• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAJJAKVyvracení konspiračních teorií

    Přistáli někdy lidé na měsíci?

    33 hlasy od 33 respondentů

    1.) Pokud chcete rozebrat nejake tema, dejte mu nejaky uvod do diskuze jiny nez jen odkaz na dlouhy clanek nebo video...
    2.) odkaz na clanek nebo video by mel byt jen jako zdroj ze ktereho cerpate, obsah prispevku musi vzdy obsahovat popis v cestine jako jakysi vytah o co v clanku nebo videu jde
    3.) priklad spravne vlozeneho tematu k diskuzi zde GORG:
    rozbalit záhlaví
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    v podstate se neberu za rasistu, ale prectenim takoveho clanku v beznem internetovem mediu ze mne vsechno rve lidi z jineho kulturniho prostredi v cechach tak nejak nechceme

    Uz jen navstivit jednou rocne Prahu je pro mne tak trochu divny zazitek co se predsudku vuci mensinam tyce, aniz by mi tam tedy kterakoliv mensina cokoliv vetsiho realne udelala...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    Německá policie se obává válek gangů jako ve Švédsku - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nemecka-policie-se-obava-valek-gangu-jako-ve-svedsku-40445706#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&;utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    je prirozene ze me desi a vice radikalizuji vic nez nejake konspiracni teorie clanky podobneho typu?
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    zakoncil to vekym finale, ze ukraina ma biologicke laboratore a zbrane ktere pousti na rusaky a uplne na konci se divil ze na twitteru dostal ban za to ze rekl ze Ukrainci si Bucu udelali sami....

    S ou koncovkou se mi moc nechce verit ze byl fakticky nejakym diplomatem/kontrolorem/vojakem ktereho USa vysilala na reseni vsemoznych akci v ruznych exponovanych zemich... Fakt me zajima, zda ta prvni hodina je vycucana z prstu nebo se to da shrnout jako tady XARGH: tvrzenim, ze ten Irak byl opravdu takto spatny...


    SADY: jako celek sem to nezvladl zkouknout, musel sem si to rozkouskovat, ten konec uz sem jel snad po desetimunutovkach, tam co slovo to perla :-D
    SADY
    SADY --- ---
    KAJJAK: me teda uprimne fascinuje, ze na to mas zaludek
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    Dostavam se na konec a ten uz je zumpa nejhorsiho zrna Ukrajinci a rusove jsou jeden narod, je to obcanska valka, kdyz skrabnes ukrajince objevis pod povrchem rusa a naopak... Rusove odmitaji vrazdit hodne ukrajincu, protoze jsou to jejich sousedi a bratri, takze jim davaji moznost se vzdat, kdyz jsou obkliceni... Ukrajincu uz zemrelo 350 000 podle jeho cisel ktere ma od samotnych ukrajincu prej...Proste same zjevne nesmysly prepbrane z ruske propagandy...

    Zbyva mi teda spis odhalit, zda jsou nesmysly v te uvodni hodinove pasazi o Iraku, tam nemam tak velky prehled o prubehu konfliktu a +- se to shoduje s tim co probehlo medii... Jeho uloha a pozice tedy souhlasi? Opravdu delal co rika ze delal?
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    2:14:12 se dokonce prerekne "we slaugtering the ukrainians", ten zda se za rusko podvedome i dycha, pak se teda opravi ze tim we myslel rusy :-)
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    tak konec uz je hodne tvrda ruska propaganda, putin se stahl od kyjeva protoze mel podepsany papir o miru, ten kterym maval pred africkou delegaci, pak ho zradili a rekli ze se rusaci po neuspesnem utoku na kyjev stahuji, pritom se stahovali dobrovolne prej :D
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    XARGH:

    vidim to tak ze v prvni hodine ma celkem konzistentni fuckup USA celkem hezky zhrnutej, kterym pak dava vahu dost chabym teoriim jak putin brani rusy na vsech uzemich byvalych sovetskych republik proti nacistum...

    Jsem daleko od pravdy nebo i ta prvni cast ma nejake trhliny? protoze v te druhe pulce uplne pokroutil Banderovce, zminil Minske dohody, ale jiz uplne ignoroval Budapestske memorandum a zaruky ukrajine, kdyz se vzda jadernych zbrani... I dalsi historicke realie ohledne ukrainy ohnul ve prospech svych tvrzeni, i kdyz vime, ze to bylo v realu uplne jinak... Treba Bandera sedel ve vezeni jak se mela polovina zlocinu co je mu pricitana stat, a takzvanymi banderovci je tusim zacali oznacovat naciste a zacalo se to ujimat jako oznaceni az potom co to naciste zpropagovali jako brand...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    XARGH:

    nevim jak kopirovat titulky, prepisovat cele anglicke odstavce z videa je casove narocne...
    XARGH
    XARGH --- ---
    nepredpokladej, ze se na to nekdo diva s tebou a vkladej sem cela tvrzeni ktera lze potvrdit/vyvratit bez shlednuti te retard show.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    4) jestli probehla ta jeho inspekce ministerstva obrany iraku ktere mela byt rozpuskou k valce, ale tim ze ho tam pustili tak nebyla
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    XARGH:

    1) No to jeho tvrzeni ze do 1998 vymitil vsechny zbrane hromadneho niceni a vsichni vedeli ze tam zadne nejsou a zadne nenajdou mi prislo skandalni...

    2) biologicke zbrane byly jen hlavice naplnene necim podobnemu blatu, ktere by ublizilo leda tak, ze by nekoho to blato zasypalo pripadne ze by nekdo to blato sezral navic tim z se nevyrobilo nove "blato" to stare melo datum spotreby kde ty mikroorganismy proste jen chcipnou kdyz se nepouziji behem par let

    3) neco podobneho platilo pro chemicke zbrane jestli sem tu pasaz spravne vyrozumnel
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    jak sem si myslel, jsem v 90 minute a uz celkem dost deformuje historickou realitu zvastama o banderovcich... O banderovi jsem si precetl celkem hodne, takze tady vim ze v teto argumentaci zamerne osekava historicke realie, aby mu teorie sedela a byla poutavejsi pro ty kdo nemaji podrobne znalosti kdo je bandera a co konkretne delal, ale hlavne PROC delal co delal... Proste pro nej a Ukrainu byl uhlavni nepritel Rusko, a spojil by se s kymkoliv aby se Ruske hrozby nad ukrainou strepal... Nebyl to zaden hitlerovec, mel jen s hitlerem spolecneho nepritele... Stejne tak jako maji dnes Nemci s ukrainou a cela zapadni demokracie nepritele v rusku ktere ma chut se rozpinat jakymkoliv smerem kde mu to povolime...

    V te prvni hodine ale vubec kovanej nejsem, tak zkusme probrat kde to ma trhliny v jeho povidani o iraku...
    XARGH
    XARGH --- ---
    KAJJAK: jestli chces, hazej sem konkretni tvrzeni, ktere z pana "jsem prasak a nemame se radi s US administrativou" vypadly a ja nebo nekdo jiny se k tomu vyjadrime.
    idealne konspiracni pouze, neb timto se zabyva tento klub. nikoliv tedy nejaka kritika 2. invaze do Iraku, tam vi kazdy ze to bylo blbe
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    po te prvni hodine uz zacina mlit celkem zjevne kraviny, zkusme teda rozebrat tu prvni hodinu s irakem ktera je relativne konzistentni. Sledovat to dal je asi uz celkem ztrata casu, "ekonomicky nejsilnejsi rusko v dejinach je prave ted" je asi neobhajitelne tvrzeni, ale zkusim to dokoukat...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    XARGH:

    o to nejde zda je nestrannej nebo ne, ani zda je konspirator nebo ne... Pojdme rozebrat prvni hodinu vysilani kde se resi Irak, tam je ta jeho historka az prekvapive konzistentni... V dalsi upoutavce uvnitr vysilani sem zaslechl ze uz se bude resit ukraina, tam citim ze s nim urcite souhlasit nebudu, nicmene v prvni hodine jsem nenasel zadne velke treci plochy s tim male co o valce v iraku vim bezne z medii...

    Rad bych se teda dozvedel od zkusenejsich a obohatil se trochu kde ten jeho vyklad ma trhliny co se Iraku a Sadama tyce
    XARGH
    XARGH --- ---
    KAJJAK: jasne, je to nestrannej, ryze objektivni prasak, ktery meri vsem rovnym dilem :DDD
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    XARGH:

    bavme se o faktech ve videu, zatim sem videl asi jen prvni hodinu... To ze to zaroven muze byt uchyl a zaroven komisar zbrani hromadneho niceni se nevylucuje...
    XARGH
    XARGH --- ---
    Scott Ritter – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Scott_Ritter

    Ritter byl znovu zatčen v listopadu 2009, opět kvůli komunikaci s policejní volavkou na online chatu. V průběhu videochatu se svlékl a masturboval i přesto, že údajná „Emily” opakovaně řekla, že je jí patnáct let. Ritter ve své vlastní výpovědi během procesu uvedl, že se domníval, že dívka byla dospělá a pouze hrála roli patnáctileté.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    pojdme rozebrat tohle https://www.youtube.com/watch?v=iALsX9wgWmQ

    typek zni hodne uveritelne, ale neoveroval sem si zadna fakta ani lidi ktere zminuje, vidi do te politicke situace zemi ktere zminuje nekdo trochu vice? Jako celek to do sebe zapada hezky, takze poprosim o nejake zajimave protiargumenty kde ma to jeho vypraveni nejake zjevne trhliny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam