• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MORRIGHANArthur Ransome
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    tedy, měl jsem, doufám, že jsem o ně při stěhování nepřišel :-)
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    MORRIGHAN: jo, to je vono! :-) seriály mám, oba :-)

    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Ja mam doma tenhle film, jestli je to to, co myslis:


    U nas (v CR) jsem ho ale nevidela. Myslim, ze byl ke stazeni na thebox.bz, ale 100% si tim jista nejsem. Ale muzes to zkusit, ja jsem tam ulovila v naprosto priserny kvalite vyborny serial "Swallows and Amazons Forever", coz je paradoxne sloucenina Klubu lysek a Velke sestky :)

    Jeste bych nekde rada splasila ten staricky cernobily serial...
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    Ha! A o filmu Boj o ostrov by někdo nevěděl? Léta ho sháním a marně :-( Ulovil jsem jen nedokonalou zvukovou stopu :-( (českou)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Arthur Ransome: Boj o ostrov
    Pro rozlas upravil Jiří Hromádko. Režie Hana Kofránková.
    Účinkují: Petr Pelzer a členové Dismanova Rozhlasového Dětského Souboru.
    Připravil Čro2 DOMINO 2006 (5x15min.)
    88,5 MB 160 kbps


    http://rapidshare.com/files/32315123/Ransome_Arthur_-_Boj_o_ostrov.zip


    Arthur Ransome - Trosečníci z Vlaštovky
    Pro rozlas upravil Jiří Hromádko.
    Režie Hana Kofránková.
    Účinkují: Petr Pelzer a členové Dismanova Rozhlasového Dětského Souboru.
    Připravil Čro2 DOMINO 2006 (5x15min.)
    92 Mb 160 kbps

    http://rapidshare.com/files/32320389/Ransome_Arthur_-_Trosecnici_z_Vlastovky.zip


    Arthur Ransome: Zamrzlá loď kapitána Flinta

    Připravil Jiří Hromádko. Režie Hana Kofránková.
    Účinkují Petr Pelzr a členové Dismanova rozhlasového dětského souboru (Michal Alexandridis, Veronika Poláčková, Bohumila Brejchová, Jan Medlík, Jana Kratinová, Kristýna Průchová).
    Rok vzniku neuveden.
    Vysíláno : ČRo2 05.03.2007 - 09.03.2007 19:00 (Domino)
    celkový čas : 1:18:03


    http://rapidshare.com/files/32326072/Ransome_Arthur_-_Zamrzla_lod_kapitana_Flinta.zip
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MORRIGHAN: Jo, pečlivě vymytá sklenice a překrýt čistým plátýnkem, aby se snížila šance, že ti tam vleze nějaký plíseň.

    Do demižonu to není potřeba dávat (ale neuškodí), nekvasí to tak dlouho, aby bylo potřeba ohlídat, aby tam nevlezlo něco co tam nemá být, protože se to nestihne pomnožit...

    S ginger ale jsem začala, protože to byla docela dlouho moje obsese, když se tu po revoluci začala prodávat limonáda Canada dry, (to už jsem byla v pubertě), tak jsem byla značně zklamaná, protože to určitě není to co Amazonky pily. Experimentální potřebu jsem si uspokojila, až když se čerstvý zázvor stal běžný v obchodech (a není to zase tak dávno.)
    PRavda, vyměnila jsem to za obsesi anglickým ciderem, který chutná víc jak pivo, než jako francouzský jabčák. Ale to sem nepatří.

    Slabost pro plachtění je taky vinnou těchhle knížek.
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    S jídlem začala Zuzana! ;)))

    Ucha na hrnci jsou dobrej argument. Táta vždycky jen tvrdil, že hrnec prostě rychleji vychladne.
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Ja myslim, ze by se to melo zarazit o ty ucha na hrnci, ne? Muzem to nekdy vyzkouset, ale nevim, kdo se pak na jare bude pro ten hrnec potapet :)

    To jsme tu diskuzi zacali pekne od jidla... :)
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    Výborně, počkám si, co z toho Morrighan vznikne a pak o to budu žebrat ;)

    My jsme se jako malý (s mámou) pokoušely rekonstruovat Hot pot, tedy to, co se Vlaštovkám v Zamrzlý lodi propadlo do jezera. Bylo to fakt dobrý, uvařily se brambory a mrkev a slitý se to smíchalo s hovězí konzervou. Hlavně ten rosol udělal pěknou omáčku. A nějak se to dokořenilo, ale už nevím, jak. Od tý doby, co je ve všech masovejch konzervách patnáct procent vepřový kůže a vůbec žádnej kus masa, kterej by vypadal jako maso, už to nevaříme :(

    Nikdy jsme ovšem neudělali "Mythbusters" pokus, zdali se horkej hrnec opravdu dokáže propálit ledem a zahučet do vody. To by se mělo.
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Hmmm, to zni skvele... A pri tom kvaseni to nechavas normalne otevreny? My mame nekde doma demizon s takovou tou trubickou v hrdle (pouzivali jsme to na bezinkovy vino), tak mozna ho zase vyzkousim :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jéééé. Jeden z mála zbožňovaných autorů mého dětství, který se dá číst i v dospělosti.

    Recept na zázvorové pivo Pirátský grog.

    300 g čerstvého zázvoru
    4 l vody
    450 g cukru
    Citrony
    vinné kvasinky a živná sůl - mají ve vybavenějších drogeriích.

    Oloupat a nastrouhat zázvor, smíchat vodu s cukrem a zázvorem v okurkové láhvi či větším kanystru. Nasypat tam zázvor a citron - buď v podobě šťávy a nebo pokud zainvestujete do bio citronů, tak plátky s kůrou. Kvasinky nechat vzejít v troše oslazené vody - jako kvasnice, přilít do láhve a nechat 1-3 dny pracovat. Popřípadě to asi jde nechat kvasit déle, pak se z toho stane "zázvorové víno" ...
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Shiver my timbers, tak vás tu vítám!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam