• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTEROpen source mobile phones - PinePhone, Librem, Fairphone etc..
    Vse svobodnych telefonech HW/ SW a zksuenosti s nimi.
    rozbalit záhlaví
    CAL
    CAL --- ---
    CUCHULAIN: mám pro1x, nic moc. Nechceš koupit?
    MINON
    MINON --- ---
    CUCHULAIN: hele, napodobne. :D dik za tip
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    MINON: to Ti teda pěkně děkuju. jdu po tomhle - https://www.fxtec.com/pro1x
    tak teď abych si vybíral :-)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MINON
    MINON --- ---
    zaujalo :)
    Astro Slide 5G Transformer | Indiegogo
    https://www.indiegogo.com/projects/astro-slide-5g-transformer#/
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    Ahoj všem, chtěl bych si pořídít tablet, ale hledám takový na který bych eventuelně dostal Linux.

    Prakticky jsem narazil akorát na PineTab a RasPad 3. Popřípadě koupit jiné zařízení které je podporované na flash na Ubuntu Touch.

    Máte někdo s něčím takovým zkušenost? Je to použitelné?

    Moc díky za případné reakce.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Tak Raspi 400 mi na to připadá dobrý...ale pokud bych se nemusel tahat s dalším zařízením, a mohl jenom něco připojit do mobilu...asi by to bylo výrazně lepší.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LUDO: no diskusi kolem vyuziti muzeme vest ale otazka je zda to teda ma nebo nema.

    Jeden z duvodu proc bych chtel gpio je jeho hackovatelnost. Dalsi je, ze vetsinu tech sragor co jedou v androidu nepotrebuju vetsinu. Ale obcas nekde neco flashnout, pripojit do usb zkompilovat, sledovat chvili. jasne vemu si na to raspi, oh wait... :)

    Já nejsem masovka ale OpenSource telefony taky až tak ne.
    LUDO
    LUDO --- ---
    RAINBOF: neviem teda, ci toto ma vyuzitie ked existuje napr. Raspberry Pi s GSM modulom
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    uz nekdo dela mobil i s volnejma gpio nebo to ceka porad na me :D
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    PETER_PAN: Osobně bych šel cestou Root > Flash custom ROM > kontrola spouštěných aplikací/využití operační paměti.

    • [XDA] Samsung Galaxy Tab Pro 12.2, 10.1, 8.4
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Mozna mi tu poradite:

    Mam starsi tablet Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 [2GB RAM] ktery mi dobre poslouzil, cetl jsem z neho odbornou literaturu, pouzil jako GPS vsude po svete atp. Ale proste je uz pomaly. Ja ho potrebuju jen na prehravani hudby pres BT a cetbu PDF. Jenze i to stejne PDF co bylo pred par lety plynule skrolovatelne uz neni. Ale 2.7K video pres VLC jede plynule :D

    Chtel bych udela neco jako master reset a pak nejak nastavit aby tam bylo co nejmene procesu na pozadi, co nejmene vsech tech nizkourovnovych sluzeb co nechci. Jde to nejak udelat? Venoval se tomu nekdo? Chtel bych ho jeste pouzivat.

    Bohuzel alternativni distribuci nemuzu pouzit, pro tento model uz neni podporovana, existuje build pro experimentalni a vyvojove pouzit, ktera je silne nedoporucovana pro lamy a pro bezne pouziti. Tj. nezbyva mi nez se drzet originalni distribuce.

    Je nejaky SDK, nebo jina moznost jak mit co nejcistci Android bez vsech tech defaultnich veci typu Bixby Home, nebo pocasi?
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    LUDO: Ahoj osobne jsem si tak trochu omilem v ramci naprosteho entuziasmu k Opensource poridil Pinephone s predinstalovanym Manjaro Linuxem a je to naprosto nepouzitelny, ale prefleshnul jsem to na Mobian a ten uz celkem pouzitelnej je.. da se tam rozbehnout i android box s F-Droidem. tak ze muzes fungovat i Androidima apkama.. Kazdopadne bych to jeste nenazval naprostou alternativou k Androidu nebo iOSu ... To bude jeste chvili trvat, ale je to na dobre ceste a myslim ze je fajn, ze nejaka Alternativa v Opensource svete vzinika to i vcetne open hardware..
    LUDO
    LUDO --- ---
    Podla recenzii co som za posledny rok precital, su zatial dost nepouzitelne. Hlavne co sa tyka softwaru. Vela ludi spominalo prehrievanie, kedze linux nepracuje dobre so suspendom na mobilnych zariadeniach.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam