• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ASHRAKSebeobrana a sebeochrana - teorie a praxe
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Zaptám se i zde:
    Sháním informace k tématu "boj/napadení nožem". Nějaké slušné kanály na YT, nebo klidně text na netu?

    Nejde o snahu se něco učit (než mě z toho někdo začne podezřívat), nehledám videa na efekt. Spíše celkově o problematice. Jaká je šance se ubránit, jaký je reálný scénář napadení nožem, jak je to vše rychlé,...

    Klidně PM.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    BRUKEV: 12", tj. asi 30 cm. Zadny kyj to neni, ale porad lepsi nez hola ruka ;-).
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    NELDOR: kolik to má vytažené???
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CYBERKOTLIK: Tak jasne :-). Jinak ESP dela myslim nejmensi asi 16" (17 cm ve slozenem stavu), nebo se mi aspon mensi nepodarilo dohledat... Ten co jsem linkoval je asi 12" (12 cm ve slozenem stavu).
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    NELDOR: kaleny nerovna se velky - esp dela i celkem malej obusek:) ja se ho mel treba v kapse od krivaka jeden cas a uplne vklidu.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    NELDOR: Hezký ! Útočník asi může bejt rád že tam maj jen udusanou hlínu a ne beton nebo asfalt :-)
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    GONDAR: Tady je neco podobneho: http://www.colosus.cz/teleskopicky-obusek-perfecta-cerny/

    GALENIUS: Na vylamovani dveri to asi nebude, ale zase to snadno strcis do kapsy kalhot nebo bundy, a na to, abys tim nekoho pretahnul, to imho taky staci - a jestli se to trochu o neci lebku ohne, tak holt koupis novy, no... Nevim jestli ma pro beznyho cloveka, ktery nedela ani u policie, ani u nejake ochranky, uplne smysl porizovat si velke kalene obusky, ktere pak clovek musi nosit na opasku, aby je mel po ruce. A zrovna ted v zime to pak ma beztak na tom opasku schovane pod bundou, ci kabatem, a tim padem to taky neni tak snadne v pripade nutnosti vyndat... Tuhle hracku mas v kapse bundy, ruku mas v zime v kapse bezne, takze v pripade potreby proste jen vyndas ruku z kapsy a muzes s tim hned nekoho pretahnout...
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    GONDAR: Nebude to zase fest křehké? Když to porovnáš s kalenými obušky od ESP? Aby to nebylo na jedno použití.
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    ANARCHY: skvely, diky.
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    pripadne 35" (nebo kratsi) sjambok:
    Příslušenství : SJAMBOK 42", bič
    http://www.nuz.cz/cz/eshop/noze/prislusenstvi/sjambok-black-42-00-in-detail
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    zdravim. tusi nekdo, jestli jde v cz koupit teleskopicky obusek asp p12 ? chci neco ultra-lehkyho na kazdodenni noseni. tenhle ma 145g a nemuzu ho v ceskych shopech objevit. vlastne by mi nevadil z evropy/odkudkoliv ze sveta (pokud najdu shop, ktery posila do cz). mate zkusenost, jestli delaji problem na poste/na celnim uradu?
    SMILE_DOG
    SMILE_DOG --- ---
    kazdopadne 'prosty rozum' ...sedi ;]
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    JENNE: tak jsem si to myslel stejně, jen mě ostatní odrazovali, že to nemůže být tak jednoduché :-D.. Jinak je to stejné i v našem ju jitsu
    JENNE
    JENNE --- ---
    COUDAK: velmi prakticky :))
    ad voda...ve spojeni s WT to pomerne smysl dava- prizpusobit se protivnikovi, voda dokaze plynout - obrana, kdy nejdu silou proti protivnikovi, vyhnu se, absorbuju, lepici ruce. A voda dokaze zaroven i nicit - coz je dalsi princip WT - jeli cesta/skulina volna, uder..pronasleduj .. obcas se vyuzije energie protivnika..

    (on to v tom citatu, kdyz si ho clovek najde cely, i vlastne rika - Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it. If nothing within you stays rigid, outward things will disclose themselves.).
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    JENNE: tak ono je to jedno, v podstatě aiki i moje ju jitsu vzniklo v dobách války, nejrychleji zneškodnit a věnovat se dalšímu. Teď se z toho vynechavaji smrtící údery a chvaty a nechává se protivník jen zneskodnen... Náš Mistr nás například učí zpacifikovat protivníka tak, abych měl minimálně jednu ruku volnou na obranu před dalším soupeřem a nebo přivolání policie či sanitky pro protivníka..

    Btw citát od Lee ho buď jako voda.. Zkoumal jsem to velmi dlouho a doteď nechápu jak přesně to myslel..
    JENNE
    JENNE --- ---
    SMILE_DOG:
    ad podobnost nekterych technik, vsak Aiki a WT jsou oba "voda element", ne? :).. (u nas obcas deklamovane "be water, my friend " B. Lee :))
    Co se tyce utok/obrana, neutocime prvni (ale WT je o tom, ze jde obrana a utok zaroven, neoddeluje ji a ta utocna cast je dost tvrda, obcas se mluvi o nekompromisni sebeobrane), ucime se i psychologii boje, eskalace/deeskalace....

    ad zneskodneni utocnika - Aiki ma nektere techniky dost drsne, pokud by je clovek dotahl do konce, tedy i na vlastni telo pocitove vyzkousene..(viz i Tvuj prispevek nize)

    Cimz chci rict, ze bez ohledu na bojovy styl, kazdy obsahuje pomerne dost drsne techniky a v realnych situacich to je na kazdem z nas (a mozna o tom, co uz umi, zacatecnik hure kontroluje utocnika a sebe), jestli reaguje situaci primerene .. Samozrejme, vyhnout se konfrontaci je vzdycky nejlepsi, pokud to jde...

    Ja nevim, jeslti to je nutne o duchovni ceste, u mne a spouste jinych to je o prostem rozumu a urcitem chovani.
    Ono je nakonec asi jedno, jak to nazyvame..
    SMILE_DOG
    SMILE_DOG --- ---
    tak to stihas dost, to je dobry...hodne zajimavy, dival jsem se na par videi a dost husty teda! nektery techniky mi prijdou v zaklade s Aikido stejny, vidim tam hlavni rozdil ze po boji s EWTO zustane utocnik zneskodnenej, rozbitej na kousky, ze? hodne a uderu a nahle zrychleni, urcite smrtici zalezitost bepochyby... a asi i ohodne rychlejsi cesta k obrane

    Aikido je spojeny s duchovni cestou, ja treba delam zenbudhismus a Aiky je vlastne zen (hara) v pohybu a utocnik ma zustat nezranen takze si vlastne cistis karmu, absolutni respekt k vsemu zivemu a to vse bez pouziti sily, takze i stara babicka by se mela ubranit jakekoliv prevaze sily...ale jak jsem to procital tak tak EWTO je taky proti nasily a uci neutocit prvni..takze souboj Aiki vs. EWTO by pravdepodobne skoncil pozvanku na caj ;D

    pochopil jsem to aspon trochu?
    JENNE
    JENNE --- ---
    SMILE_DOG: souhlas, rozhodne zalezi na uciteli (plati vsude, bez ohledu na druh BU, a kazdemu z nas sedne urcite neco jineho, pro mne je dulezita i ta atmosfera treninku, aby to nebylo prkenny az beda...coz asi u vas neni, podle toho, co pises :)..

    Delam EWTO (neziju ale v Cechach, takze ceskou "scenu" EWTO neznam)..
    5treninku tydne (stiham 3-4 tydne, pokud zrovna jako ted nelezim z pochroumanym lytkovym svalem, holt vek a blbost si zada sve), 3-4treneri (obcas zaskoci nekdo z jinych skol), kazdy jine "zamereni", jeden dela klasicke tradicni WT; 2-3treninky jsou smerem MMA (nekdy vice a nekdy mene), boxovaci drilly,sparingy, realnejsi situace (na zemi/zbran/stres/vice lidi atd); jeden trenink je o formach, aplikace technik z forem..
    Takovy prechod mezi obojim...
    Tahle smes mne dost bavi.. a lidi kolem nasi skoly taky a to je asi hlavni :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam