• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEVIN00Vivaldi
    KEL
    KEL --- ---
    SIRIEN: Zatím nic, zkusím je ignorovat. Uvidíme.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    KEL: a cos jim na to řek?

    (na Indy podezřele slušná angličtina, dokonce fancy slovíčka jako "hence" )
    KEL
    KEL --- ---
    Cive mi napsali Indové z načí korpotátní IT centrály.

    We at Global-SOC (Security Operations Center) have observed your workstation has unauthorized software (Browser) named Vivaldi installed on it. It is requested to remove this software from your Groupe Asset.

    Vivaldi is a web browser that comes with an integrated mail client. However, if user is using Microsoft 365 on a browser, it may increase the risk of phishing attacks. Vivaldi is an open-source browser, except for the UI component. This is because the UI has many unique features that the developers don't want to give away. The browser also has several sponsored links and partnering search engines. While Vivaldi claims to value user privacy and not track searches, the presence of closed-source components and their desire to become an ecosystem raise some concerns.

    Hence, we request you to uninstall it from the Groupe asset.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    SIRIEN: To nás bude asi víc. Vložím odkaz na nástěnku, ať je "na očích".
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    KEVIN00: good to know, ale teda proč tohle není ve standardním settings moc nechápu.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    KEVIN00: The more you know!:))
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    FRK_R23: Případně lze použít vivaldi://password-manager/passwords :)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SIRIEN: Ha! To je fakt :))) Díky!
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    FRK_R23: když se do služby přihlásíš znovu jinejma údajema tak se to zeptá jestli chceš updatenout info, ne? Popř. uložit novej login.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Jak si změním nějaký heslo uložený ve Vivaldi?

    Password management | Vivaldi Browser Help
    https://help.vivaldi.com/desktop/privacy/password-management/

    Tady to nevidím a přísahal bych, že to šlo. Potřeboval bych si změnit username...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Oprava, v Edge to funguje taky. Ale v Opeře a FF ne.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Dík, je zajímavé, že když opětovně zkratku použiju, tak už nemám ani taby, které jsem ale měl:-). Nicméně nerozumím tomu, proč to tam je, když to nefunguje:-). CTRL+F11 mi tedy u jiných browserů nedělá nic (na rozdíl od samotné F11 samozřejmě).
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MVEK: Zkusil sem u sebe ctrl+F11, vypadá to potom jako u tebe a dá se to tím zase vypnout, imho to je řešení, nějak sis to omylem zapnul.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Hm, měl sem Vivaldi na Mintu a teď na Zorinu a tohle sem teda neviděl. Našel sem zmínku o obdobným problému, zkusil bych radu s ctrl-F11, co tam někdo zmiňuje a když to nezabere, tak tu druhou, s "vyčištěním" profilu.

    https://superuser.com/questions/1526915/the-url-bar-has-vanished-from-vivaldi-browser
    MVEK
    MVEK --- ---
    Vlastně tam není dostupná celá lišta s navigačními tlačítky.
    6.6.3271.61 (Stable channel) stable (64-bit)

    V settings je address bar enabled, ale v menu ho nevidím a prostě ho nevidím... A domnívám se, že to pár verzí zpátky bylo ok.

    MVEK
    MVEK --- ---
    Možná si pletu, kde to bylo a kde ne, zatím se mi to povedlo potvrdit na LinuxMint:
    - u nového tabu je address field plovoucí
    - po návštěvě jakékoliv adresy není address field k nalezení, jedině zas na novém tabu

    Windows 10 zatím ok, dva Androidy taky, je možné, že ten druhý výskyt byl na nějakých W11, ověřím brzy.

    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MVEK: Tohle si teda ani nedovedu představit. Screenshot bude nejlepší.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MVEK: Nevím, co přesně myslíš, můžeš vložit třeba screenshot. Mám address bar stále "pevně" pod taby.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Já jsem asi slepý, kam Vivaldi schovává adresní lištu v novějších verzích? Mám problém najít adresu jak na Ubuntu, tak na Androidu. Ano, vidím plovoucí řádek, když otevřu nový tab, ale pak už se k adrese neumím dostat.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    já si trochu zalobuju - kdo jste na Vivaldi fóru, dejte pls +1 pro tenhle req:

    Option to "Pin Across Workspaces" | Vivaldi Forum
    https://forum.vivaldi.net/topic/85026/option-to-pin-across-workspaces?page=1

    ...marně na to čekám už přes rok a fakt bych ocenil kdyby se to konečně fakt implementovalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam