• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OBRIENBPM & RBMS systemy v praxi
    OBRIEN
    OBRIEN --- ---
    vecer se na to mrknu
    KTV
    KTV --- ---
    cau mam otazku z drools. Potrebuju v drools zjistit jestli kolekce A obsahuje aspon jeden prvek z kolekce B. Priklad:
    class Context{
    ...
        getChildContexts() {
            ... vrati v kolekci vsechny subkontexty a samo sebe ( _this_ )
        }
    }
    
    class LineItems {
        List<Context> parentContext; ... kolekce urcujici do kterejch vsech kontextu ten lineItem patri
    }
    
    no a ted samozrejme bych rad udelal v pravidle "dej mi lineItemy ktery alespon castecne patrej do tohodle kontextu a jeho subkontextu" (tj. maji alespon jeden parentContext kterej patri do toho podstromu). V jave jsem to delal tak, ze normalne for cyklus. Kazdopadne jak to prepisu do drools? zkousel jsem:
        when
    		LineItem($contexts: contexts)
    		Context(childContexts contains $contexts)
    	then
    		System.out.println("kuku");
    

    ale problem je zrejmej - jak childContexts tak $contexts jsou ArrayListy takze on ceka ze v tom Listu childContext bude jako jeden jeho prvek celej list $contexts ... potreboval bych to nejak splostit nebo dodat operator containsAtLeastOneFrom
    OBRIEN
    OBRIEN --- ---
    Nevim jak siroke publikum tady na NYXu bude, ale proc to nezkusit. Pouzivate nekdo BPM nebo RBMS systemy? Osobne pouzivam jBPM a Drools jedna pro svuj soukromy projekt a pak jako konzultant pro dve organizace (finance a logistika).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam