• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BATEAUPerličky z překladů
    Narazili jste na zajímavé příklady, které vyplodili někteří lidé a které jsou spíše k zasmání?
    Hoďte je sem. Pokud možno, uveďte původní i přeloženou verzi (a nekdy radeji asi taky spravne prelozenou verzi ;)).
    rozbalit záhlaví
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    BALAENA: Nemusí to být v měřítku 1:1.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    NELLAS: ale na hodně velkej krk...

    podle Wikipedie:
    Losos obecný obvykle dorůstá 70 až 90 cm.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ZCR: OK, tak to si jen pletu termity, pardon :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    NELLAS: aha, já si nebyl jistý, jestli je to tohle id - to je tuším vypalované, a to teda myslím scrimshaw není, ale gravírování je taky rytí
    ZCR
    ZCR --- ---
    NELLAS: (scrimshaw?)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: Mně teda naskočila asociace na Matheu a její gravírované (doufám, že jsem si nepopletla termity!) šperky. A že by losos nemusel vypadat úplně špatně jako přívěsek.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    MART1NKA: Titulkář omylem ukročil až příliš daleko do minulosti :)))

    "The word gravlax comes from the Northern Germanic word gräva/grave ('to dig'; modern sense 'to cure (fish)') which goes back to the Proto-Germanic *grabą, *grabō ('hole in the ground; ditch, trench; grave') and the Indo-European root *ghrebh- 'to dig, to scratch, to scrape',[3] and lax/laks, 'salmon'." (wiki)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KAERI: a tak kdyz jde gravirovat na ryzi, proc ne na lososa? :-)

    KAERI
    KAERI --- ---
    MART1NKA: To bych docela ráda viděla. Ne ten film, ale toho lososa :)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    V telke romanticky skandinavsky film a chlap hovori zenskej: umim skvele udelat gravirovaneho lososa.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    NELLAS: Což o to, lenochodi jsou docela roztomilí, ale mohou skutečně vyjádřit konsent?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Prý oficiální titulky Netflixu, Blown Away, season 3.

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Takže jako druhý drink mám čekat šampaňské?

    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    VANEK: boží
    VANEK
    VANEK --- ---
    MORMEGIL na Okounu upozorňuje:

    Srdíčko a Mňamka na ČT :D| TV program – programy více než 100 televizních stanic
    https://tv.seznam.cz/program/64349507
    má strojový překlad (?) bůhvíodkud

    Vy jste Umasou přizpůsobuje oblíbenou obrázkovou knihu Tatsuya Miyanishi o Tyrannosaurovi, který sám přichází přes Ankylosaurusovo dítě, a říká: "Gao! Omae Umasou Dana" ("Rawr! Vypadáš chutně.") Přestože původně chtěl dítě jíst Ankylosaurus, Tyrannosaurus nakonec přijal "Umasou" jako svůj vlastní
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Syn se dívá na Teorii velkého třesku s českým dabingem. Čtvrtá série, sedmnáctý díl, Sheldon právě běduje, že bude muset jíst haggis a krvavý pudink.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ROBIN_SNNS: Když etymolog zvítězí nad překladatelem.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    "Letadlo aerolinek United Airlines ze San Franciska se 139 pasažéry a šesti členy posádky přistálo na letišti v jižním Oregonu v pořádku krátce před pátečním polednem. Během inspekce ve vzdušném přístavu se ale přišlo na to, že postrádá panel vnějšího pláště."

    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/letadlo-boeing-737-800-vnejsi-plast-porucha-oregon-usa.A240316_071042_zahranicni_hovo
    EGERIS
    EGERIS --- ---
    MORMEGIL: Domrvené je to celé (Kiiche, tis, tlen, Orfej cafe, šifer garde nand…). Je to už pár let staré, do té hospody jsem chodil před covidem na obědy a nikdy jsem neměl potřebu otevřít jejich leták, až přesně před čtyřmi lety…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam