• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SATANAS666Ninjutsu aneb bushido jinak (historie a dříve používané techniky)
    SATANAS666
    SATANAS666 --- ---
    IMRIK: Ja myslim, ze se tve "kostce" neda absolutne nic vytknout.:) Asi bych uvital, kdyby lide byli aspon trochu seznameni s timto kodexem, osobne si myslim, ze by to prispelo minimalne k urcitemu zlepseni spolecnosti.(nepocitam japonsko, kde jsou s bushidem seznameni a nutno rict, ze je videt i urcita slusnost mezi lidmi)
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    To je ta odpověď, kterou jsem chtěla slyšet, abych tomu porozumněla :-) Děkuju.
    IMRIK
    IMRIK --- ---
    Podle mě se to určitě nemusí využít jenom v "bojovém módu" při tréningu. Samuraj (nebo lépe bushi) taky neměl jasně rozdělené že "teď mám souboj, teď jsem válečník a teď ho nemám, teď jsem já nevím, třeba obchodník" ^^.
    Ostatně jak píše i Carnaque a co se překrývá s tím, co píše zenový mistr Seung Sahn v "Zenovém kompasu" - je spousta lidí, co si dokáže vytvořit nehybnou mysl při meditaci v zazenu, ale jakmile s ním skončí, tak zmizí. To je podobné - buď bereš bushidó jako určitý kodex, nebo ne.
    Samozřejmě není třeba to vše brát doslova, ale "číst mezi řádky". "Umění války" nebo "Kniha pěti kruhů" taky popisují bitevní / soubojovou taktiku a strategii a přeci se dají použít i v každodenním životě/ v obchodních stycích (a tím nemyslím, že nepohodlnému obchodnímu konkurentovi urveš hlavu ^_- ).

    Možná trochu dlouhý příspěvek, a zároveň jsem nemluvil o ničem moc do hloubky, ale pak bych se asi až zbytečně rozepisoval, nicméně to je v kostce moje odpověď. Něco čemu se říká "mysl válečníka" se dá použít nejenom v čistě bojové situaci, ale i v každodenní.
    CARNAQE
    CARNAQE --- ---
    MALAKK: Nerozumim otazce. Co konkretne je nepouzitelny? Myslim, ze je to praktikovani ZENu. S tim se da vyrovnat celkem dobre, ne? Doufam, ze tomu kodexu rozumim. Krome tech blesku misto oci, teda...
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    Hmm... "Cesta válečníka"... Ale pro současné Čechy to zní dost nepoužitelně. Jak se s tím vyrovnáváte? Je to něco jako "inspirace", "teoretický základ", nebo existuje nějaká "evropská varianta?" :-) Nebo to platí tehdy, když je člověk "v bojovém módu", tj. na tréninku, nebo bojuje?
    CARNAQE
    CARNAQE --- ---
    "bushido" je "kodex" bojovnika. pisou tam takovy veci jako napriklad ze...:

    -Nemám otce ani matku, mým otcem a matkou je Nebe a Země.


    - Nemám žádný domov, můj Tantien je mým domovem.


    - Nemám žádný majetek, mým majetkem je učenlivost.


    - Nemám žádnou zbraň, nepřítomnost žádostí je mou zbraní.


    - Nemám žádné nepřátele, mým nepřítelem je moje nepozornost.


    - Nemám žádné plány, chycení se první príležitosti je mým plánem


    - Nemám žadnou strategii, neubližování a ochrana života je mou strategií.


    - Nemám žádné brnění, dobrosrdečnost a spravedlivost je mým brněním.


    - Nemám žádné zásady, přizpůsobení se situaci je mou zásadou.


    - Nemám žádný zákon, sebeobrana je mým zákonem


    - Nemám žádnou taktiku, střídání Yin a Yang je mou taktikou.


    - Nemám žádný zvláštní talent, vynalézavost je mým talentem.


    - Nemám žádnou božskou moc, čest je mou mocí.


    - Nemám žádný hrad, neoblomná vůle je mým hradem.


    - Nemám žádné přátele, vlastní duše je mým přítelem.


    - Nemám tělo, moudrost vyvstávající z pochopení principů je mým tělem.


    - Nemám končetiny, rychlost je mými končetinami


    - Nemám oči, blesky jsou mýma očima.


    - Nebudu se snažit dělat zátraky, pravda bude mým zázrakem.


    - nemám žádnou čarovnou sílu, můj charakter je mojí čarovnou silou


    - Nemám život ani smrt , AÚM je mým životem a smrtí.
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    Ahoj :-)
    Dá se tenhle klub ještě nějak vzkřísit? Zdá se mi, že jste skončili dřív, než jste začali...
    Pokud je ještě vůle, tak bych to zkusila nejdřív s otázkou, jelikož se o bojová umění zajímám velice krátce, co přesně je míněno termínem "bushido" a kde se to vzalo?
    SATANAS666
    SATANAS666 --- ---
    AINI: moc pěkné, zkusím se zeptat mistra...případně bych dal vědět, zná mnoho dalších lídí zabývajících se bojovým uměním.
    AINI
    AINI --- ---
    Teď malá reklama:
    Ráda bych vás tímto informovala o nově vznikajícím conu zaměřeném na tanec a další pohybové aktivity. Více najdete na http://www.movecon.wz.cz .

    Přípravy jsou teprve v počátcích a tak se na vás obracím s prosbou o pomoc. Pokud by se někdo z vás akce rád účastnil, stále hladám přednášející pro různé přednášky a workshopy. Pár témat, která ještě nemají zastoupení jsou pro inspiraci vypsána v sekci spolupráce. Pokud vás ale napadne něco dalšího, co by se na akci hodilo a myslíte si, že o tom máte ostatním co řít, budu ráda když se ozvete.

    Jakékoli další reakce na plánovanou akci jsou vítány.

    Díky
    SATANAS666
    SATANAS666 --- ---
    PEJR: Pokud si z Prahy máš to dobrý, poboček je tam víc. :)
    PEJR
    PEJR --- ---
    SATANAS666: kam a kdy bych teda mel prijit na trenink?
    SATANAS666
    SATANAS666 --- ---
    PEJR: No nicméně k tvému dotazu...na ninjutsu, pokud ho cvičíš správně, sílu nepotřebuješ. Když ji pak použiješ, akorát to dodá trochu "šťávy" :-D. Ninjutsu je dobré pro sebeobranu, neb tě naučí jak využívat i bolestivé body na těle. Je to určitě dobrá sebeobrana...jinak bych doporučoval i Kung-fu WT, taktéž výborná sebeobrana
    SATANAS666
    SATANAS666 --- ---
    PEJR: ??? Teď trochu nechápu. :)
    CYBEROOS
    CYBEROOS --- ---
    to rozhodne udelam : )
    SATANAS666
    SATANAS666 --- ---
    CYBEROOS: nj, s tím neporadím, ale určitě být tebou ty dvě hodinky ze svého času ušetřím a podívám se
    CYBEROOS
    CYBEROOS --- ---
    Nn ale uvazuju o tom, horsi to je ale s casem : /
    SATANAS666
    SATANAS666 --- ---
    CYBEROOS: Chdíš tam už?
    CYBEROOS
    CYBEROOS --- ---
    Ano, prave to mi udelalo velkou radost, momentalne bydlim v Michli
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam