• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIVarime pro deti a tehotne, aneb at nam to pekne roste!
    Recepty, tipy atd na vareni pro zminenou skupinu..
    rozbalit záhlaví
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ADELHAIDA: hezky od podlahy, těsto (ale jednu várku už mají předpřipravenou, aby nečekali), sugo, do začátku musí všechno do misek připravit sami (nakrájet, rozdělit) - až pak v průběhu kurzu jim případné doplnění misek chystají lektorky, aby se už nezdržovali.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TRISSIE: Já to tam nějak nemůžu najít - vyráběj i těsto a třeba to sugo? Nebo jenom vyvalujou a zdoběj? Díky.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRISSIE: mmch z dneška perlička - bez výjimky tam měli doprovod pubertální kluci, kdežto malé osmileté holky tam byly samy :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Hlásím velmi pozitivní zkušenost s dětskými kurzy vaření od Chef Parade:
    Dětské kurzy vaření - Škola vaření | Chefparade.cz
    https://www.chefparade.cz/cs/kategorie/kurzy/detske-kurzy-vareni

    Dneska jsme s nejstarším absolvovali pizzu a bylo to totálně na pohodu (a jsem děsně přežraná z ochutnávání :-)

    Kurs je koncipovaný tak, že rodič buď může dítě předat a pak vyzvednout, nebo zůstat na místě - a podle potřeby buď sedět a pít kafe, nebo dítěti asistovat / vařit s ním (tzn. i plaché a stydlivé dítě si to užije). Na tu pizzu byly sice rozepsané oficiálně druhy pizzy, které se měly dělat, ale reálně tam byla spousta misek se vším možným a každé dítě si ty svoje čtyři nebo kolik stihlo pizz mohlo udělat naprosto po svém, ať už tvarem, nebo obložením. Žádné bazírování na tom, co a jak na pizzu patří (moje dítě si udělalo sugo bez cibule, jedna holčička trvala na tom, že bude používat pouze kečup), cílem bylo, aby si to děti užily a podle chuti mohly experimentovat. Jo a na "zbytky" jsme rovnou fasovali krabice, takže doma měli taky radost.

    Už se těším, až tam půjdu s holkama, které taky dostaly voucher - zvažují street food nebo sushi.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LADY_MYSKA: mám ji, používám, a dítěti bych ji nedávala. Plánuju ji pořídit dětem tak nějak v patnácti, nebo možná na cestu z domova. Moc ukecaná a moc cílící na to, že si to člověk řeší ve vlastní domácnosti.
    GALE
    GALE --- ---
    Ještě mě napadlo Škoda nevařit, ale v ruce jsem ji taky neměla.
    Škoda nevařit : kuchařka plná hudby - knihobot.cz
    https://knihobot.cz/b/5798310?gad_source=1
    GALE
    GALE --- ---
    QUANTI: Hledala jsem úplně jinou kuchařku, ale tohle na mě vyplivla reklama a nevypadá úplně špatně. Rozhodně zaujme a dle tortily na obrázku bude současná.
    Kuchařka pro teenagery - Julie Kučerovská | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://m.kosmas.cz/knihy/243728/kucharka-pro-teenagery/?gad_source=1
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    QUANTI: ne, vazne, vyzkousela bych podstrcit, treba by si vybrala a zacala zkouset a experimentovat. Zase te “omacky” okolo receptu by ji mohla pomoci
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    QUANTI: tak vis jak, co se v mladi naucis :-)))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LADY_MYSKA: Jako z tý vařil spíš muž :) mám ji, zdědí ji, o tom žádná, ale zatím mi přijde ještě trochu moc komplexní.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Ja doma dostala tuhle
    Velká česká kuchařka - kolektiv autorů | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/velka-ceska-kucharka-217808
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    QUANTI: a co kucharka pro dceru? Je fakt, ze jsem ji dlouho v ruce nemela, ale predpokladam, ze jednoduche jidla obsahuje a slozitejsi jsou pekne poprane, cemu se venovat pri vyberu, na co dat pozor .. treba nevyuzije hned, ale postupne
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    QUANTI: Co třeba šunkofleky? Vlastně dost jednoduchý, ale kombinace vaření a trouby by mohla uspokojit potřebu opravdovýho vaření? :)
    ULO
    ULO --- ---
    Asi pro mladší kategorii, ale doporučila bych tu dětskou kuchařku Deti vari cely rok. Je skvele udělaná, obsahuje postupy a návody. Jídla jsou řazena podle rocnich období od všeho trochu, koláče, řízky, minestrone, birjani, pomazánky, saláty… navíc jsou tam tipy na různé aktivity.
    Pro osmiletou dceru ideální, zatím jsme ale jen společně podle ni pekly. Problém není v kucharce ani u dcery, ale já nějak nemůžu najít dost klidného času na to ji do toho vpravit. Budu si to muset naplánovat.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: tak smažený (rýžový) nudle :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: My moc rýži nevaříme, ale zkusím si na to příště vzpomenout.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: a smazenou ryzi se zeleninou u vas jite? Se zbytkem ryze od vcera je to relativne jednoduchý a rozhodně vic fancy nez vajicka na slanine nebo hemenex (i kdyz takovej hemenex... mnam 😀
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    (akorát nevím, jestli projde ten název :)) leda bych to koupila "do foroty" pro mladšího a nechala ji pirátit ;))

    TRISSIE: na první dobrou mě zaujal "normalizační salát" :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: to druhý. Reálně ještě samostatný obědy/večeře pravděpodobně nějakou dobu nebudou aktuální.

    Díky za tip, mrknu!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRISSIE: jinak už jsme ji i otestovali, vybral si rybu s hranolky (klasické fish and chips) a nebýt toho, že jsme začali pozdě (v sobotu míváme "family movie nights"), takže jsem musela zasahovat kvůli zrychlení procesu, věřím, že by většinu zvládl sám. Samozřejmě pod dohledem, furt je to vrstva prskajícího oleje, ale tak i s tím se musí naučit pracovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam