• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    Piráti.czprosíme účastníky debaty, aby se zdrželi vulgarit a osobních útoků alespoň na úrovni některých slušnějších klubů tady na NYXu (nereagujte na ID DANYSEK a VYHULENY_UFO jsou to trolové)
    Veškerý gaychat patří do druhého klubu, zde bude smazán.
    homepage - www.pirati.cz | twitter - 
    @PiratskaStrana | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
     
    Automaticky detekované klikatelné hashtagy pro lepší organizaci obsahu jsou v tomto klubu vítány - příklady: #praha #volby #koalice #privacy #media apod.
    rozbalit záhlaví
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN: má to jinak 3 díly, zbytek najdete na YouTube Pirátů.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Když jsem si to pustil, tak jsem měl pocit, že na volebním lístku SPOLU je ODS, TOP09 a KSČM. Tak jsem si to stopnul a vrátil a podíval se pořádně, žel tam komouši nebyli. Škoda.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Když to video dokoukáte, a já chápu že udržet pozornost 2 minuty je dnes už skoro nadliský výkon, tak na konci je claim "Nebuď cringe jako tenhle sitcom". Tím je to myslím celkem jasně ukotveno v nějakém kontextu.

    Bobrokachna dobrá :) jinak je to naprosto strašný, takže dobrá práce.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Za mě je to video dobrý. A u SPOLU škoda rány, která padne vedle.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    NECROMAN: Upřímně? Cringe v tom vidím daleko méně, než je populární tvrdit. Jakože docela obstojný pokus o (mizerný) sitcom, ale prostě je to celkem solidně udělané a je to cringe daleko méně než libovolných třicet vteřin Babišova projevu, nebo Alenka na TikToku. (Nebo ta věc samozřejmě že jsem Pirát... ta dávala smysl, ale cringe byla hrozně, protože to bylo dost amatérské).
    KEB
    KEB --- ---
    NECROMAN: no nevim, ale bobrokachna je dobrá
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HOWKING: myslíš tohle? To je cringe záměrně :)
    Korzárovi - 1. díl
    https://www.youtube.com/watch?v=bzG1RH2yxfM
    KEB
    KEB --- ---
    Jo na ČSFD na mě pořád vyskakuje Gregorová s jmenotamnema a obličej je jak generovaný AI a přejetý filtrem level Alena. To byl záměr?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    XCHAOS: zase tak špatně na tom nejsme
    Eurovolby 2024: Přehled volebních spotů stran
    https://www.novinky.cz/clanek/volby-eurovolby-2024-kampan-spoty-40473098
    Asi nejprofesionálnější jsou podle Kubáčka klipy dvou vládních uskupení, jež mají nyní podle průzkumů nejvyšší preference - Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a Pirátů.
    „Ten pirátský měl celkem jasný příběh, říkal, co chce, co odmítá. A pak k tomu nejblíž byla koalice Spolu,“ poznamenal Kubáček.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONCKA: no jo, některý tyhle pokusy vždycky odeženou víc voličů, než zaujmou... to máme od začátku...
    KEB
    KEB --- ---
    HOWKING: odkaz? Ať se taky poucim!
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HOWKING: BTW která strana nemá nějaké scringe video? Asi holt nejsi cílovka, stejně jako já, ale já narozdíl od tebe neztrácím z PR politickýma videama čas :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tyve po tom čistě konfrontačním videu, co jsem teď náhodou shlédl na YouTube bez jakéhokoli politického obsahu jsem si vaši volbu rozmyslel. To byl fakt cringe.
    SALE
    SALE --- ---
    [Anarchistický festival knihy 2024]

    Anarchistický festival knihy 2024 Praha | Program
    https://www.anarchistbookfair.cz/program



    Sobota 17:00 - 18:30, Sál Bakunin

    / Sypeme písek do soukolí dohledového kapitalismu / IuRe

    Pojem kapitalismus dohledu je s námi již deset let. Americká profesorka Shoshana Zuboff jím popisuje proces, kdy jsou masově shromažďovaná osobní data využívána k cílení reklamy. Ta ovlivňuje naší vůli nakupovat, často věci, které vůbec nechceme ani nepotřebujeme.
    Zástupce organizace IuRe (Iuridicum Remedium), která se jako jediná v Česku dlouhodobě zabývá ochranou soukromí a pořádá třeba Ceny Velkého bratra, v návodné přednášce vysvětlí, jak vytvářet co nejmenší datovou stopu - a chapadlům cílené reklamy se tak co nejvíce vyhnout.

    Iuridicum Remedium - IuRe
    https://www.iure.org/
    RADIQAL
    RADIQAL --- ---
    NIEKT0: Ja zas slyšel, že vubec nepřijede.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    RADIQAL: A kde si to pocul? Ja dufam ze az tu bude, tak bude akcia...
    RADIQAL
    RADIQAL --- ---
    Co je to s tou radou PÍnstitutu, že jim je za tězko pozvat Doctorowa jako spíkra? Prej moc radikální nebo co… jsem zaslech. Tak se ptám. Pro kamaráda, samozřejmě.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    HONCKA: Souhlasím s tím, že

    a) na platformu pro dementy (X) mám o dost nižší nároky, žumpa X snese všechno,

    b) v jejím případě (kšeftování s titulama, podivný nakládání s erárem, hrozící střet zájmů skrz byznys pana manžela, publikování v predátorských časopisech) škoda rány, která padne vedle,

    c) a upřímně – jsem asi špatný člověk, ale představa, že Piráti něco málo vrátěj STANu za podraz z roku 2021 mě vůbec nepohoršuje.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DOCKINEZ: akorát je rozdíl dát dementní anketu, nebo rozhovor podpořený nějakými argumenty
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Za mě pošťouchnutí do Danuše dobrý. A není v tom sám, přidal se i pan Peksa.

    A jsem za to rád. Kdy jindy by se mělo křičet, když ne teď? Po volbách už bude pozdě.

    Peksa: Ať si Nerudová nechá své šejdířské praktiky pro sebe. Dělá ostudu české vědě - CNN Prima NEWS
    https://cnn.iprima.cz/peksa-at-si-nerudova-necha-sve-sejdirske-praktiky-pro-sebe-dela-ostudu-ceske-vede-436374
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam