má to pevný konec, takže to nedopadne jako HH, která se roztáhla na dekádu.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    TYRAEL: Jo, četla. Stát za to stojí, i když mi to přišlo zdlouhavé. Má to otevřený konec, protože
    spoiler: ( #konec tEiF# )
    Manticora a spojenci (vyšetřovatelé ze solárního svazu) sice zničí jeden systém ovládaný MA, ale Dárius zkáze unikne a většina Mantichorské strany si myslí, že od MA už mají nadrobro klid.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS: Dočteno, děj posunut do ledna 1923 PD, kniha skutečně dokončila linku konfliktu se solárním svazem, autor podnikl postavokalypsu a Honor si bere dovolenou. Kniha popisuje podrobněji 4 střetnutí, 2 na začátku, 2 na konci. Nejnudnější nakonec byly pasáže s analytiky/policajty ze solárního svazu, kteří než se rozkývali k akci byl konec knihy.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    jo me to prislo dobry, cetl sem to ted o vanocich, je to tak na pekny odpoledne a ten konec byl dobrej a zase se to trochu posunulo. Holt nezbejva na dalsi mainline honor tam uvidime kam se to posune k zaveru.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SPOILER

    Myslíte, že Ginger Lewisová přežila zkázu Waylandu?

    Konec Spoileru
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DALL:
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***
    no na baru (forum baenu) se to probiralo docela dosti, takze brazek si z toho udelas, ale spis bych se zkusil znovu zacist do samotnych knih, ten zacatek je tam mozna pomalejsi, ale finale se mi hodne libilo a pokracovani - torch of freedom mi hodne sedlo, navic bych reklze to bude hodne zasadni pro dalsi vyvoj

    ***KONEC SPOILERU***
    DALL
    DALL --- ---
    podle harmonogramu co má David Weber na webu, už tenhle rok ani příští nic nevydá.


    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***
    Tentorkát tam Honor skoro vůbec nebyla a po tom krátkém výprasku co dali solariánům z počátku jsem se celou dobu těšil na bitvu ve finále a nic :( Musím uznat že ten způsob seznámení s událostmi kolem torpédoborců a křižníků pomocí debat nad protestem královny ve velení Svazu měl vtip.
    Z vedlejších řad jsem četl jen Saganamiho a do koruny otroků jsem se nedokázal začíst. Není ta situace z úvodu MOH někde detailněji rozebraná?

    ***KONEC SPOILERU***
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    SIRIUS:
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***

    No, na Baen nechodim takže je to překvápko. No a ona část infrastrukty opravdu unikla - Grandelsbane, Hancock, Marsh, Alizon - jsou to soustavy, které sice utrpěly škody během Havenských nájezdů, ale mají dobrou infrastrukturu. A to nemluvím ještě o tom, že tentokrát zůstal nedotčen Bazilišek a Trevorova hvězda. Nehledě na to, že aliance může pořád vyrábět munici u Andermanů.

    ***KONEC SPOILERU***
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS:
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***

    ta aliance zase takove prekvapeni neni, naznaky uz bylo, ani ne tak knizkach, jako hlavne na foru baenu kam obcas sam autor psal par poznamek co timto smerem ukazovali. Co me spis prekvapilo ze odolal a nenechal uniknout vetsi cast infrastruktury/hlavnich postav, kor kdyz mel celkem dobre pripravenou zachranu na posledni chvili ve forme zilwickeho a cachata

    ***KONEC SPOILERU***
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ***SPOILER***MISSON OF HONOR***


    Teda musím říct, tohle jsem fakt nečekala. Poslechla jsem si audiobook rovnou dvakrát, ale pár překvápek tam teda bylo.
    1. Vyvraždění klanu Harringtonů (až na 5 osob, kromě blízké rodiny Honor), Andrea a Mirandy, admirála Mattewse, Fitzgeralda a větší část posadky Hexapumy a 5 milionů dalších byla docela síla.
    2. Předpokládala jsem, že to skončí mírem s Havenem, ale vytvoření nové aliance, teda bylo vážně překvápko...

    ***KONEC SPOILERU***
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ROBIN_SNNS:
    posledni je Mission of Honor, ktera spojuje dej tech trech knizek, a konci to ponekud jinou taktickou situaci na zaver, bohuzel tedy na pokracovani si ted chvili pockame :(

    ***SPOILER***
    znici pouze vlajkovou lod se zminemym admiralem na palube, ne cely operacni svaz
    ***KONEC SPOILERU***
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MAWERICK: No řekněme, ži jim k tomu hodně pomohla Mesa. Rozhodně doporučuju přečíst si poslední tři knížky: At All Costs (Za každou cenu), Storm from the Shadows (Bouře ze stínů) a Torch of Freedom (Pochodeň svobody). Vzájemně se prolínají.

    ***SPOILER***

    Všechno začne, když Miky padne do zajetí a je propuštěna pod podmínkou, že nebude velet proti Havenu, takže ji pošlou do Talbotu, kde v serii incidentů podnícených mesou, je nucena zničit menší solariánský svaz a v odpověď opět podnícená mesou a bez vědomí vlády vyplouvá zastaralá solariánská bitevní flotila věci vyřešit po solariánsku proti Miky která disponuje pouze flotilou bitevních křižníků a dreadnoughtů a do toho se prolíná špionská akce dua Cachat [Kašat], Zilwicki [Zilwický] and Co. přímo na Mese.

    Situace jak je popsaná na konci těch tří knížek je takováto:
    1. Mantichora přišla o domovskou flotilu a tři výborné admirály: Kuzakovou, McKeon a D´Orvilla, a zajala přes sto různě poškozených Havenských SD/P, a Haven v má v týlu ještě dalších cca 200.
    2. V této situaci podniká Mesa útok na centrální soustavu Mantikory neviditelnými loděmi (nepoužívají gravitory) typu Spider.
    3. O tomto výzkumném projektu se dozvědělo superšpionské duo, ale nejspíš nedorazí včas.
    4. V talbotu mezitím v incidentu nastrojeném Mesou vybuchne v Novém Toskánsku loď s cílem shodit to na Mantichoru, což se ne úplně povede, nicméně Solarianský admirál na to sedne a zmasakruje squadronu torpedoborců co to přijely vyšetřit a kterému k tomu ještě pomohla Anisimovna, když vyhodila do povětří místní vesmírnou stanici. Miky se o tom dozví a sebere svůj svaz vyrazí na místo aby ho odkázala do patřičných mezí. Bohužel na ni vypálí a ona ho kompletně zničí. V reakci na tohle se do talbotu vydává bitevní flotila solariánů postrkovaná mesany, nezávisle na centrální vládě.

    ***KONEC SPOILERU***
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    no o veku to imho moc neni... konec koncu HH je treti generace prodluzovani zivota a je ji ted kolik? 60 cca? to je jeste mladatko docela na to ze by se mela teoreticky dozit kolem 200 let...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam