• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LOJZEEblockchain gaming (NFTs)

    Posledních pár let se rozmáhaji blockchainové play to earn hry spojené s nějakou kryptoměnou, se kterou se v nich obchoduje. Tento fenomén začína zajímat pořád více lidí. Většinou se jedná o mobilní aplikace, ale začínají se vytvářet i poměrne dobré PC hry a časem toho bude čím dál tím víc. Tento klub by měl shromažďovat informace o nově vzniklých a vznikajivších projektech, do kterých by mělo cenu investovat čas/peníze s vidinou nějakj návratnosti.


    rozbalit záhlaví
    GORG
    GORG --- ---
    heh prijde mi to lost relics nejaky tezsi ted... teda hlavne co do uncommon levelu s tema hadama a flusakama jedu... navic ti hadi taky flusaj jed... a pak tam jeste poletujou ti kulati zmrdi, co z nich po zabiti z nich vyleti tech 6 nebo kolik netopyru...

    nejak mi jich tam prislo moc pohromade... casto... a vetsina z nich strileli jed, takze dalsi damage z otravy.... + ty lokace ted jsou generovany zpusobem, kdy mi nejak uz neni jasny, kde je ten portal ven

    vypada to, ze ted to chce mozna neco vic zrucnosti... v takovych situacich asi vic potreba utikat pryc, seknout, a zase couvat... koukal jsem na nejake video, a tam to typek delal zjevne i tak, ze i v tomhle tezkym levelu nepouzival ten silnejsi utok pravym tlacitkem, aby setril energii, i v stric presile.. seknul ustupoval seknul ustopoval.. celkem znudene az skoro mi prislo heh
    no trabl je pro tuhle taktiku, kdyz cloveka obklici a neni kam zdrhat, tak to pak leti health hodne dolu,.... nebo taky jak je ted ta mapa vice organicka, tak se mi i podarilo pak zdrhnout na misto, kde byli dalsi enemaci :-)

    + zrusili zjevne health potiony, takze se da lecit jen jidlem. typek ve videu mel s sebou jen nejaky 4 mocnejsi ryby na leceni, ale ty se mi zatim nepodarilo sehnat. asi byly zrovna v emporiu vyprodany, protoze jejich prumerna cena byla zrovna 600 minci.. ale pritom i offer za 2000 minci se nesepnul

    trochu mam pocit, ze to ted vic smeruje k vetsim narokum na techniku. ale mozna se mi to jen zda.... teda v tom videu na YT typek jsem se docela divil mel treba zdravi 500 nebo uz jen 200.. skoro nic... a on dost stoicky na to nereagoval.. ani nepouzil zadnou zatim jeho +1500 Health rybu... .. pritom v nekterych situacich ten health umi spadnout hodne rychle, ze by clk nemusel stihnout tu rybu snist.
    GORG
    GORG --- ---
    po case jsem zapnul Lost relics, a byl jsem prijemne prekvapenej novym updatem, kde uz hlavne ty dungeony vypadaji zajimavejs... je tam nejak predelane to proceduralni generovani, potvory , zvuky... uz to pusobi seriozneji vizualne. a predpokladam , ze ten novy generator dela ty lokace dynamictejsi..... nebo teda predtim se furt opakovaly variace stejnych lokaci o stejnych rozmerech

    jen by bylo fajn, kdyby tam uz sel pouzivat controller... imho typ hry , ktera si o ovladani controllerem rika... to ovladani tam ma takovy zvlastni.. musi si clovek namapovat na tlacitka otaceni kamery, aby se to dalo kloudne hrat.. chozeni se ovlada mysi.. za me neni dobry napad vymyslet nejake nezvyklosti v ovladani, kdyz je zabehly standard WSAD.
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    Blockchain Games See a Drop in Users and Volume After Strong Performance in May
    https://cryptonews.com/news/blockchain-games-see-drop-users-volume-after-strong-performance-may.htm
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    malej tutoriálek k LR

    [LOJZEE @ Lojzího Herní Kanál]
    GORG
    GORG --- ---
    LOJZEE: tohle jsem kdysi zkousel chvili hrat.. imho by si tam meli strelit tokeny a bude to zatim nejhotovejsi hra, co v tom nft gamingu bude

    me tam tehdy teda taky zaujala myslenka, estli by se tim jako dalo pri pareni i neco privydelat.. no vypadalo to, ze to teoreticky jde, ale ze nejlip se posune clk k necemu takovymu skrz nejakou investici.
    clovek co tam nalovi nebo naskenuje DNA, biovzorky , tak to pak muze menit na dolary pripadne, ale precejen veci se opotrebovavaji a musi pak koupit nove, takze ta ingame ekonomika precejen zas prinasi naklady, aby z toho neco zbylo. zkousel jsem hrat tehdy den dva.. prislo mi to jako prumerna hra.. neurazi.. ani nic zvlastniho krome toho penezniho aspektu.

    imho meli dobre udelany, ze behem stahovani hry se nejdriv hra spustila v jakemsi lobby, kde uz se mohl nejak rozkoukavat zatimco se stahoval main content.
    onehda se resilo aj v ceskych mediich nejaka rekordni koupe pozemku na te planete za hafo milionu dolaru
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    Entropia Universe, the Sci-Fi MMORPG Metaverse - Official Site
    https://www.entropiauniverse.com/


    neni to blockchain, ale Real cash economy game, akorat koukam na twitchi na stramera, ktery bojuje mecem, ktery se naposled prodal za 450-500k$, naprosto nesmyslna castka :D o te hre nic nevim, ale uz ji stahuju, tohle jsem se dozvedel z chatu.. prej event prize + musi clovek hodne investovat do vyroby, ale stejne wtf.. :D

    streamer
    Twitch
    https://www.twitch.tv/dragos13
    GORG
    GORG --- ---
    GORG
    GORG --- ---
    LOJZEE: jo tak nejak. takz jsem si to po case pred par dny zapnul a jo neni to taky pro me, ale je to krasne doladene vsechno.. urcite to dost lidi zaujme
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    GORG: super, hral jsem asi hodku.. libi se mi, ze se hrajou mapy, ktere vytvari hraci sami. tri mody, sbirani blesku, race a deathmatch, kazda hra 2,5 minuty.. ten gameplay uplne neni pro me, ale ta hra je dobre udelana a urcite si najde publikum.. nejsem si jistej jak moc se prodavaj a nakupujou napriklad ty drahy NFT panaci a accesories k nim, ale marketplace je udelanej prehledne a jasne.. nicmene, co jsem pochopil, tak mintnout nejakyho drahyho blanka k prodeji vyzaduje dost silenej grind v radu stovek nebo spis tisicu her, takze koho tenhle jednoduchej, ale chytlavej gameplay bavi, tak urcite to neni spatna hra, do ktery se pustit.. kazdej si udela panacka vcetne skillu presne podle svyho gusta a nauci se s nim a kdyz pak casto vyhrava ty kola, jdou mu rychlejc expy.. je tam spoustu shortcutu v learning curve, takze cim vic to clovek hraje, tim je pro nej snazsi byt lepsi i v tech novych mapach.. nastaveni mysi a klavesnice je bohaty, takze i v tomhle smeru se to da hezky personalizovat.. je to ciste o skillu, luck tam nehraje moc roli, chce to umet se dobre a presne pohybovat a pomoci skillu spravne interaktovat s prostedim a ostatnim protihracema.. na poli NFT her je to za me top, bohuzel ne pro me, ale maloktera hra je takhle dotazena + je tam spousta prostoru pro dalsi pridavky a kreativitu..super tip, cestny misto na nastence..
    GORG
    GORG --- ---
    jinak tohle je už funkční hra.. já to před pár měsíci zkoušel .. normálně to jde hrát.. moc o tom víc nevím

    Blanko's Block Party! The Complete Guide. (Play and Earn!)
    https://www.youtube.com/watch?v=W3k-GWv2FyM


    teď jsou každopádně free dropy na tom amazon prime
    GORG
    GORG --- ---
    spoluprace Amazonu a Blankos block party?

    Prime Gaming
    https://gaming.amazon.com/loot/blankos
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    Friday BIG GIVEAWAY!!! Lost Relics 1000k Subs Celebration!
    https://www.youtube.com/watch?v=plgjrAII6ZE
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    LOJZEE: ano a akurat vysla nova edicia.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    GORG: vim, ze cliff to hlida a kdyz da nekdo predmet hodne pod cenou, tak mu napise, ze dela chybu.. pokud ho nikdo rychle nekoupi.. pak je asi lepsi takovou zpravu ani nedostat :)
    GORG
    GORG --- ---
    LOJZEE: jo to mě napadlo, že pro lidi jsou cennější ty suroviny právě kvůli tomu skillování ( i když ono jsem zjistil, že když koupím hafo ryb třeba, tak se s tím člověk stejně nalítá sem tam, takže jsem skilly přestal grindovat nakupováním surovin, pač mě to nebavilo)

    říkal jsem si, že to ale v reálném světě nemá logiku, ale ono je to asi hlavně daný tím, že jsme, jak říkáš early, a tedy už je to dost saturovaný high level hráčema.... asi jako ve světě, kde jsou kovářem všichni, takže to zatím nedává nikomu výhodu. při influxu hráčů se to může dost změnit pravda.

    jo cenu na enjinx muze vystavit, jakou chce... prekvapilo me, ze jsou tam pod tou cenou a dokonce i vyssi skutecne prodeje :) no me prekvapuje me, ze si za ty prachy nezkontrolujou trh.. jeste chapu u peta, kde to neni tak velka castka, zes to omylem preplatil
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    GORG: ty suroviny na predmet museji byt dohromady drazssi nez to, co vycraftis, jinak by kazdej mohl jen kupovat suroviny, craftit a zvysovat si crafting skill, kterej je zatim skoro k nicemu, az na vysoekjch lvlech se da vydelavat, ale hra je v plenkach a v prealfe a hraje ji minimum lidi, takze je porad dobry se na to soustredit. myslim, ze casem to bude prinosnejsi az bude vetsi poptavka a vic lidi bude farmit zakladni suroviny, ktery budou tim padem levnejsi a predmety ze surovin, ke kterym se nedostanou, budou drazssi.. navic ta hra se porad vyviji a uprimne, kdyz mas vybavu, tak neni ani kam jinam cpat goldy nez do crafticich skillu.. taky je hezky, ze si muzes pak temer ze vseho, co najdes, neco ucraftit a prodavat to.. a taky lidi na emporiu prodavaji casto predmety hoodne pod cenou, ja behem eventu koupil tisic dreva, kazdy za 70 a ted stoji 225 a to je rozmezi dvou tydnu. osobne neprodavam nic z toho, co najdu, prodavam jen to, co ucraftim.. pac se to muze casem hodit.. lvl 15 mining - ja jeden bc predmet ze stromu vysekal a taky jich bylo v emporiu 0/5000, jenze ty questy a pohyby tehle predmetu jsou rychlejsi, nez se stihne to emporium aktualizovat, mi bylo vysvetleno, takze ty vidis 0/5000 vetsinou, ale to neznamena, ze je nekdo sysli, klidne muzou byt v obehu, ale porad je to rare drop. nicmene je mozny, ze je nekdo sysli, ale to se dela spis s itemama, nez ze surkama, na tom enjinx je videt, ze nekdo ma treba 50 luku a nasadil jim mega cenu a ceka, az bude vetsi poptavka.. k tomu artefaktu za 700ENJ na enjinx, jde o to tedy, ze tam si muze hrac nastavit tu cenu jakou chce, kdyz si vsimnes, tak jeden a ten samej predmet se tam prodava za ruzny ceny.. chtel jsem tam koupit modrej luk za 5,5 ENJ, tak jsem si koupil na coinbase za 20eur asi 8ENJ, ale poplatek za transakci do penezenky byl 3,5ENJ, tak bych na to nakonec nemel, tak na to kaslu a necham to zatim na coinbase.. takzeee, kdyz ti to nejakej trouba koupi za 700ENJ (jako ja peta) driv, nez si to zkontroluje v emporiu, tak samozrejme vydelas balik.. a s tema eth fees to chapu, ze to lockli, za kazdou transakci jsi platil 150dolacu, byt jsi chtel prodat predmet za 5 dolacu, to je hnus, snad pomuze zmena blockchainu nebo upgrade ETH, urcite s tim neco museji udelat..
    GORG
    GORG --- ---
    v tom lost relics me trochu mate ty skills vareni, alchemie.. vsechny craft skills mi neni uplne jasne, k cemu mi to vlastne je... ciste ekonomicky

    protoze ty samotny suroviny u vetsiny tech veci jsou vlastne drazsi nez to, co tim vyrobim. takze vlastne proc si to spis nekoupit na marketu? :) nekdy je to fakt o dost levnejsi si to spis koupit a prodavat ty suroviny.

    vyhodu to ma jen v tom, ze clovek pokud ta vec zrovna zacne byt nejake cennejsi, protoze je v nejakem questu potreba nebo proste ten trh se nejak tak zrovna cejti, tak si pak clovek musi priplatit, a bude to vyhodnejsi. jakoze behem toho vanocniho festu tam treba strasne vylitly ceny rady lektvaru nasobne

    nevim no.. evidentne jak uz to dost lidi ty craft skills uz na takovym levelu maj, tak aby to bylo skutecne vyhodny musi byt clovek uz skoro na tom maximalnim, co jsem tak koukal v te skill book.

    trochu bylo zklamanim, ze s level mining 15 slo tezit i BC predmety, ale jak jsem trochu tusil, zatim zadny nevypadl :) a ono u nej koukam fakt je, ze ted je v cirkulaci jen 1.. takze se asi uvolni, kdyz nekdo tyhle bc resources pouzije v ramci questu.. maj teda hodnotu par centu... not much, but honest work :) ... ale tudy to asi nepujde

    ale vypadl mi tam nejaky cenny artefakt ale pak jsem si jeste vsiml ze na enjinx.io marketplace se prodaval za 700 ENJ .. xkrat vic nez v Emporiu.. tak tomu trochu nerozumim, pproc by to nekdo kupoval draz, kdyz si to muze koupit za 2000-4000 shadowstonu v emporiu.. sic mozna mu spadla cena natolik, me ted napada? posledni sale tam byl za tuhle cenu 2 mesice zpet. kazdopadne ted nejdou withdrawovat BC itemy do penezenky. to mi potvrdil na Discordu i nejakej typek od nich... ze je sraly ty ETH fees , tak cekali, jestli vyhraje Efinity parachain aukci, ze to predelaj na Efinity na polkadotu. takze withdraw je ted suspended .. jde jen withdraw shadowstonu do ENJ. rozhodne bych to radeji zkusil hodit na ten openmarket za tech 20 litru a bude to uz pocit dobre investovanyho casu :)
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    GORG
    GORG --- ---
    LOJZEE: zkousel jsem hustit do kamose, co ma za sebou par vernisazi, kde je problematika se prosadit dost stejna, abys neco prodal... ale imho dela zajimavy, originalni veci a s dobrym marketingem by si toho vsimli
    on na to prej ted nema moc cas to tam nahravat ale ze zkusi vymyslet nejakou serku, co by mi hodil, at to tma nahraju, ale rikam to tam musis nahrat ty a pridat tam nejaky svoje kecy k tomu (imho ty kecy okolo budou dost podstatny)
    kazdopadne jo je to dost o jmene i v ty normalni distribuci umeni

    ale krz teda NFT je to lidem bliz pres ten internet a sance i pro neznamyho umelce tam asi je, ale imho to chce mit i web, facebook k te kolekci... a pak neco chytlavyho.. bud nejake echt zajimavy umeni nebo se chytnout spravnym topicem... vsechny ty bored apes, cryptopunks... ted uz je vic variaci na podobny random kombinace hlav a accessories, ale asi to furt funguje.

    obecne se asi da pro umelce uvazovat jako o kanalu, kde treba nebude jeho dilo hned stat nekolik eteru, ale ze proste nekdo komu se jeho dilo libi se rozhodne ho podporit si ho jako NFT koupi.. i treba pro jeho spekulaci, ze jednou muze byt slavnej
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam